Využití ultrazvuku pro lokalizaci poruch za provozu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová průmyslová kamera Fluke ii900 nabízí nový způsob nalezení problémů pomocí lokalizace zvuků a ultrazvuků (2-52kHz) vydávaných předměty na které je kamera zaměřena.

Jedná se o intuitivně a snadno použitelný přístroj, který dokáže směrově lokalizovat místo výskytu zvuku, a tak jednoznačně lokalizovat únik plynu, elektrické jiskření, zadírající se ložisko, zvuky vycházející z převodovky i dalších mechanických částí.

Tato průmyslová kamera nabízí nový způsob vyhledávání problémů pomocí zvuku. Jde o intuitivní, snadno použitelný přístroj, který dokáže izolovat frekvenci úniků tlaku nebo podtlaku, a to i ve velmi hlučných průmyslových provozech. Místo úniku se zjišťuje určením směru, ze kterého zvuk přichází na základě časových posunů, ke kterým dochází při průchodu zvuku přes soustavu mikrofonů. Na vizuálním snímku se barevně zobrazí výsledek zpracovaný technologií SoundMap™. Snadno tak lze vizuálně určit místo úniku. Pomocí komplexní soustavy mikrofonů je možné snadno zkontrolovat velkou oblast a odhalit úniky i z větší vzdálenosti.

fluke ii900 bp 2

Místo vydávající příslušný zvuk je lokalizováno pomocí matice citlivých mikrofonů a software kamery ii900, a to v reálném čase. Na základě tohoto zpracování je vytvořena mapa barevných bodů, které překrývají optický záběr a indikují místa vydávající zvuky. Změna barvy zaměřeného zdroje zvuku indikuje jeho I intenzitu. Použití kamery Fluke ii900 přinese zásadní zrychlení lokalizace úniků na rozvodech plynů, mechanických i elektrických problémů zařízení. Samozřejmě přinese i snížení nákladů na energie.

Fluke ii900 2

Konečně lepší způsob, jak rychle a jednoduše zjišťovat místa úniků vzduchu, plynů a podtlaku.

  • Zvládněte se stejnými kompresory vzduchu více – odsuňte náklady na instalaci dalšího kompresoru na později
  • Zajistěte si potřebný tlak vzduchu pro vaše pneumatická zařízení
  • Snižte výdaje na energii
  • Zkraťte dobu zjišťování úniků
  • Zvyšte spolehlivost své výrobní linky
  • Zařaďte detekci úniků do svých obvyklých postupů údržby
  • Zajistěte vyškolení týmu během několika minut
  • Rozhodněte o opravách přímo na místě

Detaily o sonické kameře Fluke ii900 získáte u distributora Fluke, společnosti Blue Panther s.r.o. na adrese www.blue-panther.cz/fluke-ii900

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku