Praktické výhody a příležitosti digitalizace v rámci procesu výroby řídicích a distribučních rozváděčů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak to je téma, které spojuje Eplan a Rittal. Obě firmy společně představují, co projektanti a výrobci rozváděčů potřebují znát, aby mohli naplno využít síťových inženýrských řešení a digitálních dat.

Důraz je kladen především na přímý a dlouhodobý přínos řešení – zcela v souladu s filozofií obou společností. Společně prezentují možnosti vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Ve svém portfoliu mají řadu produktů a softwarových nástrojů, jako je např. venkovní chladicí jednotka NEMA 3R/4, nabídka Rittal Automation Systems, EPLAN Smart Wiring, EPLAN Data Portal a řešení chlazení pro malé a střední průmyslové IT aplikace.

Stejně jako strojírenství i výroba řídicích a distribučních rozváděčů čelí výzvám, mezi které patří neustálé zlepšování produktivity, systematicky vytvářené inovace a výroba / dodání výrobků pod stále větším časovým a finančním tlakem. Příležitosti, které se otevřely díky digitalizaci procesů v souladu s průmyslovým internetem věcí (Průmysl 4.0), jsou stále zřejmější. Eplan a Rittal se snaží zákazníkům společně prakticky předvést potenciální výhody svých řešení.
Inteligentní interakce softwaru, dat a konfiguračních řešení nabízených společnostmi Rittal a Eplan napomáhá objasnit, jak jednotlivé nástroje fungují společně, a tím podporují tvorbu hodnoty inženýrských procesů prostřednictvím posílené účinnosti. EPLAN představuje inovativní řešení pro zvýšení efektivity během procesu vývoje výrobku. Ústředními body jsou novinky platformy EPLAN 2.9 a Eplan Smart Wiring, sloužící pro snazší práci při zapojování přístrojů na montážní desky, dále pak systémy jako Eplan Electric P8, Eplan Pro Panel, integrace tepelného návrhu (Thermal Design Integration), Rittal Configuration System, Rittal Power Engineering a Rittal Therm, a také portály pro CAD / CAE data (Eplan Data Portal, PARTcommunity). Opomenuta by rovněž neměla být ani řada digitálních pomůcek pro výběr správných komponent.

digitalizace vyroby rozvadecu 2020 1

Automatizace pro výrobu rozváděčů

Produkty z nabídky Rittal Automation Systems, automat pro konfekcionování vodičů Wire Terminal WT 36, který zpracovává zcela automatizovaně až 36 různých vodičů o průřezu od 0,5 mm² do 2,5 mm², bez manuálního zásahu, dále přířezové centrum Secarex AC 18 pro poloautomatické zkracování kabelových kanálů a montážních lišt na požadovanou délku, zejména při výrobě v malých sériích. To je pouze malý výčet RAS produktů, které také usnadní práci a ušetří čas našim zákazníkům. Dále poloautomaty pro úpravu vodičů, ruční nářadí a mobilní stanice CW 120-M, která je vhodná k ohýbání, děrování a krácení přípojnic.

digitalizace vyroby rozvadecu 2020 2

Nové systémy pro mnohem větší produktivitu

Kromě toho Rittal vlastní řadu inovativních produktů pro průmyslové a IT aplikace, které z pohledu uživatele přinášejí úspory času a nákladů, umožňují snadnou montáž, úspory energie a usnadňují realizaci komunikačních řešení spojených s požadavky Průmyslu 4.0.
Svou premiéru má na českém trhu nová generace malých a kompaktních skříní s označením AX, respektive KX. Tyto rozváděčové skříně jsou po skříních VX25, které si svou premiéru užily v loňském roce, dalšími produkty ze systému, který se nazývá „System perfection“. Nová kompaktní skříň AX poskytuje nejen maximální kvalitu dat a kontinuitu při projektování, ale také flexibilitu a bezpečnost při montáži a instalaci vnitřního vybavení. Tyto kompaktní skříně se vyznačují vysokým stupněm krytí, až IP 66 a jako jediné nabízí skvělou odolnost proti mechanickému rázu. Konkrétně hodnotu IK10 a to vše při dodržení stupně krytí.

digitalizace vyroby rozvadecu 2020 3

Systémy chlazení pro zítřek

V oblasti chlazení společnost Rittal nabízí generaci chladicích jednotek Blue e+, které jsou i pět let od uvedení na trh naprosto unikátní svou nízkou spotřebou energie a uživatelským komfortem ve smyslu snadné a rychlé instalace a obsluhy.
Ideálním produktem pro zákazníky, kteří hledají samostatně stojící chlazený rozváděč, je Integrované řešení VX25 Blue e+. Pod jedním objednacím číslem se ukrývá kompletní rozváděč s chladicí jednotkou.
Pro chlazení outdoor aplikací napomáhají chladicí jednotky NEMA 3R/4 - chladicí jednotky generace Blue e s vysokým krytím IP 55. Vyplňují mezeru v Rittal portfoliu chladicích rozváděčových jednotek.
Blue e+ chiller je představitelem nové generace chladičů kapaliny pro průmyslové použití. Jeho plynulá regulace chladicího výkonu znamená velké úspory energie a vysokou přesnost teploty chladicí kapaliny.
Produktem, který násobí výhody výše uvedených chladicích zařízení je IoT interface, který spojí chladicí jednotky a chillery Blue e+ s nadřazenými řídicími systémy. Umožní tak dálkovou správu chladicích jednotek v reálném čase. Zabraňuje nákladným výpadkům výroby a umožňuje efektivnější údržbu, diagnostiku a vyšší spolehlivost.

digitalizace vyroby rozvadecu 2020 4

Nikdy IT nebylo tak snadné

Digitalizace procesů vytváří obrovské objemy vysoce citlivých dat. Dokonce i malé a střední firmy, jejichž IT infrastruktura se sestává z pouhých tří nebo čtyř racků, vyžadují IT prostředí, které kombinuje snadnou instalaci s nákladově efektivním a bezporuchovým provozem. Naši IT obchodní zástupci Vás rádi seznámí s racky TS IT, IT chladicími jednotkami, napájecími lištami PDU a datovými mikrocentry.

Rittal Czech, s.r.o
Ke Zdibsku 182, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 234 099 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku