Když se řekne punčoška…

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Elektro-System-Technik, s.r.o. výhradně zastupuje rakouskou inovativní firmu RUNPOTEC, jejíž výrobky pomáhají nespočtu elektrikářů po celé Evropě s protahováním kabelů chráničkami, kabelovými kanály nebo dutými stropy.

V sortimentu této firmy najdeme mimo jiné protahovací pera až do délky 400 m, protahovací pistoli, která znásobí sílu řemeslníka při velkém tření kabelu o trubku, nebo rovnou elektrický naviják, který při obsluze jednou osobou zastane práci až 8 osob.

Výčet by nebyl kompletní, kdybychom se nezmínili o protahovacích punčoškách. Představte si, že protáhnete pero 100 m dlouhou chráničkou až k místu, kde v příkopu leží cívka s kabelem, který se má vtáhnout dovnitř. Jak upevníte tlustý a tuhý kabel k peru, které má na konci jen malé očko?
Nejsnazší je použít kabelovou punčošku, která je vyrobena z dvojitého nerezového opletení. Opletení je orientováno diagonálně, takže když zatáhnete za konec punčošky, opletení se mírně prodlouží na úkor průměru, který se zmenší, a punčoška kabel pevně sevře. Říkáme proto, že punčoška je samosvorná. Menší velikosti se vyrábějí s háčkem na zaháknutí do očka ve špičce pera, nebo také s poutkem či se závitem. Větší pak už jen s poutkem nebo v kombinaci poutko/závit. Tato koncovka je vždy volně otáčivá a umožňuje tak kabelu, aby si volně našel cestu.

puncoska 2021 2Za zmínku jistě stojí i speciální protahovací smyčka RUNPOFIX s ochrannou silikonovou špičkou. Určena je pro protahování kabelů opatřených konektory. Ochranná špička se nasadí přes konektor a díky svému konickému tvaru hladce a bez poškození protáhne kabel i s konektorem. Na našem e-shopu nabízíme buď jednotlivé velikosti nebo výhodné sady.

puncoska 2021 3
Samosvornost funguje jen v určitém rozmezí průměrů kabelu, takže na průměry kabelů například 4-6 mm potřebujete jednu velikost, na průměry 6-9 mm jinou velikost a na průměry 9-13 mm také jinou velikost. Znamená to, že vybíráte-li si punčošku na určitou práci, musíte dobře znát průměry kabelů, s nimiž chcete pracovat. Na internetu najdete různé tabulky průměrů kabelů v závislosti na počtu žil a druhu izolace. Druhá možnost je, že si koupíte více velikostí, abyste pokryli všechny průměry kabelů například do 40 mm.

puncoska 2021 4

Skvělí parťáci pro kabelové punčošky

Pro bezproblémové protahování kabelů by byly protahovací punčošky k ničemu, pokud k nim nemáte vhodné nástroje pro protahování. V sortimentu RUNPOTEC najdete protahovací pera s patentovanou otáčivou špičkou jako je 3násobně kroucené pero RUNPO 5 s odolností v tahu až 270 kg, protahovací pero ze skelného vlákna POWER REX s praktickým pouzdrem s příslušenstvím, protahovací pruty RUNPOSTICKS ve výhodných sadách neborobustní nerezové stojany pro průměry trubek 32-100 mm s protahovacími pery ze skelného vlákna a se zdvojeným odvíjecím systémem a také tytéž stojany pro průměry trubek 50-450 mm.

puncoska 2021 5
Na našem e-shopu nyní najdete cenově výhodné sady nástrojů pro protahování a odvíjení, které se vhodně doplňují.

Kde najdete podrobné informace?

Podrobné informace o produktech RUNPOTEC najdete v hlavním katalogu RUNPOTEC https://bit.ly/katalog-runpotec nebo na stránkách www.est-praha.cz. Produkty můžete koupit ve velkoobchodech elektro nebo přímo na našem e-shopu.

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Engineering Base na veletrhu AMPER 2023 Engineering Base je multiprofesní projekční platforma, která vám nabízí moderní způsob zpracování elektro, MaR a technologické dokumentace. Cílem nasazení tohoto software je ve vaší firmě zefektivnit projekční procesy a snížit tak náklady na vytváření a editaci projekčních dat. Pokud chcete vědět více, navštivte stánek společnosti Technodat na veletrhu AMPER ve dnech 21. – 23. březen, pavilon P, stánek č.1.43
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku