Složení komise pro vypracování protokolu o určení vnějších vlivů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Komisi pro určení vnějších vlivů svolává na podnět projektanta oboru elektro investor (zástupce investora, hlavní inženýr projektu apod.), který rovněž zajišťuje vypracování seznamu účastníků komise a jejich podpis protokolu po jeho vypracování.

Projektant odpovědný za vypracování projektové dokumentace elektrické instalace je neopomenutelným účastníkem komise pro vypracování protokolu o určení vnějších vlivů.

komise vv 2023 1
Komisi pro určení vnějších vlivů tvoří investor (zástupce investora, hlavní inženýr projektu apod.), který je zároveň předsedou komise pro určení vnějších vlivů, projektant odpovědný za vypracování projektové dokumentace elektrické instalace a dále projektanti a specialisté odpovědní za:

  • stavební části;
  • požární ochranu;
  • technologii (technologie);
  • bezpečnost práce;
  • technické zařízení budovy (větrání, chlazení, klimatizace, topení apod.);
  • řídicí systémy a systémy řízení jednotlivých procesů (např. měření a regulace);
  • a další odborníci v závislosti na typu objektu a jeho navrhovaném používání (např. zdravotnický personál).

Člen komise pro zpracování protokolu o určení vnějších vlivů, který se osobně (fyzicky) nezúčastnil jednání komise, ale své požadavky předložil písemnou formou musí dodatečně svým podpisem schválit zpracovaný protokol o určení vnějších vlivů, z hlediska jím vnášených požadavků.

komise vv 2023 2
Dojde-li ke změnám v projektu (stavebním, technologickém apod.) nebo v užívání objektu, musí být protokol o určení vnějších vlivů přezkoumán a všichni účastníci komise zpracovávající původní protokol, je-li to možné, se musí vyjádřit, zda je nutno protokol měnit nebo zda musí být zpracován nový. Projektant odpovídající za vypracování projektové dokumentace elektrické instalace rovněž posoudí, zda není vzhledem ke změně (změnám) nutno přizvat další specialisty.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku