Nová aplikace pro platformu Fanuc IoT (internet věcí) umožňuje sledovat části strojů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Specialista na automatizaci, společnost Fanuc, představila novou otevřenou průmyslovou platformu IoT s názvem „FIELD system“, která umožňuje centrálně vyhodnocovat data ze strojů a systémů.

Systém může propojit výrobní stroje všech výrobců pomocí lokální sítě. To umožňuje komplexně analyzovat data celého procesu výroby. V této infrastruktuře se používají aplikace od firmy Fanuc ale také od třetích stran. Nyní společnost igus vyvinula chytrou aplikaci pro své komponenty, která může být také implementována do této infrastruktury. Aplikaci mohou použít pracovníci údržby ke sledování stavu komponentů firmy igus, jako jsou například energetické řetězy nebo kabely a včas naplánovat jejich údržbu.

Propojování je slovo, které nyní hýbe světem prediktivní údržby a oblastí Průmyslu 4.0. Kromě toho se začínají stále více využívat platformy internetu věcí (IoT). Specialista na automatizaci, firma Fanuc, nyní takovou platformu vyvinul. Jde o systém Fanuc Intelligent Edge Link & Drive (zkráceně FIELD), který firma poprvé představila na veletrhu EMO. Systém FIELD vzájemně propojuje výrobní stroje a zařízení. Může fungovat offline ebo v budoucnu v cloudovém řešení. Systém shromažďuje a analyzuje data ze strojů a zařízení na jednom místě. Provozní data a data z různých senzorů strojů je proto možné shromažďovat centrálně pouze na jednom serveru a prohlížet je kdykoliv a odkudkoliv. „Je tak možné snadno sledovat efektivitu, zrychlovat výrobní procesy nebo plánovat údržbu. Díky otevřenosti platformy mohou být k systému připojeny všechny stroje,“ říká Jan Švarc, manažer firmy HENNLICH, která v Česku výhradně zastupuje společnost igus.

Aplikace pro tento systém poskytuje společnost FANUC, ale i další dodavatelé. Společnost igus vyvinula aplikaci pro své chytré plasty a zpřístupnila ji pro platformu FIELD. „Po integraci aplikace firmy igus mohou uživatelé kdykoli sledovat stav svých energetických řetězců a kabelů a mohou také plánovat údržbu s dostatečným předstihem. V budoucnu bude s aplikací monitorován stav pohybových šroubů a matic, otočných kroužků, lineárních vedení a kluzných pouzder,“ dodává Jan Švarc.

Hennlich fanuc field 2020 2

Připojení přes icom.plus v bezpečném prostředí

Pod názvem isense dodává firma igus různé typy senzorů, které detekují stav jednotlivých výrobků. Měří mimo jiné opotřebení během provozu a včas upozorní uživatele, aby naplánoval opravu nebo výměnu. Komunikační modul icom.plus poskytuje data igus prostřednictvím integrovaného serveru OPC-UA. Tato data jsou potom prostřednictvím platformy FANUC Converter převáděna do platformy. „Díky otevřenosti systému FIELD může nyní zákazník používat data a údaje o životnosti všech produktů igus pod ochranou ve své vlastní lokální síti,“ vysvětluje manažer firmy HENNLICH. „Aplikace firmy igus říká technikům údržby, kdy by měli provést další údržbu. Tím se lze vyhnout neplánovaným prostojům.“ Aplikaci systému FIELD, stejně jako aplikaci firmy igus, si uživatel může stáhnout z obchodu aplikací systému FIELD. Zde si mohou zákazníci sami vybrat požadované softwarové řešení.

Více informací naleznete na www.hennlich.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.