Díky vývoji inovativních řešení navržených přesně podle potřeb zákazníků drží výrobce originálních all-in-one PLC+HMI i nadále krok s proměnlivými tržními trendy.

Nový Magelis GTU využívá revolučního principu modulárních terminálů s pokročilými vlastnostmi. Vzniká tak modulární koncept pro HMI nové generace. V rámci koncepce pro procesní řízení – PlantStruxure – skvěle „zapadl" mezi tradiční odstupňovanou nabídku HMI Magelis a výkonné SCADA systémy.

SICK spol. s r.o. byla založena v roce 1998 jako obchodní společnost, jejíž hlavní činností byl prodej produktů. Záhy, s přibývajícím počtem prodaných produktů, vznikala potřeba pro tyto produkty poskytovat servis. Servisní oddělení, pokud by se tak dalo nazvat, mělo v počátku pouze jednoho zaměstnance, který měl na starost celé produktové portfolio.

Jako první z The NEXT generation vtrhla na český a slovenský trh hyperaktivní dvojčata Modicon M241 a Modicon M251. Vybavena dosud nevídaným výpočetním výkonem a posílena mnoha rozšiřujícími moduly míří – pod vlajkou MachineStruxure – vstříc náročným požadavkům výrobců strojů.

Společnost Siemens rozšiřuje svou novou generaci řídicích jednotek Simatic S7-1500 o zatím nejvýkonnější bezpečnostní procesorovou jednotku (Central Processor Unit – CPU) s označením Simatic S7-1518F. Nová bezpečnostní CPU je vhodná pro standardní úlohy s nejvyššími požadavky na výkon a úlohy spjaté s funkční bezpečností při automatizaci strojů a strojních celků.

Bezpapírový zapisovač OMR 700 je zcela novým produktem společnosti ORBIT MERRET, s.r.o., (ještě není dostupný na trhu). Využijete jej ve většině technologií a provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a případně zaznamenávat větší množství různých elektrických i neelektrických veličin.

Phoenix Contact nabízí novou vylepšenou řídicí jednotku pro nabíjení elektromobilů v módu 3 dle IEC 61851-1. Na digitální výstupy modulu je možné připojit na více než 30 vnitřních stavů přes webový server. Řídicí jednotka tak může signalizovat různé chybové a stavové zprávy přes LED a integrovat další systémové komponenty.

Společnost VIPA před třemi lety úspěšně uvedla na trh decentralizovaný I/O systém SLIO, nyní představuje unikátní koncept SLIO CPU, díky kterému je I/O systém SLIO možné použít také pro centralizované aplikace!

Strana 18 z 24