Řídicí systém Modicon M221 uvedla v minulých měsících na český a slovenský trh společnost Schneider Electric. Jako zástupce The NEXT generation – nové generace PLC a LMC z koncepce MachineStruxure – vyniká také on výkonným procesorem (0,2 µs na instrukci) a komunikační otevřeností. Navíc přináší užitečnou novinku – aplikační moduly.

V evropských zemích se termínem HMI označují hardwarové produkty, zejména pak operátorské panely. Naopak v USA si uživatelé pod tímto pojmem vybaví především softwarové SCADA systémy pro instalaci na běžná PC.

Podle starého čínského učení vládne roku 2014 kůň. Tomu je připisována jak všestrannost, houževnatost a výkonnost, tak schopnost bez problémů překonávat překážky. Uvedené charakteristiky jsou vlastní i The NEXT generation – nové generaci průmyslového řízení, kterou letos uvádí na český a slovenský trh Schneider Electric.

Senzory, programovatelné automaty, operátorské panely – výrobky automatizační techniky od jednoho výrobce dnes zabezpečují řízení a kontrolu celých průmyslových celků ať jsou to elektrárny, čistírny odpadních vod nebo montážní či výrobní provozy. Pojďme spolu projít jednotlivá výrobní portfolia společnosti a ukázat celou šíři produktů pro automatizační techniku.

Vyřešení problému zákazníka je většinou klíčem k dalším projektům a tedy k pokračování v oboustranně prospěšné spolupráci. V oboru automatizace to platí dvojnásob. Pro většinu strojů, výrobních linek či jiných částí výroby je klíčové právě bezpečné řízení a těžko si dnes představit řízení výroby bez kvalitního programovatelného automatu (PLC).

Kompaktní a výkonný řídicí systém Modicon M241 vyniká všestranností. Širokou nabídkou rozhraní splňuje nejvyšší nároky na moderní průmyslovou komunikaci. Více než pět set integrovaných funkcí a unikátní zásuvné moduly ho předurčují k tomu, aby se stal nedílnou součástí i náročných automatizačních úloh.

Nový řídící systém AH500 od Delta Electronics se posouvá k náročnějším aplikacím, ale cenou zůstává při zemi. Představit si proces bez řízení pomocí PLC je dnes už nemožné. Při složitých systémech je potřebné mít dostatečný výpočtový výkon a programovou kapacitu, flexibilitu a modularitu systému.

Strana 18 z 25