Procesory Intel Atom dosáhly velkého úspěchu především v přenosných zařízeních, mininoteboocích, počítačích se základní deskou ve formátu miniITX i jiných zařízeních, kde je nutné dbát na celkově nízkou spotřebu energie. Jejich výkon je přitom dostatečný také pro řadu jednodušších úloh pro řízení, vizualizaci, sběr a zpracování dat.

Automatizace je v dnešní době neoddělitelnou součástí průmyslu a tak už téměř nenalezneme provoz bez frekvenčního měniče, PLC, či jiných prvků. Potřeba řízení pomocí řídicího systému PLC je stále častější i u jednodušších strojů. Spolu s PLC se pro nastavení a zobrazení využívají častěji také panely HMI.

Následující odstavce přiblíží novinku, která Vám pomůže vyřešit bezpečnostní řídicí obvody strojů a strojních zařízení. Modulární bezpečnostní systém (Modular Safety System) Sirius MSS 3RK3 (obr. 1) s centrálou MSS Basic se osvědčil u bezpečnostních řídicích funkcí strojů a strojních zařízení.

Nové optimalizované grafické panely Magelis GTO přináší řadu pokročilých vlastností. Schneider Electric uvedl v loňském roce na trh velmi úspěšné řady grafických mikropanelů Magelis HMI STO a Magelis HMI STU. Nová generace optimalizovaných grafických panelů Magelis GTO na ně nyní navazuje a přináší řadu zajímavých pokročilých vlastností.

V době neustálého zvyšování cen energií je jejich efektivní využívání tématem číslo jedna. Společnost Schneider Electric nabízí cestu k úsporám pomocí schopného zástupce malé automatice – řídicího systému Zelio Logic s vývojovým prostředím Zelio Soft. Jeho programování zvládne každý, kdo je schopen logického myšlení.

Obecným předpokladem pro zvýšení výroby je, aby byly výrobní provozy vybaveny nejmodernější řídicí technikou. Při tom musí být současně zajištěna efektivnost. Totéž platí stejnou měrou i pro výrobu automobilů: Bavorský výrobce automobilů BMW proto používá decentralizovaný řídicí systém PSSuniversal firmy Pilz, který přispívá k optimalizaci výrobního procesu – jak po technické, tak i ekonomické stránce.

Siemens rozšiřuje nabídku decentrálních periferií o novou produktovou řadu Simatic ET 200SP. Díky novému designu přináší tato řada úsporu místa v rozváděči, zjednodušení práce a navýšení výkonu. Stanice Simatic ET 200SP mají stupeň krytí IP20 a s nadřazeným řídicím systémem komunikují přes protokol Profinet.

Rychlost, velikost paměti, počet jader procesorů, počet vstupů, výstupů, operační paměť programová, datová, komentářová … a desítky dalších parametrů, kterými dodavatelé argumentují, proč zvolit právě jejich hardware pro řešení aktuálního projektu. Potřebujeme však opravdu vykonat 100 instrukcí za 3 µs?

Panasonic Electric Works (PEW) uvádí na průmyslový trh procesorovou jednotku PLC řady FPX v základu s 38 digitálními a 6 analogovými vstupy/výstupy. Řídící jednotka AFPX-C38 rozšířila řadu programovatelných automatů FPX.

Společnost ORBIT MERRET, s.r.o. vyvíjí a dodává měřicí přístroje pro průmysl již více než 20 let. Naši společnost zastupuje řada partnerů v zahraničí. Například pro Slovenskou republiku je to společnost TECHREG, s.r.o. Abychom svým zákazníkům mohli nabízet výrobky, které odpovídají jejich konkrétním potřebám, naši vývojoví inženýři neustále sledují trendy průmyslového měření a automatizace.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.

Najdete nás na Facebooku