Bimetalové přípojnice Coppal a proudové spojky Ultraflexx

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Již v loňském roce jsme Vás informovali ohledně rozšíření sortimentu firmy GHV Trading, spol. s r.o. o bimetalové přípojnice CoppAl, které spojují výhody měděných a hliníkových přípojnic do jedné.

V současné době jsme se rozhodli k těmto sběrnicím přidat i proudové spojky ULTRAflexx, které jsou vyrobeny ze splétaného měděného pásku, jsou velmi ohebné a určené pro vodivé propojení, které absorbuje oscilace a vibrace ve všech směrech.

Pojďme si nyní tyto dvě skupiny výrobků projít společně…
Kompozitní bimetalový materiál CoppAl přípojnice s měděným pláštěm má mnoho výhod oproti standartní měděné pásovině. Vzhledem k tomu, že proud protéká především přes povrch přípojnice, je tepelný zkratový proud podobný měděným přípojnicím. Díky tomu, že je kontaktní povrch vyroben z mědi, má přípojnice navíc nižší cenu oproti standartní měděné přípojnici s podobným proudovým zatížením. Kombinace materiálů mědi a hliníku umožňuje využít optimálních vlastností vysoce vodivé mědi a nízké hmotnosti hliníku. Jako bonus jsou chápány nižší přepravní náklady.
Přípojnice jsou nabízeny do průřezu 2.400 mm2 čemuž odpovídá proudové zatížení cca 2650 A (hodnoty dle DIN 43670 část 2, teplota přípojnice 65⁰C a teplota okolí 35⁰C).
Přípojnice CoppAl jsou bimetalovým kompozitním materiálem pro elektrické propojení v rozváděčových skříních a rozváděčových systémech. Zpracování (vrtání, ohýbání, děrování, řezání) je srovnatelné s měděnými pásovinami. Přípojnice se dodávají v délkách po 4 metrech, ovšem naše firma nabízí možnost nařezání přípojnic na dohodnuté rozměry pro ušetření nákladů na přepravu.

pripojnice spojky 2019 2
Naproti tomu proudové spojky Ultraflexx jsou vyrobeny ze splétaného měděného pásku (o průměru 0,15 mm) potaženého izolací. Lze je ihned použít pro jednoduchou a rychlou montáž. Jejich koncovky jsou svařované pod tlakem jako jeden pevný díl. Výhody těchto koncovek jsou dvojí. Mezi první klad patří téměř nulová koroze a druhou předností je nižší ztrátový výkon.

A jaké jsou obecné informace o spojkách Ultraflexx?

 • Spojky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní elektrolytické mědi s vynikající vodivostí
 • Rozsahy přenosu proudu jsou u těchto spojek až do 700 A
 • Spojky mají výborné dlouhodobé mechanické vlastnosti
 • Lisovaná / svařovaná koncovka

Izolace je bez halogenová, černá (na poptání je možnost dodat i jiné barvy):

 • Tloušťka izolace: 0,8 mm ± 0,3 mm
 • Provozní teploty: od -55°C do +125°C
 • Zpomalovač hoření dle UL224-VW1
 • Provozní napětí: max. 1000 V AC nebo max. 1500 V DC
 • Elektrická pevnost: 20kV/mm

pripojnice spojky 2019 3

Na konec je třeba už jen zmínit, že vodivé propojky jsou vyrobeny z elektrotechnické bezolovnaté 99,9% mědi.

Zkontaktujte se s námi:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 541 235 532-4
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku