Řadové svorky ETB jsou kompaktní celo-zapouzdřené svorky, které se vyznačují svojí pevností, kompaktností a velkým rozsahem připojitelných vodičů (2,5 ÷ 240 mm²). Svorky řady ETB nahrazují a rozšiřují v sortimentu výrobního družstva Elektro řadu svorek OTL.
Co jsou snímače pohybu a jak fungují
První pohybový senzor vynalezl v roce 1950 Samuel Bango jako alarm proti vloupání. Použil základy radaru na ultrazvukové vlny, která slouží k zaznamenání požáru nebo zloděje a kterou člověk nemůže slyšet.
Spolehlivé utěsnění kabelů a potrubí při vstupu do budov
V současnosti bychom jen těžko hledali budovu, do které by nebyly zaústěny inženýrské sítě. Jedná se o silové či sdělovací kabely, vodovodní, odpadní nebo plynové potrubí.
Protipožární kabelové ucpávky OBO Bettermann
Požární bezpečnost patří mezi nejdůležitější požadavky na každou budovu. Za základní opatření lze v této oblasti považovat rozdělení vnitřního prostoru do více samostatných oddílů, požárních úseků, omezujících po určitou dobu případný požár pouze na část celého objektu.
Kabelovody ZEKAN od společnosti CWS s. r. o.
Trubkový kabelovod ZEKAN je systém uložení kabelových chrániček v zemi, který slouží k ochraně kabelových vedení proti mechanickému poškození.
Dimenzování a jištění zásuvkových obvodů v bytových kuchyních
Bytovou kuchyní se myslí místnost v lidském obydlí, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava, viz definice v národním dokumentu TNI 33 2130 (z dubna 2017).
Světelné a zásuvkové obvody pro bytovou a občanskou výstavbu – 3. část
V třetím díle pokračování seriálu o světelných a zásuvkových obvodech se zaměříme na údržba světelných obvodů v prostorech občanské výstavby a pracovišť, připojení svítidel k pevnému vedení a ochrana okolí před účinky tepla.
Světelné a zásuvkové obvody pro bytovou a občanskou výstavbu – 2. část
V dnešním pokračování žádaného seriálu se zaměříme na jištění světelných obvodů, osvětlení společných komunikací a osvětlení obytných místností.
Elektrické instalace OBO Bettermann pro lité podlahy
Elektrické rozvody musí vždy akceptovat použité stavební řešení. Nejinak je tomu v případě souvislých litých podlah z leštěného cementu nebo asfaltového potěru, představujících stále častěji využívaný prvek architektury moderních interiérů.
Zóny umístění vedení elektrických rozvodů dle ČSN 33 2130 ed. 3
Vedení se zásadně ukládají jako skrytá. Pouze v nebytových prostorách a při dodatečné montáži je možno vedení ukládat na povrchu. Zóny pro ukládání elektrických vedení ve stěnách a pro umisťování elektrických přístrojů jsou definovány v normě ČSN 33 2130 ed. 3.