Kabelová konfekce LAPP propojuje vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 od společnosti HMH

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Modulární systém MIREL, který vyvinula slovenská společnost HMH, s.r.o. se sídlem v Bratislavě, se stal základem většiny aplikací v kolejové dopravě.


Hlavním produktem společnosti v oblasti zabezpečovacích systémů je vlakový zabezpečovač MIREL VZ1, který je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP.

Vlakový zabezpečovač MIREL je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové části na návěstní opakovač, sledování maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost hnacího kolejového vozidla, stanovení rychlosti vlakové soupravy a přijímání informací z traťové infrastruktury. Základní funkcí brány MIREL STB je zabezpečovat rozhraní mezi základní jednotkou vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a palubním zařízením ETCS, což je evropský vlakový zabezpečovací systém.

HMH Mirel 2020 1

Společnost LAPP zajišťuje dodávku kabelové konfekce, která slouží k propojení vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a dalších zařízení na nejbližší svorkovnici, vnitřního kabelového propojení samotné lokomotivy. Výroba na zakázku probíhá v závodě LAPP v Otrokovicích. Jedná se o výrobu hotového kabelového svazku CABLE IRCK dle specifikace zákazníka. Tento svazek obsahuje vícežilové stíněné kabely s odpovídající protipožární odolností dle EN 45545, určených pro přenos signálů. Kabely jsou na koncích osazeny kabelovými oky a dutinkami. Součástí výrobku jsou také kabelové vývodky a D-SUB konektory. Hotový výrobek je kompletně připraven pro montáž na zařízení MIREL bez nutnosti dalších úprav. Pro vnitřní zapojení jsou použity jednožilové vodiče s redukovanou izolací ÖLFLEX® TRAIN 301 TW 300V 1X0,5.

Společnost HMH, s.r.o. je moderní dynamicky se rozvíjející firma zaměřená na oblast řízení technologických procesů, automatizace a regulace s významným postavením nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí. Od roku 1997 se orientuje na realizaci projektů v oblasti řídicích, měřicích a zabezpečovacích systémů pro kolejovou dopravu. V současnosti společnost zabezpečuje na základě vlastního know-how a vlastních vývojových, výrobních a servisních kapacit kompletní životní cyklus systémů MIREL pro aplikace v náročném prostředí železniční dopravy.

HMH Mirel 2020 2

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové a spojovací technologie. Portfolio společnosti zahrnuje vysoce flexibilní ovládací a propojovací kabely i do drsných provozních podmínek, systémy pro přenos dat a průmyslový ethernet, průmyslové konektory, kabelové vývodky a systémy pro ochranu, vedení a označování kabelů. Společnost se také zabývá systémovým řešením na míru a zákazníkům, kteří preferují kompletní řešení v podobě kabelových svazků, poskytne návrh řešení a ve výrobním závodě v Otrokovicích zajistí výrobu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku