Bimetalové přípojnice Coppal a proudové spojky Ultraflexx

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Již v loňském roce jsme Vás informovali ohledně rozšíření sortimentu firmy GHV Trading, spol. s r.o. o bimetalové přípojnice CoppAl, které spojují výhody měděných a hliníkových přípojnic do jedné.

V současné době jsme se rozhodli k těmto sběrnicím přidat i proudové spojky ULTRAflexx, které jsou vyrobeny ze splétaného měděného pásku, jsou velmi ohebné a určené pro vodivé propojení, které absorbuje oscilace a vibrace ve všech směrech.

Pojďme si nyní tyto dvě skupiny výrobků projít společně…
Kompozitní bimetalový materiál CoppAl přípojnice s měděným pláštěm má mnoho výhod oproti standartní měděné pásovině. Vzhledem k tomu, že proud protéká především přes povrch přípojnice, je tepelný zkratový proud podobný měděným přípojnicím. Díky tomu, že je kontaktní povrch vyroben z mědi, má přípojnice navíc nižší cenu oproti standartní měděné přípojnici s podobným proudovým zatížením. Kombinace materiálů mědi a hliníku umožňuje využít optimálních vlastností vysoce vodivé mědi a nízké hmotnosti hliníku. Jako bonus jsou chápány nižší přepravní náklady.
Přípojnice jsou nabízeny do průřezu 2.400 mm2 čemuž odpovídá proudové zatížení cca 2650 A (hodnoty dle DIN 43670 část 2, teplota přípojnice 65⁰C a teplota okolí 35⁰C).
Přípojnice CoppAl jsou bimetalovým kompozitním materiálem pro elektrické propojení v rozváděčových skříních a rozváděčových systémech. Zpracování (vrtání, ohýbání, děrování, řezání) je srovnatelné s měděnými pásovinami. Přípojnice se dodávají v délkách po 4 metrech, ovšem naše firma nabízí možnost nařezání přípojnic na dohodnuté rozměry pro ušetření nákladů na přepravu.

pripojnice spojky 2019 2
Naproti tomu proudové spojky Ultraflexx jsou vyrobeny ze splétaného měděného pásku (o průměru 0,15 mm) potaženého izolací. Lze je ihned použít pro jednoduchou a rychlou montáž. Jejich koncovky jsou svařované pod tlakem jako jeden pevný díl. Výhody těchto koncovek jsou dvojí. Mezi první klad patří téměř nulová koroze a druhou předností je nižší ztrátový výkon.

A jaké jsou obecné informace o spojkách Ultraflexx?

 • Spojky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní elektrolytické mědi s vynikající vodivostí
 • Rozsahy přenosu proudu jsou u těchto spojek až do 700 A
 • Spojky mají výborné dlouhodobé mechanické vlastnosti
 • Lisovaná / svařovaná koncovka

Izolace je bez halogenová, černá (na poptání je možnost dodat i jiné barvy):

 • Tloušťka izolace: 0,8 mm ± 0,3 mm
 • Provozní teploty: od -55°C do +125°C
 • Zpomalovač hoření dle UL224-VW1
 • Provozní napětí: max. 1000 V AC nebo max. 1500 V DC
 • Elektrická pevnost: 20kV/mm

pripojnice spojky 2019 3

Na konec je třeba už jen zmínit, že vodivé propojky jsou vyrobeny z elektrotechnické bezolovnaté 99,9% mědi.

Zkontaktujte se s námi:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 541 235 532-4
www.ghvtrading.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.

Najdete nás na Facebooku