Představujeme Vám nástupce průmyslových počítačů DataLab PC 1801A a 1802A s procesory Intel Atom, kterým je model s označením DataLab PC 1902A. Disponuje výkonnějším dvoujádrovým procesorem Intel Atom D2500 na frekvenci 1,86 MHz. Tento procesor využívá technologii Intel Hyper-Threading a je schopen současně zpracovat 4 prováděcí toky.

V oblasti automatizace vyžadují určité aplikace jako např. lanovky nebo lisy často zvlášť rychlou reakci na procesní signály. Až dosud je logika zpracování řídicího systému umístěna v centrálních, programovatelných jednotkách – přes ni jsou zpracovávány všechny procesní signály.

Vzhledem k široké škále v průmyslové automatizaci používaných komunikačních protokolů, byly často integrátoři postaveni před rozhodnutí té „správné“ volby s rizikem dalekosáhlých důsledků. Z tohoto důvodu společnost Panasonic vyvinula řešení pro přenos dat mezi řídicími jednotkami a příslušnými senzory.

Siemens rozšířil svou nabídku přístrojů pro odolná operátorská rozhraní (Human Machine Interface – HMI) o velmi výkonné průmyslové monitory a tenké klienty se širokoúhlou obrazovkou. K dispozici jsou jednoduché zobrazovací terminály i operátorské panely s čelním ovládáním prostřednictvím dotykové obrazovky nebo kláves.

Rychlost, velikost paměti, počet jader procesorů, počet vstupů, výstupů, operační paměť programová, datová, komentářová … a desítky dalších parametrů, kterými dodavatelé argumentují, proč zvolit právě jejich programovatelný automat (PLC) pro řízení aktuálního projektu. Potřebujeme však opravdu vykonat 100 instrukcí za 3 µs?

Phoenix Contact rozšiřuje svou nabídku produktů v oblasti HMI o zařízení s vysokým výkonem: řadu TP 5000. Kromě vysoce výkonného procesoru Intel® Atom™ 1.6 GHz se tato zařízení vyznačují také bohatou funkční výbavou.

Procesory Intel Atom dosáhly velkého úspěchu především v přenosných zařízeních, mininoteboocích, počítačích se základní deskou ve formátu miniITX i jiných zařízeních, kde je nutné dbát na celkově nízkou spotřebu energie. Jejich výkon je přitom dostatečný také pro řadu jednodušších úloh pro řízení, vizualizaci, sběr a zpracování dat.

Automatizace je v dnešní době neoddělitelnou součástí průmyslu a tak už téměř nenalezneme provoz bez frekvenčního měniče, PLC, či jiných prvků. Potřeba řízení pomocí řídicího systému PLC je stále častější i u jednodušších strojů. Spolu s PLC se pro nastavení a zobrazení využívají častěji také panely HMI.

Následující odstavce přiblíží novinku, která Vám pomůže vyřešit bezpečnostní řídicí obvody strojů a strojních zařízení. Modulární bezpečnostní systém (Modular Safety System) Sirius MSS 3RK3 (obr. 1) s centrálou MSS Basic se osvědčil u bezpečnostních řídicích funkcí strojů a strojních zařízení.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku