Umělé osvětlení interiérů je základní součástí praktického užívání prostoru a má přímý vliv na naše zdraví. Na větší důležitosti nabývá i jeho designová složka, protože podstatně ovlivňuje celkový vzhled interiéru. Zvýšené požadavky na bezpečnost mění také požadavky na veřejné osvětlení.

Znáte to. Koupili jste si světelný zdroj s LED nebo úspornou žárovku, a ouha! Mají tak bizarní tvary a rozměry, že nepasují do spousty klasických svítidel. Tak tomu je konec. Almeto přináší na trh nový světelný zdroj s LED, který má konečně rozměry klasické žárovky. Seznamte se s ním.

OSRAM představuje vybrané nové produkty, které budou vystavovány na největším a nejvýznamnějším veletrhu osvětlovací techniky Light+Building ve dnech 15. – 20. 4. 2012 ve Frankfurtu. Bude mezi nimi první LED náhrada za 75W žárovky; první LED modul odpovídající standardům Zhaga; LED moduly Streetlight pro pouliční osvětlování a nejnovější generace systému řízení osvětlení Encelium.

V tomto článku uvedeme přehled jednotlivých typů technologií světlených zdrojů, které tvoří většinu zdrojů, se kterými se můžeme setkat v domácnostech či kancelářích. Především se jedná o klasické žárovky, halogenové žárovky, úsporné kompaktní žárovky a LED žárovky.

Díky rostoucímu počtu světelných bodů v evropských domácnostech a zároveň díky snižující se energetické náročnosti nových budov roste význam osvětlování jako specifického typu spotřeby energie. Proto nařízení Evropské komise, které bylo vydáno pod číslem 244/2009, definuje postupné ukončení používání technologie klasických žárovek.

OSRAM zaznamenal další významný úspěch ve výzkumu na poli organických světelných diod (OLED). Výzkumníci společnosti vyvinuli tzv. „pružnou“ OLED, s rekordní účinností 32 lm/W. Tento úspěch následující po pevné OLED představuje důležitý milník na cestě k širokému komerčnímu využití pružné OLED.

Více než 3000 realizovaných projektů založených na LED technologiích po celém světě. To je bilance společnosti OSRAM, která k inovativním LED technologiím v osvětlení uspořádala společně se společností Siemens celoevropské turné Building KnowLEDge Tour. Turné probíhá postupně ve 12 evropských zemích až do září letošního roku.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.