Moderní a efektivní koncepty automatizace od společnosti EATON

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Modulární PLC XC300 od společnosti Eaton umožňuje konstruktérům strojů a systémů realizovat moderní a efektivní koncepty automatizace – obzvláště při kombinaci s I/O systémem XN300 a dotykovými panely XV300.

Díky vysokému výkonu a vynikajícím komunikačním funkcím umožňují rychlé cykly modulární řídicí jednotky vyšší produktivitu strojů. Různé možnosti rozhraní řídicí jednotky poskytují univerzální a flexibilní datový uzel pro širokou škálu aplikací. Integrovaný OPC server realizuje standardizovaný přenos dat při M2M komunikaci, zajišťuje bezproblémovou integraci do architektury automatizace, a tvoří tak jednoduchou cestu směrem ke 4. průmyslové revoluci.

Systém založený na Linuxu využívá programování pomocí softwaru CODESYS 3 a podporuje mnoho běžně používaných rozhraní a protokolů sběrnic od CANopen, easyNet a Modbus RTU přes EtherCAT, Modbus TCP, Ethernet/IP až po OPC UA/Scada. XC300 demonstruje své výhody prostřednictvím vysoké flexibility především v modulárních strojích, inteligentních výrobních závodech a výrobních konceptech. Řídicí jednotka umožňuje provoz tří různých ethernetových sítí založených na odlišných síťových adresách. Jednotlivé sítě lze nastavit například pro mobilní, M2M a SCADA komunikaci. Tímto způsobem je možné optimálně přizpůsobit aspekty zabezpečení a výkonu sítě. Řídicí jednotka má také vlastní rozvod napájení přes čtyři I/O kanály.

eaton automatizace 2019 1

Integrované webové servery podporují vizualizaci a správu zařízení CODESYS 3 spolu s HTML5 pro zobrazení na chytrých telefonech a tabletech. Zavedené programy a knihovny jsou k dispozici u všech XC a XV zařízení, čímž se šetří čas a náklady spojené s opětovným vývojem. Lze je snadno a rychle zkopírovat na další zařízení sériové výroby pomocí micro SD karty nebo USB flash disku.
Pro ochranu zařízení a systémů před neoprávněným přístupem používá společnost Eaton stávající komunikační a bezpečnostní standardy. XC300 podporuje jak kryptografické ověřovací mechanismy (TLS/IPSec), tak i autorizaci založenou na certifikátech.
Stejně jako u I/O systému XN300 se řídicí jednotka XC300 instaluje zacvaknutím na přístrojovou lištu DIN. Jedna jednotka XC300 může ovládat až 32 rozšiřujících modulů XN300. Koncept praktické instalace a úrovně plug-in zapojení umožňují snadnou instalaci s minimálním nárokem na montážní prostor.
Dotykové panely XV300 s velkoplošnými kapacitními displeji, robustní konstrukcí, intuitivním ovládáním a konkurenceschopným poměrem výkon/cena poskytují konstruktérům systémů a výrobcům strojů atraktivní nové možnosti. Pomocí nich mohou vyvíjet jednodušší, kompaktnější a cenově dostupnější řešení. Nové panely řady XV300 mají navíc přitažlivý moderní vzhled, jehož důležitost v průmyslových oborech rychle roste.

eaton automatizace 2019 2
Technologie multi-touch, použitá v řadě XV300 a vysoká přesnost dotykových funkcí umožňuje a usnadňuje intuitivní gestikulační dotykové ovládání a rychlejší zaučení. Výsledkem je efektivnější interakce na rozhraní člověk-stroj.
Vysoké parametry systému a výkonný grafický procesor dovolují implementovat uživatelské rozhraní splňující a překračující očekávání dnešních koncových uživatelů. K dispozici jsou funkce jako rychlé přepisování obrazovek a integrované multimediální prvky např. video, PDF soubory i obsah webových stránek. Do řady XV300 je možné přímo zavést operace, které jsou považovány za běžné při použití smartphonů a tabletů. To je důležitá výhoda nejen pro konstruktéry zařízení a systémů, ale i pro koncové uživatel.

eaton automatizace 2019 3
Produktová řada HMI/PLC Eaton XV300 je nabízena s displeji s úhlopříčkou 7“, 10,1“ a 15“. Lesklé bezpečnostní sklo použité na displeji se vyznačuje speciálním, snadno udržovatelným designem, dovolujícím důkladné čištění i za použití silných čistících prostředků. Zařízení XV300 jsou proto vhodná pro použití v prakticky jakémkoli průmyslovém prostředí, včetně potravinářské výroby.
K dispozici je volitelné upevnění za zadní část, takže zařízení je možné montovat v rovině s ovládacími konzolemi. Všechny modely mohou být instalovány v orientaci na výšku, nebo na šířku.
Produkty XV300 jsou vhodné pro použití jako samostatné operátorské panely HMI ale i jako HMI/PLC jednotky s integrovanými funkcemi PLC. Jako doplněk Eaton nabízí svoje nové projektové vývojové prostředí Galileo 10, podporující veškeré funkce produktů řady XV300. Software Galileo 10 obsahuje širokou škálu komunikačních protokolů a je rovněž kompatibilní s téměř všemi dnes dostupnými řídicími systémy.

eaton automatizace 2019 4
Programování PLC vychází z vývojového systému Codesys, který plně vyhovuje mezinárodnímu standardu IEC 61131. Eaton nabízí tento SW jak ve verzi 2, nebo ve verzi 3, takže uživatelé mohou ochránit své stávající softwarové investice, a přitom vyvíjet nové projekty podle nejnovějších standardů.
Ke zjednodušení síťové komunikace a integrace nabízejí jednotky XV300 širokou škálu komunikačních rozhraní, které standardně zahrnují Ethernet, USB (host a periferie), RS232, RS485 a CAN. K dispozici jsou volitelně připojení na systémy Profibus DP/MPI/PPI a rovněž moderní komunikační systém SmartWire-DT, založený na Eaton filozofii „Lean Solution“. Zařízení XV300 rovněž mají, z důvodu snazšího zavedení bezpečnostních úrovní ovládání a úrovní polí pro konkrétní funkce, zabudováno sekundární nezávislé Ethernetové rozhraní.
Pro rozšíření interní paměti, nebo pro snadnou aktualizaci systému lze použít standardní SD karty. Z SD karty lze rovněž spustit a provozovat celý systém.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 465 519 632
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.