Práce s kabely nemusí být noční můrou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Elektro-System-Technik, jeden z předních dovozců a dodavatelů elektroinstalačního materiálu a pomůcek pro elektrikáře, představuje novinky rakouské firmy RUNPOTEC.

Výrobce nástrojů pro protahování kabelů, jako jsou protahovací pera až do délky 400 m, pruty, pistole, kabelové punčošky nebo kamera, nyní přichází na trh s inovativními pomůckami pro odvíjení kabelů.

Největším zařízením pro odvíjení kabelů je bezpochyby RunpoLifter 4500, který jsme představili již v červnu tohoto roku. Slouží k odvíjení kabelů z cívek o hmotnosti až 4500 kg a přitom je tak lehký, že ho lze převážet osobním autem a manipulovat s ním dokáže pohodlně jedna osoba. Runpolifter 4500 se skládá z hřídele, která se prostrčí středem kabelové cívky, a dvou skládacích zvedacích nosníků, z nichž každý váží pouhých 22 kg. Průměr středového otvoru cívky je obvykle větší než průměr hřídele, proto je vhodné hřídel zafixovat v otvoru dvojicí středicích kuželů. Pak přijdou ke slovu zvedací nosníky, které se rozloží, postaví se po obou stranách cívky a zaklesnou se do nosného hřídele. Každý zvedací nosník má kliku s dvourychlostní převodovkou, díky níž se kabelová cívka zdá lehká jako pírko. Je praktické zvedat cívku ve dvou, každý pracovník točí klikou jednoho zvedáku, ale lze si představit, že to při troše vynalézavosti dokáže i jeden člověk. Po skončení práce se nosníky jedním pohybem složí tak, aby zabíraly co nejméně místa, a spolu s hřídelí se pohodlně vejdou do osobního auta.

prace s kabely 2020 2
Runpolifter 4500 se používá k odvíjení silných a těžkých kabelů. Že se práce s takovými kabely v členitých stavbách stává často noční můrou, potvrdí každý, kdo to jednou zkusil. RUNPOTEC přichází s další novinkou, která tuto práci usnadní. Jsou tokabelové vodicí kladky, které se dodávají v několika variantách. Kladka 90° usnadňuje tažení kabelu kolem rohů, kladka pro šachtu nebo vnitřní hranu šachty usnadňuje spouštění kabelů do šachet nebo také tažení po schodech, flexibilní třídílný řetězec umožňuje univerzální použití, jako například obcházení sloupů a podobně.

prace s kabely 2020 3
Odvíjení kabelů z cívek, kabelových svazků nebo odvíjení chrániček – to je velké téma pro elektrikáře. Runpotec na tomto poli již slaví úspěchy se svým poměrně malým, jednoduchým a skladným odvíječem XB 300, který se ale vyznačuje nosností až 200 kg, a nově ho lze nyní doplnit o multifunkční trn, který umožňuje odvíjení kabelových svazků, jednotlivých vodičů nebo chrániček.

prace s kabely 2020 4
Všechny tyto možnosti v sobě slučuje poněkud robustnější odvíječ XB 500 s nosností až 800 kg. Velmi překvapivé je použití odvíječe XB 500 i pro velké kabelové cívky do
800 kg s použitím prutu Runposticks. Prut Runposticks se provlékne vodorovně středovým otvorem cívky. Konec prutu se závitem přišroubuje k odvíječi XB 500, který podržíme u otvoru v cívce. Potom druhý konec prutu přidržíme, aby spolu s odvíječem XB 500 nevyklouzl z otvoru, cívku opatrně sklopíme na odvíječ XB 500 a práce může začít!

Kde najdete podrobné informace?

Podrobné informace o všech produktech RUNPOTEC najdete v hlavním katalogu RUNPOTEC https://bit.ly/katalog-runpotec nebo na stránkách www.est-praha.cz. Produkty můžete koupit ve velkoobchodech elektro nebo na našem e-shopu.
Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku