Společnost Unitronics hrdě oznamuje, že na trh uvedla novou generaci řídicích produktů: platformu UniStream™. Tato řada je výsledkem dvaceti let vývoje PLC zařízení ve spojení s nejvýznamnějšími trendy v automatizaci. Kombinace výkonných duálních CPU (kratší čas skenu, až 2048 I/0 na 2 MB operační paměti), kvalitních dotykových HMI panelů a snadné instalace místních a vzdálených I/O činí z platformy UniStream™ špičku ve své třídě.

Při pohybu na vertikálních osách nastává na základě gravitace obzvláště velké bezpečnostní riziko pro člověka a stroj: hmotnost nákladu stačí v mnoha případech k tomu, aby došlo k nechtěnému poklesu osy. V závislosti na aplikaci a druhu provozu jsou k dispozici v oblasti bezpečného monitorování pohybu na svislých osách k dispozici různá řešení.

Každý výrobní proces má, nebo aspoň „měl by mít", přesně definované parametry. Ty je potřeba nejdříve nastavit a z nich pak vycházet pokud se rozhodnete nasadit novou výrobní linku. Zde je potřeba upozornit, že problematika stavby výrobní či balicí linky jde výrazně nad rámec tohoto článku.

Nová norma DIN EN ISO 13849-1 staví zvýšené požadavky na řídicí a bezpečnostní techniku na stejnou úroveň. Pokud u strojů nebo zařízení musí být snímány důležité bezpečnostní signály vně rozváděče, nabízí řídicí systém PNOZmulti ve spojení s decentrálními moduly PDP67 od firmy Pilz jednoduché a jasné řešení.

Unitronics má nového člena rodiny do série Vision350™! Je charakteristický stejnými vlastnostmi, stejně nízkou cenou, IP66/IP65/NEMA4X. Následující úspěch V570-57-T20B-J s plochým panelem, představujeme nové PLC s plochým panelem V350-J. Nová maska jednotky ji činí perfektní pro aplikace v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Konkurenceschopnost je určena hlavně následujícími dvěma proměnnými: stupněm inovací a výší nákladů. Při zavádění inovačních myšlenek se výrobci strojů ve zvýšené míře spoléhají na průmyslová PC jako řídicí jednotku. S jeho výkonem, otevřeností a flexibilitou splňují průmyslová PC požadavky rozdílných průmyslových odvětví.

Schneider Electric patří mezi tradiční dodavatele řídicích systémů. Na trh uvedl i historicky první programovatelný automat – legendární Modicon 084. Od té doby se vývoj systémů a technologií výrazně posunul kupředu. Dnes Schneider Electric poskytuje kompletní škálu systémů – od malého řídicího systému Zelio Logic až po výkonné procesní kontroléry Modicon Quantum.

Programovatelné automaty FATEK jsou na českém trhu již více jak 15 let. Nyní přichází firma FATEK s novou řadou automatů B1/B1z. Mnoho zákazníků jistě ocení zmenšení rozměrů, a to především výšky, která je u jednotek s napájením 24 V pouze 32 mm.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku