Rozšířená realita – EcoStruxure Augmented Operator Advisor

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Revoluční aplikace EcoStruxure Augmented Operator Advisor rozšiřuje pohled operátora – na rozváděč, výrobní linku nebo výrobní proces – doplněním kontextu provozních informací v reálném čase. Rapidně snižuje náklady na údržbu a zároveň zvyšuje efektivitu výroby.

EcoStruxure Augmented Operator Advisor vychází vstříc trendům poslední doby a v rámci platformy EcoStruxure poskytuje maximálně intuitivní přístup k informacím. Rozšířená realita doplňuje tradiční řešení, kdy byla technologická data prostřednictvím řídicího systému zobrazována na HMI panelu. Pochopení a prezentace informací pak vyžadovala od obsluhy znalost dané technologie, kterou mohla navíc sledovat pouze ze stacionárně umístěného zařízení (PC nebo HMI panel).

Grafika i technologická data z tabletu

Rozšířené realitě nakloněná revoluční aplikace EcoStruxure Augmented Operator Advisor ovšem nyní využívá tablet s vestavěnou kamerou. Do systému jsou prostřednictvím Wi-Fi propojena vybraná technologická data – např. teploty, výška hladiny, otáčky motoru nebo čerpadla atd. Jakmile obsluha identifikuje na tabletu vybranou technologii, zobrazí se okamžitě nejen požadované informace, ale také výstražná hlášení ve formě alarmů.

rozsirena realita 1

Nová generace rychlé údržby

Pro údržbu může být zajímavá i vlastnost „přístup k uzavřeným objektům“. Jako příklad lze uvést pohled na uzamčený rozváděč s instalovanými řídicími prvky. Virtuálně lze rozváděč otevřít a sledovat provozní data v kontextu s fyzickým zobrazením například frekvenčního měniče. Pokud obsluha zjistí poruchu může okamžitě otevřít provozní dokumentaci v PDF a s její pomocí následně poruchu odstranit. Uživatelské prostředí tabletu umožnuje snímek „zmrazit“ a pracovat snadněji se statickým zobrazením.

Tři videopříběhy úspěchu s nazasením rozšířené reality EcoStruxure Augmented Operator Advisor


Tenaris


Bühler


Becton Dickinson

Aplikace je velmi variabilní a podporuje pro své tablety platformu IOS, Android a Windows.

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.se.com/cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.