Nová verze: EPLAN Smart Wiring 2.8

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na začátku letošního roku představila společnost EPLAN nejnovější verzi softwaru EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8. Nová verze softwaru pro zapojování komponent řídicí techniky v rozvaděčích a konstrukci zařízení se zaměřuje hlavně na tři klíčová témata.

Těmi jsou možnost rozdělení na dílčí projekty, nový testovací režim pro podporu výroby a větší přehlednost při používání softwaru. Závěr: Software EPLAN Smart Wiring ve verzi 2.8 umožňuje realizovat kompletní proces začínající projektováním rozvaděčů přes systém řízeného zapojování komponent až po efektivní výrobu celého zařízení.

Nová verze softwaru EPLAN Smart Wiring ještě více optimalizuje proces zapojování komponent v rozvaděčích. První zásadní inovací je možnost členění na dílčí projekty. Při návrhu větších rozvodných zařízení pracuje často na jednom projektu více lidí. Nyní je možné rozdělit projekt na jednotlivé části tím, že se vyfiltrují dílčí projekty – lze například provést vizualizaci pouze jedné skříně z pěti v řadě nebo jedné konkrétní montážní desky. Díky tomuto novému nastavení procesu projektování mohou být subdodavatelé ideálním způsobem začleněni do digitálního work-flow. Týmy mohou díky tomuto způsobu práce optimálně spolupracovat a každý člen týmu získá přístup přesně k těm datům, která potřebuje.

EPLAN Smart Wiring 28 1

Vizualizace kabelových tras

Když mají dva vodiče společný bod připojení, pracuje elektrotechnik obvykle s dvojitými dutinkami. Tyto připojovací body musejí být také jednoznačně identifikovány v systému. Nyní je to velmi snadné díky novému barevnému značení kabelových tras. K tomu přibyla další významná praktická výhoda: Pokud chce elektrotechnik zobrazit schéma zapojení, může se pomocí funkce přeskakování mezi stranami dostat přímo do příslušné části elektro dokumentace. Ve verzi 2.8 byly do softwaru EPLAN Smart Wiring k tomuto účelu nově integrovány také příslušné informace ze schématu zapojení. Specialisté jsou díky tomu ušetřeni mnoha otázek, a tak je zajištěna kvalita na principu dvojí kontroly.

EPLAN Smart Wiring 28 2

Vše pod kontrolou: lepší grafické zpracování

Další podstatnou inovací je optimalizované grafické zpracování, které díky rozšířenému uživatelskému rozhraní ve verzi 2.8 poskytuje úplně nové možnosti při práci s daty. Příklad: Pokud chce projektant pracovat s bočním či zadním pohledem na skříňový rozvaděč, je to nyní možné pouhým stisknutím tlačítka. Takzvané devadesátistupňové rychlé otáčení v softwaru EPLAN Smart Wiring činí tento způsob práce rychlejším, pohodlnějším a přesnějším. Proces urychluje také možnost nastavit libovolně zvolený úhel pohledu jako výchozí. K přehlednému zobrazení přispívá i další inovace: Komponenty, které byly nainstalovány do rozvodné skříně, ale opticky překrývají zobrazení správného propojení, lze nyní nastavit jako průhledné. Uživatel softwaru má tak k dispozici neomezený náhled na všechny spoje – to vše samozřejmě v režimu 3D.
Zajímavé je také zobrazení zapojení, které se zaměřuje na provozní prostředky: Uživatelé nyní mohou v grafickém vyobrazení vybrat jednotlivé provozní prostředky jako stykače či pojistky a příslušný seznam spojů bude zahrnovat pouze tomu odpovídající spoje. Tím software poskytne ten nejlepší přehled pro následující zapojování. Téměř samozřejmé je také to, že jsou podporovány veškeré běžné tiskárny štítků prostřednictvím technologie ovladačů Windows.

EPLAN Smart Wiring 28 3

Testovací režim zabrání překvapením

V neposlední řadě poskytuje nový testovací režim více jistoty při konečném testování rozvodné skříně. Každý spoj skutečného skříňového rozvaděče, který prošel testem, je barevně označen podle principu semaforu. Na konci testování systém vygeneruje zkušební protokol, jenž poskytne přesné informace o tom, které spoje jsou správně zapojené, a které je případně nutné opravit. To jsou další kroky k zajištění větší spolehlivosti přípravy projektové dokumentace.

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.