AXIMA – jak může fungovat elektrotechnický velkoobchod

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Již 28 let nabízí společnost AXIMA, spol. s r. o., široké portfolio služeb a produktů pro průmyslovou automatizaci. I když byla značka v minulosti spojována převážně s výrobou zakázkových zdrojů, nabízí nyní mnohem více.

Od návrhu po realizaci

Společnost AXIMA se v současnosti dělí na tři spolupracující části – úsek procesní automatizace, úsek výroby nabíječů baterií a úsek v minulosti trochu nešťastně nazývaný elektrotechnickým velkoobchodem. Poslední z výše jmenovaných v průběhu let vyrostl ve specialistu na průmyslové projekty a přímo o něm je tento článek.
Vlastní sklad s více než 50.000 položkami a čtyři prodejny (Brno, Jihlava, Svitavy a Dubnica nad Váhom), obsluhující nově příchozí i stávající zákazníky, samozřejmě zůstaly jeho součástí a jeho zaměstnanci nadále poskytují odborné poradenství a širokou škálu elektrotechnických komponent. Toto zázemí pak také umožňuje technickým týmům vytvářet i realizovat projekty od návrhu po zprovoznění, a to jak pro nové, tak i stávající výroby či pro jejich optimalizaci. Zkušený tým specialistů na elektrotechnická řešení přináší zákazníkům dlouhodobý profesionální servis a odborné poradenství jak u nových projektů, tak i v případě optimalizace stávajících provozů.

axima obchod 2019 1

Sedm týmů na cestě k vaší spokojenosti

S jakými požadavky a v jakých konkrétních průmyslových odvětvích AXIMA působí? S jakými projekty vám může pomoci? Úsek elektrotechnických řešení je rozdělen do sedmi týmů, z nichž každý se věnuje určité oblasti a dohromady tvoří celek, schopný dodat na přání třeba i celou výrobní halu, ale vezmeme to pěkně popořádku.

Tým 1 má na starosti oblast spínacích, jisticích a ochranných přístrojů, ovládací a signalizační přístroje, konektory a svorky.
Ať už při výrobě strojů, či zajištění přenosu energie mohou klienti těžit z know-how školených specialistů, kteří napomáhají při zřizování či výměně produktů z velké šíře portfolia prověřených dodavatelů. Naši technici jsou nápomocni nejen ve fázi úvodní konzultace a během tvorby nabídky na míru, ale také při vytváření optimálních skladových zásob dle potřeb konkrétního zákazníka.

Tým 2 má v nabídce především kabelové nosné systémy, DIN lišty, vodicí řetězy, kabely a příslušenství do rozváděčů.
V úzké spolupráci s prvním technickým týmem zpracovává projekty pro výrobce rozváděčů, výrobních linek a nástrojů pro průmysl. Vedoucí produktové nabídky je připraven v úzké spolupráci se zákazníkem zajistit po předchozí konzultaci kompletní dodávku produktů se stejnými přednostmi jako u produktové nabídky týmu jedna.

Tým 3 má ze všech týmů nejširší odborný záběr do kterého patří řídicí systémy, bezpečnostní komponenty, pohony, strojové vidění a kooperativní robotika.
Moderní průmyslové automatizace a robotizace je už dnes standardem a je tak i součástí portfolia firmy. Začátek automatizačního projektu spočívá ve výběru vhodných komponent, programování a pokračuje in-house testováním vhodnosti vybraného řešení. Nezřídka je prováděn provoz zařízení na zkoušku, což mimo jiné ověří možnost začlenění do automatizační soustavy již instalované u klienta. Součástí projektu je nejen finální instalace, ale také zaškolení personálu zákazníka a následné konzultace během provozu zařízení.

axima obchod 2019 2

Členové týmu 4 jsou odborníky na průmyslové osvětlení a ochranné kabelové systémy.
Čtvrtý specializovaný tým umí na klíč zajistit ochranu kabelového vedení, průmyslové osvětlení, osvětlení CNC a jiných strojů či profesionální světla pro pracovní stroje.
Projekty průmyslového osvětlení se vytvářejí na základě konkrétního provozu zákazníka, včetně kompletní dokumentace a instalace projektu. Není problém zajistit ani vysoce odolná řešení pro konstruktéry strojů do těžkých provozních podmínek.
Také před instalací ochranných systémů vedení kabelů a armatur dochází k důkladnému zhodnocení aplikací, které budou vhodné pro zvládnutí mechanické odolnosti, teplotních a bezpečnostních podmínek, včetně potřebné certifikace. Ve společnosti AXIMA je prováděna i příprava a realizace zakázkových řešení i úprava komerčně dostupných produktů pro konkrétní potřeby zákazníka. Samozřejmostí je zajištění komplexní logistiky i pro objemově náročnou dopravu.
Nově nabízí tento tým také unikátní „nehořlavé“ kabely vhodné pro průmyslovou výstavbu, tunely, veřejné a výškové stavby a další aplikace, kde je nutné zabezpečit dostatečný únikový čas v případě požáru.

Tým 5 se věnuje převážně napájecím zdrojům, transformátorům a střídačům napětí.
Od železniční dopravy přes energetické řízení až po jaderné elektrárny, to je spektrum, které pokrývá odborník na projekty a specifické požadavky týkající se zajištění elektrické energie. AXIMA nabízí řešení, která splňují nejvyšší nároky na odolnost zdroje vůči rušení. Léta zkušeností našeho specialisty oceníte zejména v těch částech výroby, kde dodávaná řešení nemají jinou možnost než spolehlivě fungovat.

Signalizační technologie a řešení štíhlé výroby je doménou týmu 6.
Při hledání aplikace v souladu se zásadami štíhlého řízení ať už v oblasti údržby nebo výroby mohou odpovědní pracovníci využít služeb profesionálů zaměřených na optickou či akustickou signalizaci a systémy pro optimalizaci výrobních procesů. Posouzením přímo ve výrobě a s ohledem na přání zákazníka jsou vybrány vhodné a odpovídající produkty s řádnou certifikací, například v případě speciálních aplikací do prostředí s nebezpečím výbuchu. Řešení jsou dodávána včetně programování a dalších softwarových úprav.
Vedoucí produktové nabídky týmu 6 se specializuje také na produkty specifické pro Ex prostředí – tedy prostředí s vysoký rizikem výbuchu.

Tým 7 krásně uzavírá přehlídku všech týmů AXIMA a „váže“ je dohromady, jeho polem působnosti jsou totiž rozváděče čili distribuce energie a všeho, co je s ní spojeno včetně osvětlení a řízení vnitřního klimatu.
S vědomím, že až osm z deseti nabídek je projektovaných zákazníkovi na míru, pomáhají specialisté společnosti AXIMA vybrat ta nejlepší řešení pro konkrétní projekty. Osobním setkáním a zhodnocením situace a specifických požadavků začíná celý proces, následuje prezentace nabídky konkrétních řešení, zadání do výroby a následná dodávka a poradenství při instalaci u zákazníka. Ať už při výběru nového řešení nebo i optimalizaci nebo obnově stávajících instalací přináší spolupráce s našimi odborníky především značnou úsporu času
a nákladů.

axima obchod 2019 3

Výhody spolupráce s jedním dodavatelem

Rozsáhlost nabídky, odborné znalosti, letité zkušenosti, ale hlavně propojení a spolupráce všech týmů představují největší konkurenční výhodou společnosti AXIMA.
AXIMA Elektrotechnická řešení nabízí sedm vysoce kvalifikovaných týmů, 16 specialistů s kumulovanou zkušeností přes 100 let, 60 značek, 17 výhradních zastoupení a přes 50.000 produktů. V kombinaci se čtyřmi prodejnami a sklady s produkty připravenými k okamžitému odběru může společnost AXIMA nabídnout každému zákazníkovi to nejlepší řešení.

AXIMA spol. s r. o.
Vídeňská 204/125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 424 021
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.axima-obchod.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku