Jednoduchý a chytrý monitoring

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Aktuální situace na trhu a vysoce konkurenční prostředí nutí výrobce hledat úspory kde jen to jde. K tomu neodmyslitelně patří LEAN Management – jinak také „štíhlé řízení“, které zahrnuje jak oblast samotné výroby, tak i podpůrné provozy.

Můžete mít skvěle vyladěnou výrobní linku, s tou nejnovější senzorickou technikou a robotickými pracovišti, ale nebude Vám to nic platné, pokud selže zásobování, nebo údržba.

Jeden konkrétní příklad: Může být výroba efektivní, když v klíčovém okamžiku vypoví službu jeřáb na příjmu materiálu a hrozí nemalá částka za prostoje? Nemůže.
Řešením je vybavit zdvíhací techniku jednoduchým výstražným systémem se signálními světly (viz obrázek 1), které se při problému rozsvítí. V ideálním případě si toho obsluha všimne a sežene opraváře který zajistí opravu (což není vždy jednoduché).
Ještě rychlejší a spolehlivější je vyřešit tento proces automaticky, bez nutnosti zásahu obsluhy jeřábu. Představte si systém, který je natolik chytrý, že sám zaznamená vzniklý problém a přivolá údržbu nebo přímo kontaktuje servisní organizaci, dále spustí eskalační proces dle Vámi stanovených pravidel a jako bonus uschová klíčové údaje pro případnou analýzu v budoucnu.

chytry monitoring 2020 1

Tento systém se jmenuje SmartMONITOR

Pro jeho instalaci stačí tři jednoduché kroky:

  1. Namontovat bezdrátovou vysílací jednotku na pohyblivý portál jeřábu (viz obrázek 2).
  2. Osadit v blízkosti vysílací jednotky přijímací jednotku (LAN, viz obrázek 3).
  3. Nastavit pravidla pro předávání informací (SW odesílá e-maily) a zvolit si co chcete zobrazit na monitoru.

chytry monitoring 2020 2

Systém může kontaktovat pracovníky ve firmě (servisní techniky, obsluhu, manažera údržby), nebo i osoby mimo ni, například pracovníky externích servisních organizací. Stačí jen zadat e-mailové adresy lidí, které chcete informovat o nutnosti zásahu. Pokud má odpovědná osoba chytrý telefon a přístup k internetu, lze ji kontaktovat kdekoli na světě. Servisní firma tak získá informaci o poruše jeřábu dříve, než tuto poruchu zaregistruje obsluha jeřábu.
Kromě sestavování tabulek pro analýzy provozu, umožňuje SW i přehlednou vizualizaci aktuálního stavu jednotlivých monitorovaných bodů přehledným způsobem. Základní přehled je pro ukázku na obrázku 4.

chytry monitoring 2020 3
Všechny informace lze díky LAN sdílet na libovolném počtu pracovišť (bez nutnosti dokupování licencí) a případě potřeby lze toto sdílení pomocí internetu rozšířit i mimo firemní síť.
Máte specifický problém, který potřebujete konzultovat? Zavolejte našemu specialistovi (tel číslo), poradí Vám.

chytry monitoring 2020 4
SmartMONITOR je modulární systém, který přes svoji přehlednost a jednoduchost lze přizpůsobit téměř jakýmkoli potřebám výroby, logistiky nebo údržby.
Vyzkoušejte si toto řešení přímo ve Vašem provozu. Kontaktujte nás a my Vám systém SmartMONITOR zdarma zapůjčíme, (namontujeme a nastavíme).

AXIMA SOLUTIONS, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 424 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.axima-obchod.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku