Nová Preventa XPS MCM pomáhá a chrání

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bezpečnostní modulární kontrolér Preventa XPS MCM je konfigurovatelný přístroj schopný monitorovat více bezpečnostních funkcí současně a zamezit tak vstupu osob do nebezpečných prostor stroje. Splňuje požadavky PL e (Kategorie 4) dle normy ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 dle ČSN EN/IEC 62061.

Jak centrální procesorová jednotka (CPU), tak rozšiřující moduly mají jednotný design a rozměry (šířka 22,5, výška 99 a šířka 114,5 mm). CPU a bezpečnostní rozšiřující moduly jsou vyvedeny ve výrazné červené barvě (s odolným průhledným čelním krytem), rozšiřující moduly pro standardní komunikaci pak mají barvu černou (typickou pro The NEXT generation). Montují se rychlým nacvaknutím na DIN lištu, kdy propojení jednotlivých modulů je automatické.

preventa chrani 1

Certifikované bezpečnostní řešení

Preventa XPS MCM nabízí certifikované bezpečnostní řešení pro pět základních oblastí, které jsou součástí bezpečnostního řetězce Preventa:

  • Nouzové zastavení.
  • Hlídání polohy ochranného krytu.
  • Ochrana pracovního prostoru.
  • Detekce nulových otáček a rychlosti.
  • Spouštění pohybu.

Za tímto účelem získává informace od přístrojů, jako jsou ovládače Nouzového zastavení, bezpečnostní spínače polohy, nožní spínače, bezpečnostní světelné bariéry, obouruční ovládací zařízení nebo potvrzovací spínače.

preventa chrani 2

Neuvěřitelně flexibilní, vhodně škálovatelná

Modulární bezpečnostní kontrolér Preventa XPS MCM vyniká svou flexibilitou a škálovatelností – lze použít samostatnou centrální procesorovou jednotku (CPU), sestavu čítající kromě ní až 14 rozšiřujících bezpečnostních modulů nebo si vytvořit až 6 decentralizovaných bezpečnostních ostrovů.
Centrální procesorová jednotka disponuje 8 bezpečnostními digitálními vstupy, 2 páry výstupů OSSD (Output Signal Switching Device) a 2 stavovými výstupy. Samostatně je vhodná především pro stroje, které dávají přednost možnosti rychle jednotlivě bezpečnostní funkce střídat (na úkor jejich počtu).
CPU lze doplnit (vždy zprava při čelním pohledu) až 14 bezpečnostními rozšiřujícími moduly. Výsledný systém se tak může pochlubit 128 bezpečnostními digitálními vstupy, 16 bezpečnostními výstupy (reléovými nebo polovodičovými) a 26 stavovými výstupy. Představuje tak ideální řešení pro stroje, které si „chtějí vybírat" a následně současně monitorovat více bezpečnostních funkcí.
Doplníme-li CPU bezpečnostním rozšiřujícím modulem pro komunikaci (s jedním nebo dvěma rozhraními) můžeme vytvořit až 6 decentralizovaných bezpečnostních ostrovů (vzájemně vzdálených až 50 metrů).
Kromě bezpečnostních rozšiřujících modulů (vstupů/výstupů, reléových, pro monitorování rychlosti, pro komunikaci) lze „přicvaknut" i jeden ze tří modulů pro standardní komunikaci – 2 nabízejí připojení konektorem RJ 45 (Ethernet IP nebo Modbus TCP), 1 pak prostřednictvím mini USB.

preventa chrani 3

Software SoSafe: užitečně intuitivní

Snadnou konfiguraci bezpečnostních funkcí umožňuje intuitivní software SoSafe, který je bezplatně dostupný v 7 jazykových mutacích (EN, FR, IT, DE, ES, ZH a JA).
První krok představuje výběr potřebných rozšiřujících bezpečnostních modulů (resp. modulů pro standardní komunikaci), které chceme připojit ke zvolené CPU (zobrazí se v pravém dolním rohu úvodního okna). Následuje samotná konfigurace bezpečnostních funkcí pomocí předdefinovaných funkčních bloků a přiřazování vstupů/výstupů. Uživatel si může velmi jednoduše – tzv. Drag and Drop – vybrat například „muting", časovač nebo počítadlo. Výsledek práce lze zkontrolovat v grafickém a/nebo textovém pohledu, a následně přistoupit k on-line ověření navržené konfigurace jako celku.

preventa chrani 4

The NEXT geteration of MachineStruxure

Nový bezpečnostní modulární kontrolér Prevetna XPS MCM představuje dvěma slovy ideální řešení – zejména pro montážní a sestavovací linky. Zvládne současné monitorování více bezpečnostních funkcí, dovoluje rychlé rozšíření výroby v případě potřeby a samozřejmě dohlíží na maximální úroveň bezpečnosti operátorů.
Bezpečnostní kontroléry Preventa jsou součástí konceptu efektivního řízení strojů – MachineStruxure. The NEXT generation of MachineStruxure (na český a slovenský trh vstoupili její zástupci minulý rok) pak přináší řešení i těch nejnáročnějších požadavků výrobců strojů (OEM). Dokáže citelně zvýšit výkon každého stroje. Navíc zpříjemní veškeré operace během celého jeho životního cyklu, od vývoje až po údržbu. Samozřejmě s patřičným důrazem na bezpečnost nejen samotného strojního zařízení, ale především operátorů.

preventa chrani 5

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.