METRA BLANSKO - Value is inside / Hodnota je uvnitř

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.

Historie

Společnost byla založena v roce 1911 vynálezcem a průmyslníkem Ing. Erichem Roučkou, který ve své dílně, jako první v Rakousko-Uhersku a jeden z prvních v Evropě, začal vyrábět elektrické měřící přístroje. Jméno METRA získala společnost v roce 1948. Dynamický růst objemu výroby i rozšiřování výrobního programu vedly k tomu, že v 80. letech minulého století patřila METRA s více než 4000 zaměstnanci k největším společnostem ve svém oboru na světě. V průběhu 90. let došlo v důsledku změny tržních podmínek i k zásadním změnám ve struktuře a fungování společnosti. Od roku 2009 patří METRA BLANSKO s.r.o. do skupiny firem Blue Elephant – BEC Investment a.s.

Současnost a vize

Kombinace moderního managementu, racionalizace výroby a inovativního výzkumu vedou společnost k prosperitě a zvyšování tržního podílu v daném oboru.
METRA má své přístroje certifikovány také pro aplikace, které vyžadují zvýšenou seismickou odolnost a mohou být použity i v jaderných elektrárnách. Seismické zkoušky byly provedeny také u nových převodníků NMT. METRA je způsobilá vyrábět a dodávat produkty, provádět opravy a servis el. lokomotivních tachografů LT a LTN pro České dráhy a.s. a jejich dceřiné společnosti. Metra splňuje požadavky na systém řízení dle Atomového zákona (zákona č. 263/2016Sb., v platném znění), vyhlášky SÚJB č. 408/2016Sb., o požadavcích na systém řízení a je kvalifikovaným dodavatelem s oprávněním k výrobě, servisu a dodávkám měřících přístrojů, převodníků a náhradních dílů v souladu se specifikacemi a požadavky zákazníka pro ČEZ, a.s.
Za uplynulé roky firma investovala do vývoje převodníků NMT a multifunkčního přístroje MPG 96 a MPG – S, který umožňuje měření se speciálními senzory ABB. Nyní METRA rozšiřuje nabídku produktů pro použití v energetice.
V současné době se METRA BLANSKO s.r.o. zabývá vývojem, výrobou a prodejem tradičních přístrojů pro měření elektrických i neelektrických veličin.

Metra 2020 1

Výrobkové portfolio

Součástí výrobního programu jsou osvědčené řady výrobků, které se vyznačují vysokou spolehlivostí:

 • revizní a měřicí přístroje
 • analogové panelové a rozvaděčové přístroje
 • převodníky elektrických veličin
 • digitální přístroje
 • proudové transformátory
 • izolátory sítě
 • multimetry
 • klešťové přístroje
 • lokomotivní tachografy
 • bočníky

Metra 2020 2

Služby

Jsou tradiční součástí činnosti společnosti. Kvalitní přístrojové vybavení umožňuje poskytovat služby jak na výrobky METRA, tak i na výrobky mnoha jiných firem:

 • kalibrace elektrických měřících přístrojů
 • kalibrace mechanických měřidel
 • záruční a pozáruční servis/opravy elektrických měřících přístrojů

Metra 2020 3

Budoucnost

Budoucnost úspěšných firem závisí mimo jiné na schopnosti reagovat inovacemi na požadavky trhu. METRA úspěšně zachytila tento trend a zařadila se vývojem vlastních moderních převodníků střídavého proudu a výkonu řady NMT a multifunkčního měřícího přístroje MPG mezi lídry trhu.
Našim posláním je vyvíjet, vyrábět a dodávat kvalitní produkty a služby, tak jako doposud. V příštím roce se tak můžete těšit na další novinky, které pro vás připravujeme.

METRA BLANSKO s.r.o.
Value is inside I Hodnota je uvnitř
Pražská 2536/7, 678 01 Blansko
Tel. + 420 602 410 258
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.metra.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.