Konektory pro náročné prostření, průmyslové kruhové konektory a řadové svorkovnice

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost DEGSON vyrábí nejen svorkovnice, ale v posledních několika letech došlo k výraznému rozšíření portfolia o výkonové a průmyslové konektory. Pokud jste navštívili veletrh AMPER 2019 určitě jste jejich expozici nemohli minout.

DEGSON a jeho stručná historie

Společnost Degson byla založena v roce 1990 a v současné době patří mezi největší asijské výrobce svorkovnic a konektorů. Sídlo firmy a hlavní továrna se nachází jižním směrem nedaleko od Šanghaje ve městě Ningbo. Od svého počátku společnost neustále pracuje na rozšiřování svého sortimentu, který pokrývá potřeby mnoha odvětví elektronického průmyslu. Společnost si také vybudovala systém řízení a kvality dle ISO9001 a ISO14001 ve spolupráci s odborníky z Japonska. Aby si usnadnila přístup na evropský a americký trh, zřídila vlastní certifikovanou zkušebnu pro UL a VDE.
Distributor součástek ECOM s.r.o. od roku 2007 zastupuje společnost Degson na českém a slovenském trhu. Jejich výrobky se úspěšně etablovali a představují významnou konkurenci známým značkám v oboru.

Představení novinek v sortimentu DEGSON

Heavy duty / Konektory do náročného prostředí
Jedná se o konektory přizpůsobené velkému mechanickému namáhání a zasazené do náročného, například vlhkého nebo prašného prostředí. Pro všechny řady existuje kovová verze krytu s bytelnou kovovou zajišťovací pákou. Každá sestava konektoru se skládá z vložky s kontakty, krytu a případně průchodky. Vše je vyrobeno z kvalitních a odolných materiálů. Na vložky je použit polykarbonát s vysokou tepelnou odolností a kryty jsou vyráběny z hliníkových slitin, které zajišťují vysokou odolnost v obtížných podmínkách.
Běžné vložky s pracovními proudy 10 A nebo 16 A doplňují typy umožňující přenést až 80 A. Speciální skládací série DM obsahuje moduly podporující přenos proudu až 200 A s napětím 1000 V. Nejen velké proudy lze těmito konektory přenášet, v sérii DM lze nalézt vložky pro přenos dat, jako například Ethernet.

ecom konetory 2019 1

Řadové svorkovnice
Nabídka řadových svorek je velice široká, proto se pokusím v následujících řádkách čtenáře zorientovat. Degson nabízí dvě rodiny svorek šroubovacích (DC a PC) a dvě rodiny bezšroubových (DS a WS).
Rodina svorek DC je optimalizována na cenu při zachování kvality. Nízké ceny je dosaženo použitím ocelové klece, úzkým výběrem a masívní sériovostí. Ostatní použité materiály jsou stejné jako u ostatních svorek, například použitý plast je polyamid s hořlavostí UL94-V0.
Svorky z rodiny PC se vyznačují použitím slitiny mědi na připojovacích klecích a širokým sortimentem různých provedení. Například existuje speciální rozpojovací verze pro připojení ampérmetru bez přerušení dodávky energie, miniaturní verze pro lištu DIN 15 mm apod. Další zajímavá provedení a příslušenství se připravují.
Mezi rodinami svorek DS a WS je rozdíl v principu zachycení a držení vodiče, což má za následek jiný způsob obsluhy.
Svorky rodiny DS se velice snadno zapojují, protože k tomu stačí vodič jen zasunout do svorky. Pro rozpojení stačí zatlačit šroubovákem na oranžové tlačítko, kterým se odjistí zajišťovací pružina. Používají se pouze pro vodiče s plným jádrem nebo laněným zakončeným lisovanou dutinkou.
Svorky WS se ovládají plochým šroubovákem a lze do nich uchytit vodiče plné a laněné bez zakončovací dutinky. Tato rodina obsahuje šest řad z nichž jsou tři pro klasickou lištu a tři miniaturní, které jsou určené pro montáž na panel nebo lištu 15mm a 35mm.

ecom konetory 2019 2

Průmyslové kruhové konektory
Další oblastí expanze výrobce svorkovnic Degson jsou kruhové průmyslové konektory. Vedle standardních provedení se závitem M8 a M12 zahájil výrobu malých se závitem M5 používaných hlavně v průmyslu pro připojení snímačů a komunikačních linek. Výrobce dodává jak kabely se zalitými konektory, tak samostatné konektory s možností připojení vodičů pomocí šroubovacích svorek nebo pájením. Předpokládá se další rozšiřování sortimentu konektorů do plošného spoje u stávajících provedení a nová provedení pro rychlejší spojování a rozpojování.

ecom konetory 2019 3

ECOM s.r.o.
Zahradní 276, 51771 České Meziříčí
Tel.: 494 661 511
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ecom.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.