Představení nejnovější verze platformy EPLAN

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od poloviny února je dostupná nová verze platformy EPLAN 2.9. Uživatelé v ní mohou snadno vytvářet QR kódy s hyperlinkovými odkazy, které lze následně snadno otevřít, kdekoliv se nacházíte, a to přímo z mobilních zařízení.

Správa hladin nyní umožňuje automatické uložení všech změn, a ještě více usnadňuje implementaci podnikových standardů. Hromadná editace projektových dat s využitím rozšířených navigátorů tak dovoluje rychlejší dokončení projektů. A pokud jde o standardizaci, nová verze umožňuje snadněji znovu využívat již hotová makra.

V platformě EPLAN, verze 2.9, je možné snadno vytvářet QR kódy. Uživatelé do nich mohou ve své dokumentaci ukládat hyperlinkové odkazy, jež mohou být později skenovány a otevírány v aplikacích na mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony nebo tablety. Je možné používat jak interní, tak i externí odkazy – díky tomu se dřívější únavné přepisování odkazů stává minulostí. QR kódy fungují v elektronické i tištěné dokumentaci, práce s ní je tedy díky tomu rychlejší a snazší. Do zástupných objektů byla přidána možnost výměny symbolů, takže nyní mohou být nahrazeny volbou odpovídající sady hodnot. Uživatelé ocení také větší transparentnost s menším množstvím variant maker.

Ukotvitelná správa hladin

Ještě více byla usnadněna správa hladin, jež je k dispozici jako ukotvitelný dialog: všechny změny se nyní ukládají automaticky. Vylepšení doplňují další funkce, včetně vyhledávání hladin a změny jejich vlastností. Odteď je snadné vyhledávat v projektu všechny objekty, které jsou přiřazeny k určité hladině projektu nebo podprojektu. Konstruktéři potom mohou pro objekt nalezený ve výsledcích vyhledávání použít dialog vlastností, aby změnili přiřazení hladiny, kterou právě našli. To umožňuje snadno vyhledat hladiny, které byly k projektu přidány prostřednictvím importu souborů DXF nebo DWG, rychle je modifikovat a použít stejně jako uživatelem definované hladiny. Další výhodou je, že uživatelé mohou podnikové standardy implementovat pomocí jednoduchých přizpůsobení a definic, analogicky jako v navigátorech.

eplan 29 2020 1

Rychle k cíli: zobrazení navigátoru

Už v minulé verzi platformy EPLAN bylo zobrazení řádkového seznamu v navigátorech maker nahrazeno tabulkou s buňkami, které je možné mnohem snadněji editovat. V nejnovější verzi byla tato funkce rozšířena také na doplňkové navigátory, např. navigátor přístrojů, navigátor PLC nebo navigátor kabelů. To přináší verzi 2.9 velké výhody pro praxi, neboť data projektu je nyní možné snadno editovat hromadně v jednom okamžiku. Pokud jde o makra, jakmile je makro hotovo, je možné jej pomocí myši (drag&drop) v navigátoru maker jako standardizované vkládat do dalších projektů. To přirozeně platí i pro makra nebo schematické projekty, v nichž uživatel vytvořil okénková a symbolická makra. Výsledkem jsou významné úspory času, neboť již není nutný předchozí, uživatelsky méně přívětivý výběr maker z adresářů. Dalším přínosem je fakt, že tato data je možné opakovaně používat, což přináší lepší kvalitu projektů.

Chytře konfigurovatelné zobrazení vlastností

Nový dialog pro správu usnadňuje uživatelům při umisťování zařízení do 3D zobrazení a do schémat editaci zobrazení uživatelsky definovaných vlastností. Uživatelé mohou v tomto dialogu zkontrolovat a snadno odstranit uživatelsky definovaná zobrazení vlastností, která nejsou používána. Kontextové menu pomáhá uživatelům snadno najít i dříve užité vlastnosti. Přínosy jsou jasné: všechna zobrazení vlastností existující v projektu mohou být zobrazena na jednom místě. Navíc je možné při exportu a importu zobrazení vlastností pro různé komponenty editovat několik vlastností simultánně. Stejně snadno lze překládat názvy a nové možnosti hledání pomáhají při nastavení, které urychluje implementaci podnikových standardů.

eplan 29 2020 2

Překlady: mnohem přehlednější

Ve verzi 2.9 jsou u mnoha vlastností a v mnoha vstupních polích v projektech a ve správě artiklů možná vícejazyčná zadání. Uživatel je potom může přeložit do jednotného jazyka buď ručně, nebo jsou přeložena automaticky. Platforma EPLAN ve verzi 2.9 přináší mimořádnou pomoc u překladů: pole, u nichž jsou možná vícejazyčná zadání, jsou standardně v uživatelském rozhraní označena ikonou „glóbu“. Jak to funguje? Jestliže konstruktér zadá do multijazyčného pole textovou informaci, je nejprve jazykově nezávislá. V případě, že je třeba ji přeložit, je následně přiřazena specifickému zdrojovému jazyku.

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!