SICK spol. s r.o. byla založena v roce 1998 jako obchodní společnost, jejíž hlavní činností byl prodej produktů. Záhy, s přibývajícím počtem prodaných produktů, vznikala potřeba pro tyto produkty poskytovat servis. Servisní oddělení, pokud by se tak dalo nazvat, mělo v počátku pouze jednoho zaměstnance, který měl na starost celé produktové portfolio.

Jako první z The NEXT generation vtrhla na český a slovenský trh hyperaktivní dvojčata Modicon M241 a Modicon M251. Vybavena dosud nevídaným výpočetním výkonem a posílena mnoha rozšiřujícími moduly míří – pod vlajkou MachineStruxure – vstříc náročným požadavkům výrobců strojů.

Společnost Siemens rozšiřuje svou novou generaci řídicích jednotek Simatic S7-1500 o zatím nejvýkonnější bezpečnostní procesorovou jednotku (Central Processor Unit – CPU) s označením Simatic S7-1518F. Nová bezpečnostní CPU je vhodná pro standardní úlohy s nejvyššími požadavky na výkon a úlohy spjaté s funkční bezpečností při automatizaci strojů a strojních celků.

Bezpapírový zapisovač OMR 700 je zcela novým produktem společnosti ORBIT MERRET, s.r.o., (ještě není dostupný na trhu). Využijete jej ve většině technologií a provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a případně zaznamenávat větší množství různých elektrických i neelektrických veličin.

Phoenix Contact nabízí novou vylepšenou řídicí jednotku pro nabíjení elektromobilů v módu 3 dle IEC 61851-1. Na digitální výstupy modulu je možné připojit na více než 30 vnitřních stavů přes webový server. Řídicí jednotka tak může signalizovat různé chybové a stavové zprávy přes LED a integrovat další systémové komponenty.

Společnost VIPA před třemi lety úspěšně uvedla na trh decentralizovaný I/O systém SLIO, nyní představuje unikátní koncept SLIO CPU, díky kterému je I/O systém SLIO možné použít také pro centralizované aplikace!

Vysoká dostupnost zařízení je nejefektivnějším nástrojem ke zvýšení produktivity, čím méně je prostojů, tím lépe. Proto je důležité identifikovat potenciální zdroje poruch a včas provést příslušnou údržbu. Systémy pro kontrolu stavu zařízení Siplus CMS (Condition Monitoring Systems) od společnosti Siemens jsou ideální pro monitoring mechanických komponentů.

Společnost Siemens přidala do své skupiny produktů pro správu motorů Simocode pro systém základní řady Simocode pro S. Nový systém, sestávající ze základního přístroje a volitelného multifunkčního modulu, nabízí společně často požadované funkce ochrany, řízení a sledování stavu motoru za atraktivní cenu.

Strana 20 z 25