S M4M celá elektrická instalace jako na dlani

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nezáleží, jestli jste podnik s průmyslovou výrobou, kancelářský komplex, hotel, nákupní nebo datové centrum. Když řešíte efektivnost provozu, musíte se nutně zabývat otázkou spotřeby energií a energetické účinnosti.

Abyste dokázali vymyslet skutečně fungující opatření, která vám pomohou snížit náklady, musíte nejdříve změřit a zanalyzovat výchozí situaci. Potřebujete přesně vědět, kdy a kde se energie spotřebovává, kde vznikají přetížení a úniky.

Díky jedinému přístroji M4M máte přehled o celé elektrické instalaci jako na dlani. Umožní vám měřit skutečnou efektivní hodnotu hlavních elektrických parametrů 3fázových sítí 48 - 240 V AC/DC. Na jednom displeji současně vidíte naměřené hodnoty jednotlivých fází i celé sítě. Jediný přístroj M4M vám zastane funkci voltmetru, ampérmetru, měřiče účiníku, wattmetru, varmetru, kmitočtoměru a elektroměru činné a jalové energie. M4M pomůže s řízením odběru a monitorováním jednotlivých zařízení.
M4M využijete k měření elektrických veličin v podružných rozváděčích a pro sledování kvality elektrické energie v hlavních rozváděčích. Získáte přesné vyhodnocení energetické účinnosti pro jednotlivé koncové větve. Naměřené hodnoty v aktuálním čase vidíte na barevném displeji, včetně vizualizace v podobě grafů.
Máte průmyslovou výrobu? Je jedno, jak velkou. M4M zabraňuje zbytečným výpadkům, poškození zařízení nebo přerušení dodávky energie v chvíli, kdy právě probíhá kriticky důležitá výrobní operace. Pomůže k lepší energetické výkonnosti a snížení provozních nákladů.
Provozujete kancelářskou budovu, hotel, nákupní centrum? Díky M4M docílíte účinného a racionálního využití energie. Pomůže vám k přesnému rozfakturování nákladů za energie na různá oddělení, sektory, nájemce apod. Díky funkci monitorování odebíraného výkonu zamezíte placení energetickým rozvodným závodům za překročení limitu.
Jste datové centrum? Díky M4M můžete monitorovat kvalitu elektrické energie a spolehlivost dodávky energie. Lehce zjistíte, kde dochází ke vzniku vyšších harmonických frekvencí proudu, z nichž 3. je ta nejhorší. Dokážete včas zabránit poškození instalovaného zařízení a nebudete muset řešit následky výpadků zařízení z provozu.

analyzator M4M30 2021 1

Proč měřit energetickou účinnost s M4M

 • Instalaci a uvedení do provozu zkrátíte o 40 %. Kompletně odnímatelné, vertikálně uspořádané svorky výrazně urychlí instalaci a vodičové připojení. I transformátor (CT) můžete přímo vodičově připojit pomocí těchto svorek. Analyzátor M4M má kompaktní rozměry (57 mm hloubka) a montáž je možná do jakéhokoliv panelu. Hodí se i do rozváděčových skříní malých rozměrů. Díky pružinovým úchytkám zvládnete přístroj připevnit na panel i jednou rukou.
 • M4M můžete nasadit i do stávajících instalací. Díky Rogowskiho cívkám můžete M4M použít pro upgrade (retrofit) stávajících instalací. Zvládnete to za pár minut.
 • Potěší vás snadnost konfigurace a integrace do systému díky Bluetooth a kompletnímu souboru komunikačních protokolů (Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Profibus DP-V0 a BACnet/IP). Práci vám usnadní uživatelsky přívětivé a dobře strukturované menu, s uvedením do provozu vám pomůže průvodce (wizard) a interaktivní vyskakovací dialogová okna.
 • Máte rychlý přístup k datům a hlášením, prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo PC, díky standardu Bluetooth a integrovaným komunikačním protokolům.
 • Můžete provádět vysoce vyspělou analýzu dat a zpracování trendů hlavních parametrů. Máte možnost protokolování historických dat za období až 1 rok.

analyzator M4M30 2021 2

Produkty

M4M monitorují elektrické parametry a provádí analýzu kvality elektrické energie. Celkové rozměry: přední panel 96 x 96 mm, instalační hloubka do rozváděče 57 mm. Jsou k dispozici ve dvojím provedení: M4M 20 a M4M 30.

Vybavení:

 • Barevný grafický displej s obecným aplikačním menu pro intuitivní vizualizaci a ovládání.
 • Bluetooth pro inteligentní uvádění systémových zařízení do provozu prostřednictvím mobilních aplikací.
 • Soubor komunikačních protokolů: Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Profibus DP-V0 a BACnet/IP.
 • Řízení systému přes volitelné vstupy/výstupy – digitální, programovatelné I/O, programovatelné analogové výstupy.
  Funkce záznamu dat, počínaje datovými záznamníky s hlášením, až po paměť FLASH s modulem RTC, do níž jsou ukládána trendová data po dobu 1 roku.

Více informací naleznete na www.abb.cz/nizkenapeti

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz zari 2021

ElektroPrůmysl.cz, září 2021

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.

Najdete nás na Facebooku