Opravdový Průmysl 4.0 a IoT v podání laserů Solaris

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Věděli jste, že lasery Solaris je možné ovládat odkudkoliv, kde máte připojení k internetu nebo přes Wi-Fi? Stačí jen využít software Real VNC viewer, který je zdarma a laser můžete ihned ovládat z tabletu, telefonu nebo klasicky z PC, či z vašeho laptopu.

Nejste tak závislí na propojovacích kabelech. Veškerou diagnostiku nebo přehled o stavu laseru je možné provést odkudkoli na světě přes internet.

Funkci dálkového ovládání podporují všechny lasery Solaris bez jakýchkoliv příplatků. Laser stačí pomocí ethernetového kabelu připojit na síť a přidělit mu vlastní IP adresu, pomocí které můžete laser dálkově ovládat.
Software Real VNC viewer (VNC) je grafický program, který umožňuje vzdálené připojení ke grafickému uživatelskému rozhraní laseru pomocí počítačové sítě. VNC pracuje jako klient-server, kde server vytváří grafickou plochu v operační paměti tabletu, mobilního telefonu nebo počítače a komunikuje přes síť s klientem, který plochu zobrazuje uživateli. Pro komunikaci se používá protokol RFB (anglicky remote framebuffer), jehož cílem je minimalizovat objem přenášených dat mezi klientem a serverem a umožnit tak komunikaci i přes pomalejší datové linky.

Lt solaris prumysl 4 0 1

Celá produkce pod kontrolou z kanceláře

Funkce dálkového ovládání je vynikajícím pomocníkem u produkcí, kde se využívá větší počet laserů.
Z jednoho místa máte přehled o stavech všech laserů. Značící hlava laseru a místo na značení je na jiném místě jak řídící jednotka laseru, takže při nastavení parametrů laseru nemusíte obíhat produkční linku. Můžete řídící jednotku taky umístit do rozvaděče, nebo na nepřístupná místa (třeba kvůli ochraně před stříkající vodou). Pokud linka obsahuje Windows PC panel, lze taky na něm zobrazit obrazovku laseru. Ušetříte tak cenný čas a jak víme, čas jsou peníze.

Úspora ve značení v tandemu

Funkce dálkového ovládání se dá využít při značení laserů v tandemu, kdy se řídicí jednotka s dotykovým displejem přiřadí nadřazenému „Master“ laseru, který ovládá řídicí jednotky podřazených „Slave“ laserů. Tyto jednotky Slave laserů se tak dají pořídit levněji v OEM verzi bez dotykového displeje. Pomocí zmíněného dálkového ovládání lze veškeré parametry, nastavení a diagnostiku jednotlivých Slave laserů provádět z řídicí jednotky Master laseru. Lze tak uspořit nemalé náklady na pořízení pracoviště a minimalizovat tak dobu návratnosti investice.

Lt solaris prumysl 4 0 2

Solaris udává trendy

Konstrukce laserů Solaris je v celonerezovém provedení a je vybavena autonomní řídící jednotkou, veškerými nutnými bezpečnostními prvky, jako je Total Stop, blokace zapnutí laseru klíčkem, nebo standardně vybavenou bezpečnostní záklopkou, kterou lze externě ovládat a dosáhnout tak třídy bezpečnosti PLe. Standardem je i ethernetové připojení a dotykový terminál s intuitivním menu a velkými tlačítky pro ovládání i v těžkém průmyslu, například prstem v rukavicích.

Benefity:

  • Možnost ovládání a monitorování více laserů z jednoho místa
  • Minimalizace nákladů investice při značení v tandemu
  • Využití řídícího PC na lince jako ovládacího prvku laseru

Více informací naleznete na internetových stránkách: www.LT.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.

Najdete nás na Facebooku