Elektrocentrály HONDA - Stabilní výkon, na který je spoleh

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Při pořizování elektrocentrály je značka HONDA skvělou volbou a zárukou kvality. Výrobci používají nejrůznější inovativní prvky a neustále vyvíjí nové technologie tak, aby byly elektrocentrály maximálně výkonné a nezklamaly ani v tom nejnáročnějším provozu.

Jaké jsou jejich největší přednosti?
Elektrocentrály slouží jako zdroj energie všude tam, kde není přístup k elektrické síti, například na stavbách, či na chalupách, ale také mohou fungovat jako záložní zdroje energie v domácnostech, či třeba ve firmách a výtahových systémech.
Prvním kritériem při jejich výběru je proto požadovaný výkon. Pokud budete napájet běžné "odporové" spotřebiče (např. osvětlení, topení, elektronářadí), pak si vystačíte s malou výkonovou rezervou elektrocentrály. Řádově doporučujeme alespoň 20 % výkonu navíc. Pokud budete elektrocentrálu napájet elektromotory s tvrdým startem nebo kompresory, vybírejte elektrocentrálu s cca 3-5 násobným výkonem, aby se vám motor či kompresor vůbec rozběhl. S jistotou lze požadovaný výkon stanovit na základě rozběhového proudu. Výkonu přístroje však musí odpovídat i silný motor, kterými právě značka Honda vyniká.

Regulace napětí a výkonu

Pokud budete s elektrocentrálou napájet jemnou elektroniku, nebo jakýkoliv jiný spotřebič citlivý na kolísání napětí, vybírejte elektrocentrály s regulací výstupního napětí AVR. Díky jeho regulaci nedojde k selhání či poškození spotřebiče.
Vedle dlouhodobě známých modelů elektrocentrál řady EU, EM, EC nebo ECT přichází značka HONDA s řadou novinek, především s elektrocentrálami o vyšším výkonu v nových řadách SP a TP.

honda sp 6 h avr

Profesionální jednofázové elektrocentrály

Skvělou volbou jsou nové vysoce výkonné jednofázové elektrocentrály Honda SP6 a SP10. Typ Honda SP6 se chlubí výkonem až do 6 kVA, odolnou konstrukcí a spolehlivým motorem HONDA GX 390. Snadno se udržuje a lze s ním napájet elektrické nářadí, menší elektromotory, nebo třeba osvětlení. Typ SP10 s výkonem 10 kVa se hodí do profesionálního provozu v oblasti stavebnictví a opravárenství. Palivová nádrž o objemu 20 litrů zaručuje dlouhou provozní dobu. Oba typy elektrocentrál se vyrábí jak s regulací napětí AVR, tak bez AVR.

Profesionální třífázové elektrocentrály

Mezi třífázovými elektrocentrálami Honda vynikají nové typy Honda TP 5, 7, 12 a 15, které disponují výkonem od 5 kVA do 15 kVA. Mají dlouhou živnost, snadno se udržují a opírají se o spolehlivý, profesionální čtyřtaktní motor řady Honda GX. Honda TP 12 a 15 slouží nejen jako elektrocentrála, ale lze ji také využít jako záložní zdroj pro firmy, rodinné domy či třeba výtahové systémy.

honda tp 15 h

Ochranné prvky a výhody

Elektrocentrály Honda mají spoustu dalších ochranných prvků, jako je například Oil AlertTM, který automaticky vypne stroj, pokud olej klesne pod bezpečnou provozní hladinu. Palivová nádrž je dostatečně velká, abyste stroj mohli používat dlouhou dobu a nemuseli se starat o doplňování paliva.
Stroje jsou odlehčené a mají transportní podvozek, aby se s nimi dobře manipulovalo. Design elektrocentrály umožňuje velmi tichý chod a zabraňuje vibracím – motor je uložen na pryžových silentblocích se sklonem 45° a výborně tlumí.
Výhodou při pořízení značkového stroje je také výborná dostupnost náhradních dílů a široká síť autorizovaných servisů po celé ČR. Profesionální elektrocentrály HONDA si nejprve můžete pronajmout a vyzkoušet a podle vlastní zkušenosti se rozhodnout o jejich pořízení.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku