Databáze EPLAN Data Portal pomáhá společnosti Omron překonávat konkurenci

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Omron byla jedním z prvních partnerů v databázi komponent EPLAN Data Portal, a po řadu let tak prostřednictvím této webové databáze mohla nabízet svým zákazníkům více a více funkcí, čímž podpořila lepší a efektivnější inženýrský design.

Lars de Bruin, marketingový manažer Panel Solutions EMEA společnosti Omron Netherlands, který byl i u samého počátku spolupráce obou firem, říká:

Začal jsem pracovat pro společnost Omron v Nizozemsku jako obchodník; v té době jsme měli velkou poptávku od zákazníků nejen po produktech a komponentech, ale i po podrobných informacích o produktech,“ vzpomíná. „Mělo tedy smysl pokusit se vyjít našim zákazníkům vstříc a uspokojit i tyto jejich požadavky, a poskytnout jim tak co nejlepší služby. Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli, že nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je podpořit program EPLAN, který byl prvním specializovaným softwarem s databází pro návrh elektrotechnických schémat na trhu.“
V roce 2006 uvedl EPLAN novou verzí EPLAN Electric P8 a my jsme se stále více zapojovali do projektů, které se zabývaly přípravou koncepce, jež přinese další přidanou hodnotu do procesu návrhu a výroby rozvaděčů.

Omron EPLAN Data Portal 2019 1
Prostudovali jsme si celý proces od návrhu až po implementaci a snažili jsme se přidat určitou hodnotu v každé z jednotlivých fází. Myslíme si, že když každá komponenta bude mít i svá kompletní digitální data, tak to bude prospěšné a přínosné pro celý projekt,“ vysvětlil. „Projektanti mají nyní k dispozici vybavení umožňující snadnou, efektivní a přesnou dokumentaci jednotlivých komponent a spatřují značné výhody v tom, že jsou schopni vytvářet detailní výkresy a dokumentaci pro dodavatele rozvaděčů. Když je pak rozvaděč dokončen a dodán koncovému uživateli, mohou stejně jednoduše vytvořit výkresy a dokumentaci, které k němu patří.“
Dnes, stejně jako před deseti lety, stále platí, že klíčem k úspěchu celého projektu je kvalita údajů, které inženýři používají. To znamená, že společnost Omron, jakožto výrobce komponent, musí zaručit přesnost všech dat, která zpřístupní svým zákazníkům. V rámci Evropy jsme si jako svého evropského partnera vybrali společnost EPLAN, která nám má pomoci tohoto cíle dosáhnout. A nyní se ukazuje, jak úspěšné toto spojení bylo, a jak došlo k tomu, že nyní máme na portálu EPLAN Data Portal k dispozici podrobné údaje o více než 40 000 komponentech. To je asi tolik produktových řad, kolik můžete nalézt v typickém velkém supermarketu!
Portál EPLAN Data Portal je webová platforma s informacemi od významných dodavatelů elektrotechnických, mechanických, hydraulických a pneumatických produktů. Portál se neustále rozšiřuje, v současné době obsahuje data pro více než 880 000 komponent od více než 280 výrobců.
Společnost Omron dokonce ještě zvýšila výkonnost programu EPLAN tím, že zavedla postup, který mohou zákazníci využívat a jenž jim umožňuje optimalizovat náklady na materiál pro daný projekt. Tím šetří čas a ulehčuje život projektantům, kteří se rozhodnou navrhovaná řešení přijmout.
Podle pana Larse „EPLAN vybudoval velmi angažovanou zákaznickou základnu se silným zaměřením na spolupráci, dialog a zpětnou vazbu. Pomohly k tomu interaktivní funkce portálu, což znamená, že pokud se vyskytne chyba nebo něco schází, uživatelé mohou odeslat zprávu a problém lze vyřešit velmi rychle.“
Co je tedy dále v plánu pro tuto produktivní spolupráci mezi oběma společnostmi, které myslí stále dopředu? V blízké budoucnosti plánuje společnost Omron poskytovat více 3D dat prostřednictvím portálu EPLAN Data Portal a vytvořit rozhraní Omron-EPLAN PLC pro příslušné produkty, spolu s celou řadou nových inovativních řešení automatizace, která budou zveřejněna v nejbližší době.

Omron EPLAN Data Portal 2019 2
Přístup k databázi EPLAN Data Portal je nezbytnou součástí platformy EPLAN, s významným dopadem na uživatele aplikace EPLAN díky zkrácení nákladného času nutného pro technické zpracování a snadnému vytvoření podrobné a přesné dokumentace, kterou koncoví uživatelé automatizačních systémů již vždy požadují.
V roce 2016 otevřela společnost EPLAN databázi EPLAN Data Portal i uživatelům, kteří nejsou registrováni v systému EPLAN; ti mají nyní možnost bezplatně stahovat data komerční a grafická date (formát DXF) z portálu EPLAN Data Portal. Databáze EPLAN Data Portal je přístupná zde: http://eplandata.de/portal

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

Omron EPLAN Data Portal 2019 3

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.