Jednoduchý a chytrý monitoring

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Aktuální situace na trhu a vysoce konkurenční prostředí nutí výrobce hledat úspory kde jen to jde. K tomu neodmyslitelně patří LEAN Management – jinak také „štíhlé řízení“, které zahrnuje jak oblast samotné výroby, tak i podpůrné provozy.

Můžete mít skvěle vyladěnou výrobní linku, s tou nejnovější senzorickou technikou a robotickými pracovišti, ale nebude Vám to nic platné, pokud selže zásobování, nebo údržba.

Jeden konkrétní příklad: Může být výroba efektivní, když v klíčovém okamžiku vypoví službu jeřáb na příjmu materiálu a hrozí nemalá částka za prostoje? Nemůže.
Řešením je vybavit zdvíhací techniku jednoduchým výstražným systémem se signálními světly (viz obrázek 1), které se při problému rozsvítí. V ideálním případě si toho obsluha všimne a sežene opraváře který zajistí opravu (což není vždy jednoduché).
Ještě rychlejší a spolehlivější je vyřešit tento proces automaticky, bez nutnosti zásahu obsluhy jeřábu. Představte si systém, který je natolik chytrý, že sám zaznamená vzniklý problém a přivolá údržbu nebo přímo kontaktuje servisní organizaci, dále spustí eskalační proces dle Vámi stanovených pravidel a jako bonus uschová klíčové údaje pro případnou analýzu v budoucnu.

chytry monitoring 2020 1

Tento systém se jmenuje SmartMONITOR

Pro jeho instalaci stačí tři jednoduché kroky:

  1. Namontovat bezdrátovou vysílací jednotku na pohyblivý portál jeřábu (viz obrázek 2).
  2. Osadit v blízkosti vysílací jednotky přijímací jednotku (LAN, viz obrázek 3).
  3. Nastavit pravidla pro předávání informací (SW odesílá e-maily) a zvolit si co chcete zobrazit na monitoru.

chytry monitoring 2020 2

Systém může kontaktovat pracovníky ve firmě (servisní techniky, obsluhu, manažera údržby), nebo i osoby mimo ni, například pracovníky externích servisních organizací. Stačí jen zadat e-mailové adresy lidí, které chcete informovat o nutnosti zásahu. Pokud má odpovědná osoba chytrý telefon a přístup k internetu, lze ji kontaktovat kdekoli na světě. Servisní firma tak získá informaci o poruše jeřábu dříve, než tuto poruchu zaregistruje obsluha jeřábu.
Kromě sestavování tabulek pro analýzy provozu, umožňuje SW i přehlednou vizualizaci aktuálního stavu jednotlivých monitorovaných bodů přehledným způsobem. Základní přehled je pro ukázku na obrázku 4.

chytry monitoring 2020 3
Všechny informace lze díky LAN sdílet na libovolném počtu pracovišť (bez nutnosti dokupování licencí) a případě potřeby lze toto sdílení pomocí internetu rozšířit i mimo firemní síť.
Máte specifický problém, který potřebujete konzultovat? Zavolejte našemu specialistovi (tel číslo), poradí Vám.

chytry monitoring 2020 4
SmartMONITOR je modulární systém, který přes svoji přehlednost a jednoduchost lze přizpůsobit téměř jakýmkoli potřebám výroby, logistiky nebo údržby.
Vyzkoušejte si toto řešení přímo ve Vašem provozu. Kontaktujte nás a my Vám systém SmartMONITOR zdarma zapůjčíme, (namontujeme a nastavíme).

AXIMA SOLUTIONS, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 424 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.axima-obchod.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2020

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí, zkušební a monitorovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.