Společnost Omron je známá především na poli komplexní automatizace strojů, jejíž nezbytnou součástí jsou bezpečnostní prvky. Nepřetržitým vývojem a inovacemi se tak k zákazníkům dostávají produkty nejvyšší kvality s optimálním poměrem ceny a užitné hodnoty.

Výkonné kontroléry nové generace samos® PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k univerzálnímu využití ve všech typech zařízení i průmyslových aplikacích.

Co se dá dělat, když se použití stávajících bezpečnostních modulů nevyplatí? Na tuto otázku často následuje bezradnost. Možným řešením jsou malé bezpečnostní řídicí jednotky, které se svým použitím velmi podobají běžným přístrojům, na rozdíl od nich však mají mnohem lepší funkčnost.

Bezpečnostní modulární kontrolér Preventa XPS MCM je konfigurovatelný přístroj schopný monitorovat více bezpečnostních funkcí současně a zamezit tak vstupu osob do nebezpečných prostor stroje. Splňuje požadavky PL e (Kategorie 4) dle normy ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 dle ČSN EN/IEC 62061.

Odstavení provozu je nejbezpečnější provozní stav výrobního systému, ale také nejdražší. Optimální je, pokud na stroji vzájemně spolupracují bezpečnostní a standardní systémy, což umožňuje rychlejší odhalení problémových prvků.

Na 23. ročníku veletrhu Amper v Brně se setká realita s virtuálním světem. Společnost Siemens zde představí moderní softwarový nástroj Comos Walkinside. Díky přídavnému headsetu se budou moci návštěvníci vydat na prohlídku virtuální továrny, která dosud nebyla postavena a zatím existuje pouze v projektové dokumentaci.

Pro zajištění bezpečnosti obsluhy je výrobní linka opatřena mnoha komplexními systémy. Světelné závory hrají významnou roli při ochraně lidí před pohyblivými částmi strojů. Samotné nasazení bezpečnostních světelných závor však nestačí. Systém je třeba doplnit o tlačítka „Nouzové zastavení" a kontakty bezpečnostních dveří.

Společnost Schneider Electric uvádí na trh novou řadu průmyslových displejů Magelis iDisplay určených jako monitory HMI pro průmyslové stroje a strojní zařízení. Vycházejí z řady modulární operátorských panelů Magelis GTU.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku