Využití ultrazvuku pro lokalizaci poruch za provozu

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová průmyslová kamera Fluke ii900 nabízí nový způsob nalezení problémů pomocí lokalizace zvuků a ultrazvuků (2-52kHz) vydávaných předměty na které je kamera zaměřena.

Jedná se o intuitivně a snadno použitelný přístroj, který dokáže směrově lokalizovat místo výskytu zvuku, a tak jednoznačně lokalizovat únik plynu, elektrické jiskření, zadírající se ložisko, zvuky vycházející z převodovky i dalších mechanických částí.

Tato průmyslová kamera nabízí nový způsob vyhledávání problémů pomocí zvuku. Jde o intuitivní, snadno použitelný přístroj, který dokáže izolovat frekvenci úniků tlaku nebo podtlaku, a to i ve velmi hlučných průmyslových provozech. Místo úniku se zjišťuje určením směru, ze kterého zvuk přichází na základě časových posunů, ke kterým dochází při průchodu zvuku přes soustavu mikrofonů. Na vizuálním snímku se barevně zobrazí výsledek zpracovaný technologií SoundMap™. Snadno tak lze vizuálně určit místo úniku. Pomocí komplexní soustavy mikrofonů je možné snadno zkontrolovat velkou oblast a odhalit úniky i z větší vzdálenosti.

fluke ii900 bp 2

Místo vydávající příslušný zvuk je lokalizováno pomocí matice citlivých mikrofonů a software kamery ii900, a to v reálném čase. Na základě tohoto zpracování je vytvořena mapa barevných bodů, které překrývají optický záběr a indikují místa vydávající zvuky. Změna barvy zaměřeného zdroje zvuku indikuje jeho I intenzitu. Použití kamery Fluke ii900 přinese zásadní zrychlení lokalizace úniků na rozvodech plynů, mechanických i elektrických problémů zařízení. Samozřejmě přinese i snížení nákladů na energie.

Fluke ii900 2

Konečně lepší způsob, jak rychle a jednoduše zjišťovat místa úniků vzduchu, plynů a podtlaku.

  • Zvládněte se stejnými kompresory vzduchu více – odsuňte náklady na instalaci dalšího kompresoru na později
  • Zajistěte si potřebný tlak vzduchu pro vaše pneumatická zařízení
  • Snižte výdaje na energii
  • Zkraťte dobu zjišťování úniků
  • Zvyšte spolehlivost své výrobní linky
  • Zařaďte detekci úniků do svých obvyklých postupů údržby
  • Zajistěte vyškolení týmu během několika minut
  • Rozhodněte o opravách přímo na místě

Detaily o sonické kameře Fluke ii900 získáte u distributora Fluke, společnosti Blue Panther s.r.o. na adrese www.blue-panther.cz/fluke-ii900

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2019

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
IO-Link pro jednodušší instalace IO-Link je odpovědí na otázku, jak stavět stroje efektivnější, flexibilnější a výdělečnější.
ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.