Schrack Design

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Schrack Design Vám pomůže snadno a spolehlivě navrhnout elektrické rozváděče nn podle norem ČSN IEC 890+A1 a ČSN 61439-1,2,3. V databázi programu lze nalézt více než 10.000 výrobků.

Softwarová podpora pro Vaší každodenní práci

Připravili jsme pro Vás ucelený softwarový balík s názvem Schrack Design. Ten slouží jako projekční nástroj pro návrh rozváděčů včetně kompletní dokumentace. Můžete si s jeho pomocí vytvořit čelní pohled, jedno- a třípólová schémata, soupisku použitých komponent, které si můžete ihned objednat v našem eshopu.
Schrack Design je softwarový nástroj, který Vám pomůže snadno a spolehlivě navrhnout elektrické rozváděče nízkého napětí podle aktuálních norem ČSN EN 61439-1, -2, -3 a ČSN IEC 890+A1. Součástí programu je kompletní produktová databáze komponentů Schrack Technik (jističe, chrániče, skříně pro rozváděče,.....), která je pravidelně aktualizovaná.

schrack design

Hlavní výhody a přednosti:

 • Návrh podle normy IEC 890+A1: Výpočtem tepelných ztrát v souladu s výše uvedenou normou se zajistí bezpečná funkce rozváděče.
 • Kompletní průvodní dokumentace: Všechny požadované informace o výrobcích včetně všech ověřovacích certifikátů lze vytisknout společně s kompletní dokumentací rozváděče.
 • Provázanost s eshopem: Schrack Design umožňuje získat kompletní technické parametry a informace o výrobcích Schrack Technik včetně objednání jednotlivých komponent.

Minimální technické požadavky:

 • CPU: 1GHz nebo rychlejší x86 nebo x64 procesor
 • RAM: 1 GB paměti pro x86 nebo 2 GB paměti pro x64
 • HDD: 40 Mb místa
 • Operační systém: Windows 7, Windows 8
 • Prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 8, 9, nebo 10; Mozilla Firefox 10.x nebo vyšší verze; Apple Safari 5 nebo Google Chrome 17.x..
 • NET Framework: verze 3.5 nebo vyšší

Hlavní funkce softwaru Schrack Design

Výběr komponentů
Databáze výrobků obsahuje více než 10.000 výrobků použitelných k návrhu a stavbě elektrických rozváděčů. Nejdříve začněte s návrhem skříně pro rozváděč a následně pokračujte výběrem komponentů z databáze programu, které chcete v rozváděči použít. Je možné použít i komponenty z oddílu Oblíbené nebo si vytvořit výrobky vlastní. V kusovníku uprostřed obrazovky pak vidíte Vámi vybrané komponenty, které lze dále upravovat.

Tvorba kusovníku
S pomocí kusovníku můžete navrhovat jeden nebo i více rozváděčů a pomocí pár kliknutí lze výrobky jak přidávat, ubírat tak i měnit za jiné.

Návrh čelního pohledu na rozváděč
Jednoduchým přetažením náhledu vybraného výrobku z kusovníku do plochy karty Čelní pohled a jeho umístěním do požadovaného místa vytvoříte snadno a rychle pohled na Váš rozváděč a jeho dispoziční řešení.

Vytvoření schémat zapojení
S programem se dá dále navrhovat jedno pólové, resp. trojpólové schéma zapojení. Rovněž zde se jednoduchým přetažením výrobků do plochy a následně pomocí kreslících nástrojů v liště nad kreslící plochou navrhnou jejich zapojení do elektrických obvodů.

Výpočet oteplení
Kliknutím na ikonu Výpočet oteplení v okně kusovníku zkontrolujete, zda je navržená konfigurace rozváděče v souladu s normou ČSN IEC 890+A1. Kromě toho zde můžete blíže specifikovat okolní teplotu, dispoziční umístění rozváděče a další doplňující informace.

Tisk průvodní dokumentace a protokolu
Kliknutím na ikonu Tisk se vytiskne dokumentace požadovaná normami ČSN IEC 890+A1 a ČSN 61439-1,2,3 a to:

 • titulní list
 • kusovník
 • čelní pohled, troj- a jednopólové schéma zapojení
 • protokol výpočtu oteplení
 • typový štítek (má pouze informační charakter)

Export a ukládání dokumentace
Dokumentace rozváděče musí být, podle platných právních předpisů, archivována po dobu 10-ti let. Dokumentaci je možné exportovat do souborů *.txt, *.xls a výkresovou část do souborů *.dxf.

Objednávky
Po vytvoření dokumentace a vyhovujícím výpočtu oteplení je možné objednat použitý materiál v našem internetovém obchodě a to pouhým kliknutím na košík, kdy se Vám následně otevře Váš uživatelský účet na našem eshopu.

Stáhnout Schrack Design

Schrack Design si můžete zdarma stáhnout z našich webových stránek www.schrack.cz.
Jedinou podmínkou je aktivní registrace v eshopu Schrack Technik. Po úspěšné instalaci dojde k automatické aktualizaci produktové databáze včetně jednotlivých parametrů. Poté je program připraven k vytvoření nového projektu rozváděče.

Stáhnout Schrack Design

Prolistujte si brožuru o Schrack Designu online

Stáhnout si brožuru o Schrack Designu do formátu PDF

SCHRACK TECHNIK spol. s r. o.
Dolnoměcholupská 2, 100 00 Praha 10
Tel.: +420 281 008 231-3
Fax: +420 281 008 462
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schrack.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku