ELEKTROKOV,a.s.ZNOJMO – Stále hledáme nové možnosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ELEKTROKOV,a.s.ZNOJMO v tomto roce slaví 70 let své existence. Původní družstvo Kovotop bylo založeno v dubnu 1947 a provádělo zámečnické, instalatérské a topenářské práce.

V roce 1957 se pak toto družstvo spojilo s družstvem Drukov v Jevišovicích a změnilo svůj název na Elektrokov. V této době družstvo zaměstnávalo 230 zaměstnanců a patřilo k jednomu z největších zaměstnavatelů ve znojemském okrese. Družstvo mělo tři provozovny, kromě jedné znojemské i dvě provozovny v nedalekých Jevišovicích. Růst družstva si vyžádal vybudování nového střediska, které bylo situováno do oblasti v Kotkově ulici, kde se společnost nachází dosud. Samotný areál se dál rozrůstal a modernizoval.

elektrokov moznosti 1
V šedesátých letech minulého století mělo družstvo již pět výrobních středisek. Počátek elektrovýroby, tedy hlavní předmět podnikání společnosti v současnosti, je datován do roku 1963. Tehdy se rozšířil výrobní sortiment o transformátory. V roce 1976 už družstvo zaměstnávalo kolem pěti set zaměstnanců, ale o tři roky později na základě usnesení tehdejší vlády došlo k rozdělení družstva, kdy se jevišovická provozovna stala součástí národního podniku Elektrotechnické závody Julia Fučíka Brno. Ve Znojmě tak zůstal Elektrokov s 270 zaměstnanci. Po revoluci v listopadu 1989 prožila společnost asi nejhorší období své existence. Původní trh se rozpadl, velká část zaměstnanců odešla a byly rušeny neefektivní provozovny. Nakonec zůstalo kolem 180 zaměstnanců a v roce 1991 se původní družstvo transformovalo na akciovou společnost, která úspěšně funguje dosud. Společnost musela znovu získat ztracené zákazníky a upravit výrobní program. Velkou zkušeností byla šestiletá spolupráce s firmou Tamura, kdy počet zaměstnanců i obrat výrazně narostl. Tato spolupráce skončila vstupem České republiky do Evropské unie, kdy se zásadním způsobem změnily celní podmínky. Postupem doby se Elektrokov stal moderní, ambiciózní firmou, která klade důraz na etiku podnikání a životní prostředí.

elektrokov moznosti 2

Společnost je nyní rozdělena na dva závody - závod Elektro a závod Topení. Nyní má společnost kolem osmdesáti pěti zaměstnanců. Portfolio společnosti je velice široké, pro bližší specifikace či produkty doporučujeme navštívit webové stránky společnosti www.elektrokov.cz, kde se dozvíte bližší podrobnosti. Kromě topenářských a instalatérských prací je Elektrokov zejména dlouholetým výrobcem jednofázových a třífázových transformátorů, zalitých transformátorů, filtračních, kompenzačních a dekompenzačních tlumivek, které standardně vyrábí buď s měděným či hliníkovým vinutím. V posledních letech se již tak bohatý program společnosti rozšířil o trakční transformátory a tlumivky pro drážní vozidla. Tyto produkty splňují podmínky velice přísné drážní normy, a to konkrétně EN 60310 ed.2. Elektrokov je schopen výrobky konstruovat až do hodnoty 3,7 kV jmenovitého izolačního napětí pro vinutí připojená přímo k trakčnímu vedení, nebo 4,8 kV pro ostatní vinutí. Tlumivky a transformátory mohou být instalovány ve vnitřních rozvaděčích, vnějších kontejnerech umístěných na střeše tramvaje, vlaku či trolejbusu. Naše produkty nachází uplatnění také v energetice, kde dochází k zefektivnění provozování fotovoltaických elektráren eliminováním jalového výkonu použitím našich dekompenzačních tlumivek, dále ve zdravotnictví při rekonstrukcích nemocnic, v oblasti pohonů s frekvenčními měniči, napájení světel bazénového osvětlení a u bioplynových elektráren.

elektrokov moznosti 3

Společnost Elektrokov se zaměřuje na specifické požadavky jednotlivých zákazníků, ke kterým zaujímá individuální přístup jak v technických požadavcích, tak v dodacích lhůtách. Elektrokov je dlouholetým držitelem certifikátu jakosti dle ISO 9001 a systému EMS dle 14001. I nadále chceme hledat nové možnosti a zvyšovat kvalitu výrobků a poskytovaných služeb, a to tak, aby vždy byly uspokojeny všechny požadavky našich zákazníků. Jsme si vědomi skutečnosti, že společnost je taková, jací jsou lidé, kteří v ní a pro ni pracují. A proto největší ocenění si zaslouží naši zaměstnanci, neboť bez jejich kvalitní práce a loajality by společnost nebyla v tak skvělé kondici. Věříme, že na úspěšnou historii naší společnosti naváže i její neméně úspěšná budoucnost.

elektrokov moznosti 4

Tímto bychom Vás rádi pozvali k návštěvě našeho stánku na letošní výstavě Amper v Brně, ale také do Berlína, kde se ve dnech 20. až 22. června bude Elektrokov premiérově prezentovat na veletrhu CWIEME.

elektrokov moznosti logo

ELEKTROKOV,a.s. ZNOJMO
Tel.: +420 515 200 003-5
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elektrokov.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku