Bezkontaktní teploměry a termokamery Fluke Process Instruments

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fluke Process Instruments vychází z dlouholetých zkušeností s výrobou měřicí techniky a navazuje na světově známé bezkontaktní teploměry a termokamery výrobců Raytek a Ircon.

Pod značkou Fluke Process Instruments jsou k dispozici dvě řady bezkontaktních teploměrů: inteligentní teploměry Thermalert 4.0 pro měření nízkoteplotních i vysokoteplotních průmyslových procesů a vysokoteplotní poměrové teploměry Endurance ve dvou konstrukčních provedeních. Fluke Process Instruments také nabízí řadu průmyslových termokamer ThermoView TV40 pro všeobecné použití.

Thermalert 4.0

Inteligentní bezkontaktní teploměry řady Thermalert 4.0 jsou určeny pro měření teploty od -40 °C do 2250 °C v průmyslovém prostředí. Řada zahrnuje 13 modelů
s různými spektrálními odezvami a optickými charakteristikami. Modely LT pokrývají měřicí aplikace obecných nízkoteplotních měření, modely G5 a G7 jsou určené pro měření povrchové teploty skla, modely P3 a P7 umožňují měření teploty plastových fólií, modely MT slouží pro měření teploty žáruvzdorných materiálů a zpracování kovů plamenem a vysokoteplotní modely HT najdou uplatnění při indukčním kalení a v dalších technologiích tepelných úprav kovů. Většina modelů má vestavěné laserové zaměřování.
Základní provedení Thermalert 4.0 podporuje dvouvodičovou smyčku se společným napájením a analogovým proudovým výstupem. Další provedení umožňuje propojení šestipólovou svorkovnicí, která poskytuje proudový a napěťový výstup a rozhraní RS485. Thermalert 4.0 má také rozhraní USB, které za podpory systémového programu DataTemp Multidrop slouží pro vzdálenou konfiguraci, monitorování, provozní kalibraci a aktualizaci firmware teploměru.
Tělo přístroje je vyrobeno z nerezové oceli s krytím IP65. Odolnost proti vlivu okolní teploty je do 85 °C bez vnějšího chlazení, při požadavku vyšší odolnosti je možné použít termoplášť, který zaručí funkci až do 315 °C okolní teploty.

termokamery Fluke Process Instruments 2021 1

Endurance

Poměrové pyrometry Endurance mají široký měřicí rozsah od 250 °C do 3200 °C, který pokrývá většinu průmyslových vysokoteplotních aplikací. Nejčastější využití je při výrobě oceli, ve slévárnách, v kovárnách, ve válcovnách, při indukčním ohřevu a při tepelném zpracování kovů, ve výrobě skla a při laserovém svařování.
Poměrový režim umožňuje měření v obtížných podmínkách, kdy je měřený objekt malý nebo tvarově proměnný anebo když není stabilně v zorném poli pyrometru.
V tomto režimu je také možné přesně měřit v případě až 95 % obstrukce zorného pole mechanickými překážkami nebo prachovými částicemi.

termokamery Fluke Process Instruments 2021 2
Pyrometry Endurance jsou dostupné ve dvou provedeních: kompaktní provedení v pouzdru z nerezové oceli a provedení s optickým kabelem s oddělenou optickou hlavicí a elektronickou jednotkou. Verze s optickým kabelem je vhodná pro použití v nejtvrdších průmyslových podmínkách a je odolná elektromagnetickému rušení. Obě provedení mají krytí IP65. Standardní teplotní odolnost kompaktní verze Endurance je do 65 °C, s termopláštěm je použitelná až do 315 °C. Provedení Endurance s optickým kabelem je standardně odolné okolní teplotě do 200 °C a přidáním ochranných prvků odolá teplotě až 450 °C.
Kompaktní Endurance umožňuje průhledové zaměřování a prostřednictvím vestavěné kamery je navíc možné sledovat výrobní proces. Obě provedení Endurance umožňují vnější kontrolu správného zaměření vestavěným bodovým laserem.
Zařazení teploměrů Endurance do libovolného systémového uspořádání umožňuje analogový proudový výstup a digitální komunikační rozhraní, jako je protokol RS485 s plně duplexní komunikací, Ethernet, Profinet a EtherNet/IP.

termokamery Fluke Process Instruments 2021 3

Thermo View TV40

Termokamera ThermoView TV40 vyniká technickými parametry a vysokou odolností: Je určena pro nasazení do nejnáročnějších průmyslových podmínek. Měří v teplotním rozsahu -10 až 1200 °C s rozlišením 320 x 240 nebo 640 x 480 a se snímkovou frekvencí 9 Hz nebo 60 Hz.
Vysoká odolnost ThermoView TV40 je charakterizovaná krytím IP67 a spolu se širokým montážním příslušenstvím umožňuje použití v opravdu drsném výrobním prostředí. Dálkově ovládané zaostření objektivu je vyřešeno bez pohybujících se vnějších částí objektivu. K dispozici je několik kalibrovaných předsádkových objektivů. Vestavěná kamera pro viditelné světlo umožňuje pomocí technologie IR-Fusion kombinovat obrazy v infračerveném a viditelném spektru pro dosažení vysoké informační hodnoty získaných zobrazení teplotních polí.

termokamery Fluke Process Instruments 2021 4
S podporou výkonného analytického programu ThermoView poskytuje plně integrované řešení pro kontrolu rozložení teploty, monitorování jejího trendu a hlídání hraničních teplot a umožňuje archivaci naměřených dat, čímž je dokumentováno řízení výrobního procesu a kvalita výroby. ThermoView také umožňuje analýzu teplotních údajů v reálném čase, aby nedošlo k žádnému přehlédnutí teplotních anomálií výrobního procesu nebo diagnostikovaného zařízení. Spojením více záznamů z několika teplotních zobrazovačů TV40 zajistí, že bude pod kontrolou každý detail výrobního procesu a technologických zařízení.

TSI System s.r.o.
Mariánské náměstí 617/1, 617 00 Brno
Tel.: +420 545 129 462
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
www.tsisystem.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2021

ElektroPrůmysl.cz, duben 2021

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Volně svorkovatelné konektory s technologií ecolink Volně svorkovatelné konektory jsou vhodné pro hygienická a vlhká prostředí, do drsných a obtížných podmínek, pro elektromagentická pole při svařování a pro oblasti s nebezpečím výbuchu.
Získejte zdarma vlastní UNIKÁTNÍ tlačítko HARMONY! Použij konfigurátor a jím vygenerované ID úpravy společně s typovým označením tlačítka nám pošli a origální tlačítko je tvé.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku