Kabelové vývodky Agro – profesionální řešení

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kabelové vývodky řady Agro Progress jsou dodávány v provedení z plastu, z poniklované mosazi nebo z nerezové oceli A2 nebo A4. Jedná so o osvědčené díly pro průmyslové aplikace.

Výborná technologie upnutí umožňuje dobré utěsnění kabelu a jeho odlehčení v tahu při zachování jednoduchosti montáže. Vývodky této řady chrání upnutý kabel také proti zkroucení. To platí jak pro kruhové, tak pro ploché kabely.

Vývodky s extra dlouhým závitem poskytují elegantní řešení zejména v situacích, kdy je třeba vést elektrické kabely přes vzájemně odizolované stěny, jako je tomu např. u sendvičových konstrukcí. Tyto vývodky jsou k dispozici v provedení s délkou závitu 50 mm nebo 100 mm.
Kovové vývodky řady Agro Progress mohou být osazeny těsnícími vložkami ze speciálního TPE. Tyto vývodky jsou certifikovány podle EN 45545, splňují požadavky NFPA 130 a lze je bez obav použít pro aplikace v oblasti kolejových vozidel.
V oboru dopravy je bezpečné upnutí napájecího vedení životně důležité. Vývodky Agro Progress jsou odolné proti vibračnímu zatížení a omezují samovolné uvolňování. Tím zvyšují spolehlivost vedení pro napájení elektrických zařízení i vedení pro přenos řídících signálů ve vlacích.
Speciální těsnící vložky vývodek podle EN 45545 jsou certifikovány pro stupeň nebezpečí 3. Hodnoty stanovené pro uvedený stupeň nebezpečí byly splněny s rezervou, a to jak pro vnitřní, tak i pro venkovní prostory. Výsledky získané při testování NFPA (ASTME) byly rovněž vynikající.

konektory agro 2019 2
Emise prachu a výfukových plynů způsobují zejména v tunelech značné chemické znečištění. V podobných oblastech je proto vhodné použít kyselinovzdorné kabelové vývodky z nerezové oceli A4 s těsnící vložkou FPM. Do těchto vývodek je možné upnout kabely o průměru od 2,0 mm do 52,0 mm.
V oblasti námořního průmyslu je třeba, aby vývodky splňovaly specifické požadavky. Splnění těchto požadavků potvrzuje certifikace DNV. Podle DNV jsou certifikovány všechny metrické vývodky společnosti Agro. Vývodky Progress Ex jsou podle této normy certifikovány všechny, a to bez ohledu na typ jejich vstupního závitu.
Pro oblast generátorů větrných turbín nabízí řada Progress vývodky s ochranou proti vytržení kabelu.
Vývodky řady Progress EMC, určené pro upnutí stíněných kabelů v aplikacích náročných na elektromagnetickou kompatibilitu, jsou vyrobeny z poniklované mosazi a nabízejí dobré vodivé spojení mezi stínícím pletencem kabelu a kovovým panelem, na němž jsou instalovány.
Pro spolehlivé fungování elektricky řízených rozvoden je důležité, aby jejich činnost neovlivňovaly parazitní proudy. Soustředný sběrný kotouč vývodek Progress EMC Standard odvádí svodové proudy do země s nízkou přechodovou impedancí.
Vývodky Progress EMC powerCONNECT, jsou osazeny novým, pokročilým kompresním pouzdrem, zajišťujícím spolehlivý kontakt se stínícím kabelem v rozsahu 360°, a to ve velmi kompaktní jednotce. Přímé vodivé spojení mezi stínícím pletencem kabelu a spodní části vývodky zajišťuje velice nízký přechodový odpor.

konektory agro 2019 1a
Kabelové vývodky Progress Ex jsou vyrobeny z plastu nebo z poniklované mosazi. Zvyšují bezpečnost elektrické instalace v prostředích s nebezpečím výbuchu.
Rafinérie a výrobní závody v chemickém oboru jsou oblastmi s nebezpečím výbuchu, a jako takové kladou zvláštní požadavky na kvalitu a bezpečnost elektrických instalací. Společnost Agro nabízí kabelové vývodky a příslušenství pro stupně bezpečnosti Ex d IIC a Ex e II, které jsou standardizovány v celé Evropě.
V potravinářském průmyslu zajišťují antibakteriální látky vysokou úroveň hygieny a bezpečnosti. Tyto chemické látky však také značně zatěžují výrobní zařízení. Vývodky řady Progress ultraFLAT jsou certifikovány podle EHEDG.
Z hygienických důvodů zpřísňují zákonodárci ve většině zemí světa nařízení, jaké látky může obsahovat pitná voda. Norma KTW W270, vytvořená švýcarskou a německou asociací plynárenství a vodního hospodářství (SVGW / DVGW), upravuje pravidla pro materiály, které přicházejí do kontaktu s pitnou vodou. Všechny armatury, zařízení a součásti, používané v rozvodech pitné vody, musí být odpovídajícím způsobem schváleny nebo musí mít potvrzenu vhodnost pro tuto aplikaci. Všechny materiály používané ve vývodkách řady Progress aqua jsou podle normy KTW W270 certifikovány a vyhovují tak národním požadavkům.

konektory agro 2019 1b
Vývodky řady Syntec je možné dodat v plastovém nebo mosazném provedení a představují optimální řešení pro každodenní elektrickou instalaci. Patentovaná lamelární technologie umožňuje pevné upnutí kabelu a zajišťuje kvalitní kabelový průchod s dobrým odlehčením v tahu.
Použití vyrovnávačů tlaku Agro v elektrických rozvaděčích umožňuje také jejich ventilaci, a v případě potřeby i odvodnění. Vyrábějí se také vyrovnávače z poniklované mosazi, určené do prostředí s nebezpečím výbuchu.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.