Almeto představuje nový odrušovací filtr

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Známý dodavatel odrušovacích komponentů česká firma Almeto s.r.o. uvedla na trh nový síťový odrušovací filtr X31-1 (obr. 1) polského výrobce MIFLEX S.A.

Tato nová součástka představuje optimální poměr ceny a vlastností, o čemž svědčí doporučená maloobchodní cena filtru pod 250,- Kč včetně DPH při „kusovém“ prodeji a další výrazné velkoobchodní a množstevní slevy, které dodavatel poskytuje.

almeto1

Vlastnosti filtru jsou při výše uvedené lákavé ceně opravdu slušné. Je určen pro jmenovité napětí 120/250 V / 50-60 Hz a pro jmenovitý proud 10 A. Frekvenční útlumovou charakteristiku najdete na obr. 2.

Almeto2

Filtr splňuje náročné požadavky dané normami EN 60939-2 a EN 60335-1 p. 30. Navíc výrobce provádí u všech filtrů 100 % zkoušku napětím v tomto rozsahu: kondenzátory třídy X2 - 1625 VDC / 2s a kondenzátory třídy Y2 - 2800 VDC / 2s.

Konstrukčně se jedná se o dvoustupňový odrušovací filtr (obr. 3), který je sestaven z odrušovacích kondenzátorů třídy X2 a Y2 a z proudově kompenzovaných tlumivek na feritových jádrech. Kondenzátory jsou v tzv. bezindukčním provedení a mají samoregenerační vlastnosti. Filtr je zabudován do kovové krabičky s dobrým stíněním. Vývody jsou tvořeny lanky o průřezu 1,5 mm2. Montáž se provádí pomocí šroubů M4. Rozměry jsou na obr. 4.

Almet3

Jelikož se jedná, stejně jako u dalších výrobků firmy MIFLEX S.A., o promyšlenou stavebnicovou řadu odrušovacích filtrů, lze očekávat, že filtr X31-1 bude brzy doplněn i o další typy pro jiné jmenovité proudy (2,5; 6,3 a 16 A) a o filtry s jinými odrušovacími charakteristikami.

Almeto4

Tento nový odrušovací filtr rozšiřuje již tak bohatý sortiment firmy Almeto s.r.o. v oboru odrušovacích prvků, který tvoří jednofázové i třífázové odrušovací komponenty vlastní výroby i komponenty zastoupených firem. Potenciální zájemce najde u tohoto dodavatele pravděpodobně vše, co hledá – odrušovací filtry, RC členy, tlumivky, filtry na kabely atd.

Podrobné informace získáte na www.almeto.cz a v případě jakýchkoliv dotazů pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku