Kabelová konfekce LAPP propojuje vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 od společnosti HMH

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Modulární systém MIREL, který vyvinula slovenská společnost HMH, s.r.o. se sídlem v Bratislavě, se stal základem většiny aplikací v kolejové dopravě.


Hlavním produktem společnosti v oblasti zabezpečovacích systémů je vlakový zabezpečovač MIREL VZ1, který je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP.

Vlakový zabezpečovač MIREL je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové části na návěstní opakovač, sledování maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost hnacího kolejového vozidla, stanovení rychlosti vlakové soupravy a přijímání informací z traťové infrastruktury. Základní funkcí brány MIREL STB je zabezpečovat rozhraní mezi základní jednotkou vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a palubním zařízením ETCS, což je evropský vlakový zabezpečovací systém.

HMH Mirel 2020 1

Společnost LAPP zajišťuje dodávku kabelové konfekce, která slouží k propojení vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 a dalších zařízení na nejbližší svorkovnici, vnitřního kabelového propojení samotné lokomotivy. Výroba na zakázku probíhá v závodě LAPP v Otrokovicích. Jedná se o výrobu hotového kabelového svazku CABLE IRCK dle specifikace zákazníka. Tento svazek obsahuje vícežilové stíněné kabely s odpovídající protipožární odolností dle EN 45545, určených pro přenos signálů. Kabely jsou na koncích osazeny kabelovými oky a dutinkami. Součástí výrobku jsou také kabelové vývodky a D-SUB konektory. Hotový výrobek je kompletně připraven pro montáž na zařízení MIREL bez nutnosti dalších úprav. Pro vnitřní zapojení jsou použity jednožilové vodiče s redukovanou izolací ÖLFLEX® TRAIN 301 TW 300V 1X0,5.

Společnost HMH, s.r.o. je moderní dynamicky se rozvíjející firma zaměřená na oblast řízení technologických procesů, automatizace a regulace s významným postavením nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí. Od roku 1997 se orientuje na realizaci projektů v oblasti řídicích, měřicích a zabezpečovacích systémů pro kolejovou dopravu. V současnosti společnost zabezpečuje na základě vlastního know-how a vlastních vývojových, výrobních a servisních kapacit kompletní životní cyklus systémů MIREL pro aplikace v náročném prostředí železniční dopravy.

HMH Mirel 2020 2

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové a spojovací technologie. Portfolio společnosti zahrnuje vysoce flexibilní ovládací a propojovací kabely i do drsných provozních podmínek, systémy pro přenos dat a průmyslový ethernet, průmyslové konektory, kabelové vývodky a systémy pro ochranu, vedení a označování kabelů. Společnost se také zabývá systémovým řešením na míru a zákazníkům, kteří preferují kompletní řešení v podobě kabelových svazků, poskytne návrh řešení a ve výrobním závodě v Otrokovicích zajistí výrobu.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.