Snadná tvorba výkresů v softwaru SchémataCAD

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tvorba výkresové dokumentace je jednou z potřebných činností elektrotechnika, ať projektanta nebo i revizního technika. Software SchémataCAD, pro kreslení elektro schémat a výkresů, není žádným nováčkem na trhu.

Je vyvíjen a zdokonalován již od roku 1995. Vysoký počet uživatelů (přes 2500) také jistě ukazuje na velkou oblíbenost softwaru.

Navíc možnosti softwaru SchémataCAD přesahují oblast elektro schémat, Software je vhodný i pro univerzální technické kreslení, například často je software používaný pro kreslení výkresů technických zařízení budov TZB – voda, topení, plyn, měření, řízení, regulace.
Není potřeba se rozepisovat o jednotlivých funkcích softwaru. Ostatně, takový ten základ mají grafické softwary obdobný. Ale co činí software dobře použitelným v praxi, je řada příjemných drobností, které se projeví až při vlastní práci se softwarem.

Přehledné a jednoduché ovládání

Filozofie softwaru SchémataCAD je v intuitivním ovládání, bez potřeby listování v manuálu či nutnosti zaškolení. Jiné složitější softwary sice můžou disponovat nepřebernými možnostmi a volbami, které ale zřejmě málokdo plně dokáže využívat. Oproti tomu SchémataCAD nabízí ucelenou a přehlednou řadu potřebných a přitom jasně pochopitelných a na sebe logicky navazujících funkcí, ve kterých se uživatel snadno zorientuje. Například je snadné vybírat značky z knihoven, vkládat je do výkresu, propojovat automatickými spoji a tak postupně tvořit výkres.

cad2018 1

Bez omezení a skrytých poplatků

V softwaru SchémataCAD je možné kreslit jak jednoduché výkresy, tak i rozsáhlé projekty. Není tu riziko, že by uživatel při práci narazil na nějaké limity nebo omezení, například v množství prvků, počtu stránek, či velikosti výkresu. Naopak, v ceně softwaru SchémataCAD jsou mnohé funkce, které bývají jinde za příplatek. Příkladem takovéto oblíbené funkce je vektorizace bitmapy - rozložení naskenovaného obrázku na jednotlivé samostatně upravitelné prvky.
Cena za software je jen jedna, a to za kompletní verzi se všemi funkcemi. Navíc firma ELMER svým zákazníkům garantuje aktualizace po dobu dvou let zdarma. A i následně si uživatel formou předplatného může zajistit aktualizace na další roky.

Spolupráce autora s uživateli

U softwaru SchémataCAD nejsou mezistupně mezi autorem a koncovými uživateli. Proto software může být zdokonalován v těsné součinnosti s požadavky uživatelů. V případě dotazů či připomínek se lze jednoduše obrátit přímo na autora. Nebývá to běžné, aby autor, výrobce a prodejce softwaru byl jediný společný subjekt, ale právě toto je z pohledu uživatele určitě výhoda.

Načítání výkresů DWG/DXF

Řada uživatelů softwaru SchémataCAD zakresluje rozvody do stavebních podkladů, vytvořených v jiných CAD softwarech. Funkce načítání výkresových formátů DWG/DXF (včetně nejnovější verze 2018) je často používána a je velmi propracována. Jsou načteny veškeré detaily, zachovány jsou typy písem, šrafy a zejména styly čar, včetně komplexních čar (např. čáry s vlnovkami), tak důležitých pro kreslení inženýrských sítí. Novinkou je načítání i trojrozměrných 3D výkresů s možností natáčení v prostoru.

cad2018 2

Výkresy s sebou do mobilu

Skoro každý telefon či tablet běží na systému Android a právě tam všude lze nainstalovat SchémataCAD prohlížeč, který je samozřejmě zdarma. Jako bonus umí i otevírat výkresy DWG a DXF výkresy z libovolných CAD softwarů. Na tabletu je možné výkres pohodlně prohlížet v terénu, třeba na stavbě. Pomocí dotykové obrazovky lze výkres posouvat, přibližovat, otáčet v prostoru, vypínat vrstvy a odečítat vzdálenosti. Uživatel nyní může mít své výkresy kdykoliv a kdekoliv s sebou.

Přenositelnost a nezávislost

Pro plnohodnotnou práci se softwarem není potřeba instalovat žádný jiný software, stačí jen běžný počítač s MS WINDOWS. Právě tato nenáročnost dovoluje přímo spouštět software z dodávaného licenčního USB flashdisku. Uživatel tak může SchémataCAD (včetně všech dat a výkresů) střídavě používat na více počítačích.

Software pro revizní techniky

Dále je nabízen software EL-Revize, který využívá přes 2800 revizních techniků elektro, od živnostníků až po pracoviště údržby. EL-Revize je rozšířen i na Slovensku, neboť je dodáván ve společné česko - slovenské verzi.
Obsahuje široký výběr předpřipravených formulářů (více než 50 typů) pro všechny druhy revizí. Orientaci a hledání v elektrotechnických normách usnadňuje software EL-Revize pomocí obsažených citací z důležitých článků norem ČSN a STN. Rozsáhlý seznam typických závad (s odůvodněním dle normy) umožňuje snadné vložení odůvodnění závady přímo do textu revizní zprávy.
Součástí softwaru jsou i funkce pro evidenci spotřebičů a ručního nářadí. Software dopočítá a sleduje termíny kontrol a revizí podle norem ČSN a STN.

ELMER software s.r.o.
Pavlická 123/4, 155 21 Praha 5
Tel.:(+420) 603 413 864
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elmer.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz unor 2021

ElektroPrůmysl.cz, únor 2021

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Získejte zdarma vlastní UNIKÁTNÍ tlačítko HARMONY! Použij konfigurátor a jím vygenerované ID úpravy společně s typovým označením tlačítka nám pošli a origální tlačítko je tvé.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.

Najdete nás na Facebooku