Kovové kryty Han umožňují snadnou montáž v rozvaděčích

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost HARTING nyní nabízí kovové horní a spodní díly krytů řady Han® B, EMC a M ve verzích, které umožňují zadní montáž kontaktních vložek. Nová varianta zjednodušuje instalaci připojení do elektrických skříní.

Využití najdou zejména v oblasti strojírenství a automatizace, robotiky, dopravy a energetiky.

Průmyslové kovové konektory Han® jsou zvláště vhodné pro prostředí vyžadující vysokou robustnost komponent a nejjednodušší možnou instalaci. Až dosud však montáž probíhala z čelní strany což vyžadovalo, aby byl kabel nejprve protažen otvorem v rozvaděči. Pak vložky mohly být sestaveny vně skříně a poté vtaženy zpět do průchozího krytu v panelu. Nová řešení Han® jsou odlišná: Umožňují, aby byly prefabrikované vložky lehce zasunuty přímo do průchozího krytu v panelu – z vnitřku rozvaděče.

kovove kryta han 2019 1
Nově mohou být vložky nejprve vloženy do plastového rámu, který se pak zevnitř zasune do hliníkového odlitku krytu a zacvakne pomocí západek. Těsnění mezi krytem a panelem je nově profilováno a namontováno uvnitř krytu tak, že bylo zajištěno vyšší krytí IP 65/66 a také ochrana proti působení UV záření a ozónu.
Han® EMC kryty se zadní montáží a se stíněním pro celém obvodu 360° budou k dispozici do konce roku, protože stínění Han® EMC je konstrukčně složitější. Kryty m.j. také vyžadují speciální EMC kabelové průchodky.
Díky nové možnosti zadní montáže se instalace stala mnohem efektivnější: kabelové svazky lze sestavovat a testovat odděleně od rozvaděčů nebo strojních celků a spojit je až ve vhodnou chvíli. Změnilo se tak rozdělení práce: Množství přípravných prací se zvyšuje a finální montáž se zkracuje, což přináší vyšší nákladovou efektivitu.

kovove kryta han 2019 2

Nové konektory s možností zadní montáže jsou plně kompatibilní: Všechny vložky a moduly, které lze osadit do stávajících krytů, se také hodí do nových průchozích krytů do panelu. Vývojáři strojů a rozvaděčů, stejně jako výrobci, mohou postupně zavádět zadní montáž do svých současných produktů nebo výroby.

Nové kryty Han® se používají ve strojírenství, robotice a energetice, například ve větrných elektrárnách. Kryty řady Han® M se používají zejména ve venkovním prostředí.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.