Autonomní nouzová svítidla s autotestem

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Schrack Technik spol. s r. o. uvedla na trh autonomní nouzová svítidla design S1 a design K1 a K2, která jsou plně v souladu s normami ČSN EN 60598-1, ČSN EN 60598-2-22, ISO 7010 a ČSN EN 1838 pro montáž na zeď nebo strop s jednostranným nebo oboustranným piktogramem.

Nouzové osvětlení je zřizováno pro použití v případě selhání normálního osvětlení a je proto napájeno ze zdroje nezávislého na tom, který napájí normální osvětlení.
Hlavním účelem autonomního nouzového únikového osvětlení je umožnit bezpečnou evakuaci osob z ohrožených budov nebo jejich částí.
Nouzová svítidla se dělí na autonomní, kde je akumulátor umístěn ve svítidle a má trvalý přívod proudu a dále na centrální bateriová, kde je akumulátor v budově v tzv. akumulátorové centrální jednotce a napájení vyžaduje zvláštní rozvod. Dále se pak používají centrální záložní zdroje, kde centrální jednotka naběhne při výpadku proudu pro celou budovu.
Nouzová svítidla a podsvětlené piktogramy Schrack jdou ruku v ruce s moderními trendy v oblasti LED technologií.

design nouzove svetla 1

Design S1

Pyšní se elegantní celohliníkovou konstrukcí těla s jasným a rovnoměrným prosvětlením značky s pozorovací vzdáleností až 27 m. Jako zdroj světla je využito LED osvětlení. V případě výpadku elektrické energie dokáže svítit 3 hodiny. Třída izolace je I. Nouzové svítidlo je vybaveno automatickým funkčním testem v 7-denních intervalech a automatickým kapacitním testem jedenkrát ročně.

design nouzove svetla 2

Design K1 a K2

Autonomní nouzová svítidla design K1 a K2 jsou plastového provedení a umožňují univerzální způsob montáže. Světelným zdrojem je LED osvětlení s pozorovací vzdáleností až 27 m. Doba autonomie je 3 nebo 8 hodin. Je volitelná a nastavuje se pomocí přepínače. Svítidlo je také vybaveno automatickým funkčním testem v 7-denních intervalech a automatickým kapacitním testem jedenkrát ročně.

Schrack dimenzuje nouzová svítidla s LED technologií na min. životnost 50 000 hodin a více. Všechna svítidla navíc umožňují výměnu piktogramů.

Katalogy zdarma

Naše nové brožury s autonomními nouzovými svítidly designu S1 a designu K1 a K2 Vám jsou k dispozici na všech pobočkách Schrack Technik STORE. Můžete si ji prolistovat i v pohodlí Vašeho domova či kanceláře, a to v tištěné verzi, kterou Vám doručíme zdarma nebo interaktivní verzi online, kterou naleznete na odkazu níže.


SCHRACK TECHNIK spol. s r. o.
Dolnoměcholupská 2, 100 00 Praha 10
Tel.: +420 281 008 231-3
Fax: +420 281 008 462
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schrack.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku