Problematika měření doběhu strojního zařízení je často diskutovaným tématem, a to zejména v otázce, kdy je měření (doběhu strojního zařízení) nutné provádět a na základě jakých legislativních požadavků.

Na něj navazuje správné vyhodnocení naměřených veličin a jejich sdílení s dalšími systémy lokálně nebo vzdáleně. Měřit náklon, zrychlení, světelný tok, tlak, průtok nebo pohyb je potřebné v inteligentním domě, ve výrobě, v dopravě či v mnoha jiných oblastech.

Vestavěné senzory pro detekci náklonu, pohybu, zrychlení, intenzity světla atd. patří do portfolia Panasonic Electric Works (PEW) od nepaměti. Dlouhodobý zájem z mnoha oblastí průmyslové výroby je důkazem kvality a správného zaměření těchto senzorů. Novinkou, která ovšem svoji funkčností výrazně rozšiřuje pole působnosti, je Grid-EYE – termoelektrický maticový senzor.

Nabídku nové řady decentrálních periferií Simatic ET 200SP firmy Siemens obohatily nedávno další moduly. V článku představíme nejenom je, ale i celkové přednosti řady Simatic ET 200SP, jimiž jsou zejména malé rozměry stanic, vyšší rychlost a přesnost datového přenosu, nový design a možnosti, které uživatelům ušetří čas a zjednoduší práci.

Pilz nabízí kompletní portfolio pro automatizační techniku. Důležitou roli přitom představuje senzorika. Nyní je sortiment v této oblasti nejen velmi úspěšný, ale také rozsáhlý.

Představujeme Vám nástupce průmyslových počítačů DataLab PC 1801A a 1802A s procesory Intel Atom, kterým je model s označením DataLab PC 1902A. Disponuje výkonnějším dvoujádrovým procesorem Intel Atom D2500 na frekvenci 1,86 MHz. Tento procesor využívá technologii Intel Hyper-Threading a je schopen současně zpracovat 4 prováděcí toky.

V oblasti automatizace vyžadují určité aplikace jako např. lanovky nebo lisy často zvlášť rychlou reakci na procesní signály. Až dosud je logika zpracování řídicího systému umístěna v centrálních, programovatelných jednotkách – přes ni jsou zpracovávány všechny procesní signály.

Vzhledem k široké škále v průmyslové automatizaci používaných komunikačních protokolů, byly často integrátoři postaveni před rozhodnutí té „správné“ volby s rizikem dalekosáhlých důsledků. Z tohoto důvodu společnost Panasonic vyvinula řešení pro přenos dat mezi řídicími jednotkami a příslušnými senzory.

Siemens rozšířil svou nabídku přístrojů pro odolná operátorská rozhraní (Human Machine Interface – HMI) o velmi výkonné průmyslové monitory a tenké klienty se širokoúhlou obrazovkou. K dispozici jsou jednoduché zobrazovací terminály i operátorské panely s čelním ovládáním prostřednictvím dotykové obrazovky nebo kláves.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku