Jak udělat z klasické lampičky PC s dotykovou obrazovkou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomocí počítače, který lze přišroubovat a napájet z klasického závitu na žárovku E27, lze promítat interaktivní obrázky na jakýkoli povrch. Výkonné počítače jsou stále menší a levnější a lze je namontovat do téměř jakýchkoli předmětů.

Student Natan Linder se domnívá, že počítač uvnitř objímky od žárovky spolu s kamerou a projektorem by mohl poskytnout nový typ rozhraní s jednoduchou dotykovou obrazovkou.

luminar 1

Prototyp tohoto zařízení nese název LuminAR a vytvořil ho Linder spolu se svými kolegy. Zařízení dokáže promítat na plochu interaktivní obrazy a snímat lidské prsty, které ukazují v rámci této projekce na prvky v ní. Velkou výhodou LuminARu je, že se může umístit nad jakýkoli povrch nebo objekt. Celé zařízení se může zdát jako přehnané, ale je třeba si uvědomit, že mnoho velkých technologických společností s novými druhy rozhraní člověk-počítač experimentuje, ve snaze je dostat do svých výrobků a získat tak konkurenční výhodu.

luminar 2

LuminAR využívá systém kamery, projektoru a softwaru, který dokáže rozpoznat objekty, obrázky a vše kolem nich a také dokáže fungovat jako skener. LuminAR se dokáže také připojit na internet pomocí Wi-Fi. Software v prototypu není ještě zcela odladěn a tak rozpoznávání objektů se částečně prování na softwaru, který běží na vzdáleném cloud serveru.

LuminAR by mohl být využit např. jako přídavný displej na povrhu stolů nebo zdí třeba k promítání informací, které souvisejí s aktuálním pracovním úkolem, přichycení fotografií k objektům nebo tištěných dokumentů, apod. Linder se domnívá, že zařízení by mohlo být velmi užitečné v oblasti kreativních povolání, které zahrnují častou práci s dokumenty a jinými hmotnými předměty a počítači. LuminAR může být použit i v obchodech. Jedno zařízení se namontovalo do obchodu s elektronikou, kde promítalo před výrobky na stůl cenu s tlačítky, které sloužily k vyvolání dalších informací o produktech.

luminar 3

Aktuální prototyp je postaven na procesoru ze série Qualcomm Snapdragon, který se běžně využívá ve smartphonech a tabletech a běží na dvou verzích softwaru a to na operačním systému Lunix nebo na modifikované verzi Android od Googlu.

Zdroj: http://fluid.media.mit.edu

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku