METRA BLANSKO - Value is inside / Hodnota je uvnitř

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.

Historie

Společnost byla založena v roce 1911 vynálezcem a průmyslníkem Ing. Erichem Roučkou, který ve své dílně, jako první v Rakousko-Uhersku a jeden z prvních v Evropě, začal vyrábět elektrické měřící přístroje. Jméno METRA získala společnost v roce 1948. Dynamický růst objemu výroby i rozšiřování výrobního programu vedly k tomu, že v 80. letech minulého století patřila METRA s více než 4000 zaměstnanci k největším společnostem ve svém oboru na světě. V průběhu 90. let došlo v důsledku změny tržních podmínek i k zásadním změnám ve struktuře a fungování společnosti. Od roku 2009 patří METRA BLANSKO s.r.o. do skupiny firem Blue Elephant – BEC Investment a.s.

Současnost a vize

Kombinace moderního managementu, racionalizace výroby a inovativního výzkumu vedou společnost k prosperitě a zvyšování tržního podílu v daném oboru.
METRA má své přístroje certifikovány také pro aplikace, které vyžadují zvýšenou seismickou odolnost a mohou být použity i v jaderných elektrárnách. Seismické zkoušky byly provedeny také u nových převodníků NMT. METRA je způsobilá vyrábět a dodávat produkty, provádět opravy a servis el. lokomotivních tachografů LT a LTN pro České dráhy a.s. a jejich dceřiné společnosti. Metra splňuje požadavky na systém řízení dle Atomového zákona (zákona č. 263/2016Sb., v platném znění), vyhlášky SÚJB č. 408/2016Sb., o požadavcích na systém řízení a je kvalifikovaným dodavatelem s oprávněním k výrobě, servisu a dodávkám měřících přístrojů, převodníků a náhradních dílů v souladu se specifikacemi a požadavky zákazníka pro ČEZ, a.s.
Za uplynulé roky firma investovala do vývoje převodníků NMT a multifunkčního přístroje MPG 96 a MPG – S, který umožňuje měření se speciálními senzory ABB. Nyní METRA rozšiřuje nabídku produktů pro použití v energetice.
V současné době se METRA BLANSKO s.r.o. zabývá vývojem, výrobou a prodejem tradičních přístrojů pro měření elektrických i neelektrických veličin.

Metra 2020 1

Výrobkové portfolio

Součástí výrobního programu jsou osvědčené řady výrobků, které se vyznačují vysokou spolehlivostí:

 • revizní a měřicí přístroje
 • analogové panelové a rozvaděčové přístroje
 • převodníky elektrických veličin
 • digitální přístroje
 • proudové transformátory
 • izolátory sítě
 • multimetry
 • klešťové přístroje
 • lokomotivní tachografy
 • bočníky

Metra 2020 2

Služby

Jsou tradiční součástí činnosti společnosti. Kvalitní přístrojové vybavení umožňuje poskytovat služby jak na výrobky METRA, tak i na výrobky mnoha jiných firem:

 • kalibrace elektrických měřících přístrojů
 • kalibrace mechanických měřidel
 • záruční a pozáruční servis/opravy elektrických měřících přístrojů

Metra 2020 3

Budoucnost

Budoucnost úspěšných firem závisí mimo jiné na schopnosti reagovat inovacemi na požadavky trhu. METRA úspěšně zachytila tento trend a zařadila se vývojem vlastních moderních převodníků střídavého proudu a výkonu řady NMT a multifunkčního měřícího přístroje MPG mezi lídry trhu.
Našim posláním je vyvíjet, vyrábět a dodávat kvalitní produkty a služby, tak jako doposud. V příštím roce se tak můžete těšit na další novinky, které pro vás připravujeme.

METRA BLANSKO s.r.o.
Value is inside I Hodnota je uvnitř
Pražská 2536/7, 678 01 Blansko
Tel. + 420 602 410 258
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.metra.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.