Jak snadno řešit moderní technologické úlohy

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Chcete být vždy o krok před konkurencí? Docílíte toho díky automatizaci provozu. K tomu potřebujete účinné, komplexní a přitom nadčasové technologické řešení. Potřebujete technologii SIMATIC.

Od jednoduchých až po složité

Portfolio řešení SIMATIC Technology zahrnuje rozšiřitelné hardwarové produkty pro realizaci úloh nejrůznějšího výkonnostního rozsahu a integrované technologie, které lze snadno a flexibilně začlenit do stávajícího systému. Maximální efektivity dosahuje toto řešení ve spojení se softwarovým prostředím TIA Portal. Namísto komplexního programování různých technologií mohou uživatelé snadno parametrizovat jednotlivé technologické objekty.

Dokonalá koordinace pohybů

Integrované funkce pro řízení polohy a pohybu (tzv. Motion Control) umožňují jednoduché a účinné řízení jednoosých i víceosých pohonů. Řídicí systémy SIMATIC s technologickými moduly doplněné o pohony SINAMICS pak představují dokonale sladěné portfolio.

technologicke ulohy 2019 1

Pokyny, které jsou potřeba pro naprogramování sledů pohybů, jsou založeny na mezinárodním standardu vydaném organizací PLCopen. Díky nim můžete programovat aplikace Motion Control, aniž byste museli mít nějaké předchozí speciální znalosti.
Pro snadné a bezpečné uvedení kinematik do provozu je prostředí TIA-portálu standardně doplněno možností 3D-vizualizace (funkce Kinematic-Trace).

Motion Control pro koordinované pohyby až se čtyřmi interpolovanými osami

V oblasti kinematiky lze využít libovolně programovatelné mechanické systémy, v nichž několik mechanicky propojených os vyvolá pohyb na určitém bodu v provozu. Systémy CPU S7-1500T s kinematikou technologických objektů nabízí funkce pro řízení kinematiky, například v oblasti manipulační techniky, jako jsou zdvihací a ukládací zařízení, přístroje určené pro montáž a ukládání na palety.
Softwarová knihovna SIMATIC Safe Kinematics pro CPU v provedení safety (CPU 1517TF-3PN/DP) umožňuje ve spojení s pohony řady SINAMICS S120 bezpečné sledování konkrétních kinematických pohybů v prostoru.
Monitorování rychlosti v určitých bodech (např. řídicí body robotického nástroje) a libovolně konfigurovatelné zóny (např. pracovní a ochranné zóny) zvyšují bezpečnost obsluhy obráběcích strojů.

technologicke ulohy 2019 1

G-Code

Programování pohybu s textovými jazyky je pohodlné a široce používané v mnoha průmyslových odvětvích. Proto standardní aplikace SIMATIC Kinematics Language umožňuje uživateli snadno definovat pohybový program pro kinematiku pomocí různých textových jazyků bez inženýrského systému.
Kromě možnosti definovat textové jazyky specifické pro uživatele může být program pohybu definován také v G-Code. Programové příkazy lze vytvářet ručně pomocí textových editorů nebo v případě G-kódu exportem vhodného (CAD) softwaru.

Více informací naleznete na siemens.cz/simatic

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku