Vyberte správné osvětlení

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pracoviště není jen místo, kde pracujeme. Je vlastně místem, kde trávíme velkou část našeho života, a je v podstatě i komplexním sociálním prostředím. Zlepšení pracovní pohody na pracovišti se znatelně projeví ve zvýšení kvality našeho života.

navrh osvetleni 1

Italský výrobce C.C.E.A.

byl první společností v Itálii, která využila LED technologii v prvních dnech jejího uvedení na trh. V minulých letech tato společnost zdokonalila své výrobní zařízení o nejmodernější produkční technologie a na základě zkušeností a vývojových prací se jí podařilo znovu vnést efekt slunečního světla do průmyslového prostředí navržením speciálního indexu podání barev. Výběr technologie Power LED byl výsledkem pečlivých studií a zkoušek, prováděných vývojovými techniky společně s výrobci strojů. Světlo vyzařovacího systému Power LED má podobné vlastnosti jako přirozené sluneční světlo (5500 K), takže se oči nemusí adaptovat na podmínky umělého osvětlení, čímž se vyloučí jejich podráždění, projevující se zarudnutím, pocitem pálení a únavou. Světlo LED zdroje je monochromatické, nemění barvy a umožňuje tak obsluze pracovat v optimálních světelných podmínkách po mnoho let. Pohodu na pracovišti zaručuje nepřítomnost ultrafialového a infračerveného záření, čímž se zajišťuje nízká barevná teplota světla. LED svítidla C.C.E.A. mohou být používána v těžkých pracovních podmínkách s výskytem nárazů a vibrací bez rizika poškození, protože světelný zdroj LED neobsahuje žhavicí vlákno. Kromě toho použité filtry a optický systém je činí bezrizikovými z hlediska fotobiologické bezpečnosti podle standardu EN 62471:2009. V souladu s mezinárodními standardy pro nízké napětí mohou být připojena přímo na napájecí napětí 12 - 24 V. Společnost C.C.E.A. využívá nejnovější výkonové LED se střední dobou života vyzařovacího systému minimálně 50.000 až 70.000 hodin. V důsledku toho svítidla nevyžadují žádnou údržbu nebo výměnu LED během celé doby životnosti, což vede k výrazným úsporám nákladů a času. LED svítidla C.C.E.A. mohou pracovat trvale 24 hodin denně po dobu šesti let bez výměny nebo údržby, přičemž zajišťují po celou dobu konstantní světelný tok v čase se stejnou světelnou účinností. Technologie výkonových LED zaručuje minimální 50 % energetickou úsporu ve srovnání s konvenčními svítidly.

navrh osvetleni 2

Výběr vhodného osvětlovacího systému

Během třiceti let získávání zkušeností měli technici společnosti C.C.E.A. možnost prostudovat tisíce případů, souvisejících s odvětvím osvětlovací techniky. Díky inovativnímu konstrukčnímu řešení a neustálému zlepšování užitné hodnoty desítek produktů jsou schopni dosáhnout nejvyšší technické a konstrukční úrovně a navrhnout tak optimální svítidla určená pro obráběcí stroje, průmyslové stroje a pracovní stoly. Technologie LED umožnila přidat produktům, používaným v současnosti na pracovištích, ještě více kvalitativních parametrů a navíc zajistit pohodu v příjemném pracovním prostředí a zvýšit bezpečnost obsluhy.

navrh osvetleni 3
Při výběru vhodného osvětlovacího systému je zapotřebí vzít v úvahu druh a podmínky pracovního prostředí. Neonové svítidlo, které používáte během pracovních činností po dobu 8 hodin denně, ztrácí 3 % světelné účinnosti již během 3 týdnů provozu z důvodu postupné spotřeby plynu. Oči vnímají pokles jasu, pokud ale budeme dále pokračovat v práci za těchto podmínek, zrak si na postupné snižování navykne. Průměrná životnost neonového svítidla je 5.000 až 6.000 hodin. Po osmi měsících se světelný výkon sníží na 80 %. Během této doby naše oči pracovaly v postupně se zhoršujícím pracovním prostředí. Namáhání, kterému byl zrak vystaven, může zapříčinit poruchy zraku, jako např. zarudnutí očí, pocit pálení a může vést až k ztrátě vizuální výkonnosti a bolestem hlavy. Tyto problémy nemohou nastat při aplikaci světelných zdrojů, využívajících nejnovější LED technologie.

navrh osvetleni 4

Výhradním zastoupením C.C.E. A. je v ČR a na Slovensku společnost:

AXIMA, spol. s r. o.
Technicko-obchodní podpora:
Radek Steinbock
Tel.: +420 724 870 684
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.axima.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.