Tuto základní otázku slýchávám kolem sebe od doby, kdy jsem se v roce 2010 začal více zajímat o úsporné světlo. V té době jsme totiž finišovali s výstavbou nového zázemí naší firmy, administrativní budovou a budovou skladu.

Pokud budete vybírat LED osvětlení na českém trhu, zaměřte se na výběr spolehlivé firmy. Jelikož je LED technologie novou záležitostí a již spousta firem tento sortiment nabízí ve svém portfoliu, pro případné reklamace je výběr stabilní firmy s několikaletou tradicí důležitým aspektem.

Internet zaplavují v poslední době reklamy na LED žárovky. Což o to, progresivní světelný zdroj to nesporně je, a propagaci si tudíž zaslouží, až na to, že to vůbec nejsou žárovky. V žárovkách, jak už samo slovo napovídá, je světelným zdrojem do bílého žáru rozžhavené kovové vlákno, takže větší část energie je vyzařována v tepelné oblasti spektra než v oblasti viditelné.

Umělé osvětlení interiérů je základní součástí praktického užívání prostoru a má přímý vliv na naše zdraví. Na větší důležitosti nabývá i jeho designová složka, protože podstatně ovlivňuje celkový vzhled interiéru. Zvýšené požadavky na bezpečnost mění také požadavky na veřejné osvětlení.

Znáte to. Koupili jste si světelný zdroj s LED nebo úspornou žárovku, a ouha! Mají tak bizarní tvary a rozměry, že nepasují do spousty klasických svítidel. Tak tomu je konec. Almeto přináší na trh nový světelný zdroj s LED, který má konečně rozměry klasické žárovky. Seznamte se s ním.

OSRAM představuje vybrané nové produkty, které budou vystavovány na největším a nejvýznamnějším veletrhu osvětlovací techniky Light+Building ve dnech 15. – 20. 4. 2012 ve Frankfurtu. Bude mezi nimi první LED náhrada za 75W žárovky; první LED modul odpovídající standardům Zhaga; LED moduly Streetlight pro pouliční osvětlování a nejnovější generace systému řízení osvětlení Encelium.

V tomto článku uvedeme přehled jednotlivých typů technologií světlených zdrojů, které tvoří většinu zdrojů, se kterými se můžeme setkat v domácnostech či kancelářích. Především se jedná o klasické žárovky, halogenové žárovky, úsporné kompaktní žárovky a LED žárovky.

Díky rostoucímu počtu světelných bodů v evropských domácnostech a zároveň díky snižující se energetické náročnosti nových budov roste význam osvětlování jako specifického typu spotřeby energie. Proto nařízení Evropské komise, které bylo vydáno pod číslem 244/2009, definuje postupné ukončení používání technologie klasických žárovek.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku