Když se řekne punčoška…

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Elektro-System-Technik, s.r.o. výhradně zastupuje rakouskou inovativní firmu RUNPOTEC, jejíž výrobky pomáhají nespočtu elektrikářů po celé Evropě s protahováním kabelů chráničkami, kabelovými kanály nebo dutými stropy.

V sortimentu této firmy najdeme mimo jiné protahovací pera až do délky 400 m, protahovací pistoli, která znásobí sílu řemeslníka při velkém tření kabelu o trubku, nebo rovnou elektrický naviják, který při obsluze jednou osobou zastane práci až 8 osob.

Výčet by nebyl kompletní, kdybychom se nezmínili o protahovacích punčoškách. Představte si, že protáhnete pero 100 m dlouhou chráničkou až k místu, kde v příkopu leží cívka s kabelem, který se má vtáhnout dovnitř. Jak upevníte tlustý a tuhý kabel k peru, které má na konci jen malé očko?
Nejsnazší je použít kabelovou punčošku, která je vyrobena z dvojitého nerezového opletení. Opletení je orientováno diagonálně, takže když zatáhnete za konec punčošky, opletení se mírně prodlouží na úkor průměru, který se zmenší, a punčoška kabel pevně sevře. Říkáme proto, že punčoška je samosvorná. Menší velikosti se vyrábějí s háčkem na zaháknutí do očka ve špičce pera, nebo také s poutkem či se závitem. Větší pak už jen s poutkem nebo v kombinaci poutko/závit. Tato koncovka je vždy volně otáčivá a umožňuje tak kabelu, aby si volně našel cestu.

puncoska 2021 2Za zmínku jistě stojí i speciální protahovací smyčka RUNPOFIX s ochrannou silikonovou špičkou. Určena je pro protahování kabelů opatřených konektory. Ochranná špička se nasadí přes konektor a díky svému konickému tvaru hladce a bez poškození protáhne kabel i s konektorem. Na našem e-shopu nabízíme buď jednotlivé velikosti nebo výhodné sady.

puncoska 2021 3
Samosvornost funguje jen v určitém rozmezí průměrů kabelu, takže na průměry kabelů například 4-6 mm potřebujete jednu velikost, na průměry 6-9 mm jinou velikost a na průměry 9-13 mm také jinou velikost. Znamená to, že vybíráte-li si punčošku na určitou práci, musíte dobře znát průměry kabelů, s nimiž chcete pracovat. Na internetu najdete různé tabulky průměrů kabelů v závislosti na počtu žil a druhu izolace. Druhá možnost je, že si koupíte více velikostí, abyste pokryli všechny průměry kabelů například do 40 mm.

puncoska 2021 4

Skvělí parťáci pro kabelové punčošky

Pro bezproblémové protahování kabelů by byly protahovací punčošky k ničemu, pokud k nim nemáte vhodné nástroje pro protahování. V sortimentu RUNPOTEC najdete protahovací pera s patentovanou otáčivou špičkou jako je 3násobně kroucené pero RUNPO 5 s odolností v tahu až 270 kg, protahovací pero ze skelného vlákna POWER REX s praktickým pouzdrem s příslušenstvím, protahovací pruty RUNPOSTICKS ve výhodných sadách neborobustní nerezové stojany pro průměry trubek 32-100 mm s protahovacími pery ze skelného vlákna a se zdvojeným odvíjecím systémem a také tytéž stojany pro průměry trubek 50-450 mm.

puncoska 2021 5
Na našem e-shopu nyní najdete cenově výhodné sady nástrojů pro protahování a odvíjení, které se vhodně doplňují.

Kde najdete podrobné informace?

Podrobné informace o produktech RUNPOTEC najdete v hlavním katalogu RUNPOTEC https://bit.ly/katalog-runpotec nebo na stránkách www.est-praha.cz. Produkty můžete koupit ve velkoobchodech elektro nebo přímo na našem e-shopu.

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku