Barevné značení kabelů podle standardu DESINA

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

DESINA je zkratka pro (DEzentrale und Standardisierte INstAllationstechnik – decentralizovaná a standardizovaná instalační technika) a je standardem pro komponenty používané na průmyslových strojích, včetně pohonů, řídicích systémů a kabeláže.

Ta má při využití nejnovějších technologií zjednodušit instalaci, zrychlit montážní a údržbářské práce a zvýšit jejich kvalitu. Decentralizace znamená, že z centrálního rozvaděče se vyčlení řídicí součásti a jejich funkce a umístí se v provozní úrovni.

desina standard 2020 2
Značení kabelů ve standardu DESINA bylo vytvořeno Svazem německých továren na obráběcí stroje e. V. (VDw). Na základě stávajících provozních sběrnicových systémů definoval VDw ve spolupráci se strojírenským, automobilovým a subdodavatelským průmyslem nové standardy v oblasti konektorových spojů a rovněž pro racionální kabeláž.
Norma DESINA stanoví následující barevné kódování kabelů používaných pro průmyslové stroje a zařízení.

desina standard 2020 1
Reference RAL převzaty ze systému přizpůsobování barev používaného v Evropě zejména pro definování laků a práškových barev. Používá se v celém průmyslu a byl původně vytvořen německou RAL gGmbH, dceřinou společností institutu RAL.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.