Data komponent a zařízení v cloudu najdete nejen rychleji, ale můžete je ihned použít do svých projektů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V červnu 2020 byla uvedena na trh nejnovější verze webového portálu EPLAN Data Portal, která poskytuje uživatelům data komponent a zařízení potřebná pro konstrukční práci. Nově je portál integrován do cloudového prostředí EPLAN ePulse.

Konstruktéři elektrických a fluidních systémů si vybírají data zařízení, která ke své práci potřebují, a mohou je přenášet přímo do svých EPLAN projektů. Tím se omezuje množství neproduktivní konstrukční práce a jsou zajištěna standardizovaná data pro dokumentaci. Zcela nové uživatelské rozhraní s intuitivním vyhledáváním a funkcí chytré nápovědy zjednodušuje použití portálu, urychluje práci a činí ji pohodlnější.

Nově je webová aplikace EPLAN Data Portal dostupná exkluzivně v cloudovém prostředí EPLAN ePulse. K nové aplikaci mají přistup všichni uživatelé, kteří používají aktuální verzi platformy EPLAN 2.9. Po zaregistrování nebo přihlášení na www.epulse.com se automaticky zobrazí přístup do nové EPLAN Data Portal, a můžete okamžitě začít využívat přednosti přímého online přístupu k vysoce kvalitním datům zařízení z nepřetržitě rostoucí skupiny renomovaných výrobců komponent. Timm Hauschke, ředitel pro Cloud Business Master Data, říká: „Přímé přesunutí nabízených komponent do dokumentace EPLAN znamená pro naše zákazníky jak zrychlení konstrukční práce, tak i zvýšení kvality jejich dokumentace.“ Všechna řešení vycházející z platformy EPLAN mají stejný přístup ke cloudovým službám.

epulse 2020 2

Ještě rychleji k cíli

EPLAN s novým uživatelským rozhraním ještě více usnadňuje použití a navigaci v kompletním sortimentu uložených dat zařízení. Intuitivní funkce vyhledávání nabízí rychlou a praktickou podporu. Integrována je také funkce automatického doplňování – například pro skupiny produktů, komponent nebo výrobců – vzhled obdobný jako u běžných webových prohlížečů. Tím se ještě více ušetří čas při konstruování a rychleji získáte požadované informace. Další praktickou výhodou je, že jsou již do databáze integrovány některé výpočtové programy, jako Rittal Therm, nebo konfigurátory např. od Schneider Electric. Tím se ještě více zjednoduší výběr správného zařízení. Uživatelé mohou cíleněji vyhledat, co potřebují, a jen několika kliknutími zjistit užitečné vlastnosti, příslušenství nebo alternativy.

epulse 2020 1

Aktuální data v cloudu

Integrace EPLAN Data Portal do EPLAN ePulse nabízí množství výhod už na úplném začátku: aktualizace mohou být importovány kdykoliv – ať v samotné aplikaci, nebo v sortimentu více než tří set výrobců komponent, kteří již nabízejí k přímému stažení data okolo jednoho miliónů zařízení. Prostřednictvím integrovaných konfigurátorů je možné vytvořit dalších více než 1,5 miliónu variant. Další praktický přínos pro uživatele je v tom, že je software v cloudovém prostředí vždy aktualizovaný.

epulse 2020 3

Standardy zajišťují větší hloubku dat

 

Pro vytváření efektivních procesů jsou nepostradatelná standardizovaná data komponent. Jestliže mají být rozvaděče konstruovány ve 3D, automaticky počítány délky vodičů nebo montážní desky obráběny strojově, jsou standardizovaná data nezbytná. Jak Hauschke vysvětluje: „EPLAN Data Standard doplňuje osvědčené klasifikační standardy dat zařízení, např. eCl@ss Advanced, a umožňuje využívat je v praxi. To zajišťuje konzistentní data ve všech inženýrských a výrobních procesech – směrem k plně integrovanému hodnotovému řetězci.“ Uživatelé oceňují výraznou úsporu času, která se projevuje od počáteční fáze návrhu projektu až po uvedení do provozu. V podstatě obsažená zařízení prezentovaná v různých schématech systémů jsou vždy založena na jednotném zdroji dat jako jediném spolehlivém zdroji.

Více najdete na:
www.epulse.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2021

ElektroPrůmysl.cz, červen 2021

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku