Česká svítidla a LED moduly

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost MODUS, spol. s r. o. je největším výrobcem svítidel u nás, od svého založení (1994) se zabývá výrobou svítidel pro kancelářské, průmyslové, bytové a venkovní prostory a od roku 2012 také výrobou vlastních LED modulů. Společnost zaměstnává 350 zaměstnanců, týdenní produkce dosahuje 27.000 ks svítidel.

Již delší dobu se objevovaly informace, že LED osvětlení je osvětlením budoucnosti. Hlavní rozmach této technologie přišel před 2 roky. Ano, i dříve tato technologie byla používána pro osvětlení, avšak stále měla problémy se světelně-technickými vlastnostmi. Především tedy se světelným výkonem a s tím související účinností. Toto ovšem již v dnešní době neplatí – LED systémy se již plně vyrovnají konvenčním zdrojům a v některých aplikacích je dokonce překonají.
Společnost Modus na základě těchto skutečností a sílící poptávce po LED zdrojích a svítidlech investovala do vlastní technologie na výrobu LED modulů, které posléze používá ve svých svítidlech. Toto nám umožní rychle reagovat na požadavky trhu a LED zdroje si vyrábět na míru pro svítidla.

modus 1
Více než jindy je důležitá kvalita čipů – bohužel v dnešní době rapidně stoupá počet firem, jejichž podnikatelským záměrem je přivést jeden kontejner levných LED zdrojů (žárovky, zářivky) a ty pak na trhu rozprodat. Zákazník, které si takové zboží od tohoto obchodníka koupí, je pak posléze nemile překvapen, když jde koupené zboží reklamovat (což u tohoto typu, vzhledem k nevalné kvalitě není jev ojedinělý).
Čipy, které používáme pro výrobu modulů u nás, jsou výhradně od firem OSRAM (výroba v Německu) či Samsung (Jižní Korea).
Jednotlivé moduly dosahují účinnosti i více než 120 lm/w. Což je výborná hodnota, díky které výrobky firmy MODUS dosahují výborné účinnosti – pro konečného spotřebitele to znamená blízkou návratnost investice v podobě úspory za elektrickou energii.

modus 2
V současnosti nabízíme svítidla s vlastním LED modulem pro všechny typy prostor.
MODUS BRS, přisazené kruhové svítidlo – ideální pro osvětlování chodeb a sociálních zařízení. Svítidlo je standardně osazeno LED moduly Modus (s čipy OSRAM/SAMSUNG).
Svítidla je možno vybavit také nouzovým zdrojem či mikrovlnným čidlem. Verze s mikrovlnným čidlem je ideálním řešením pro bytové domy – kde spojení s LED a čidlo výrazně spoří el. energii. Čidlo je možné nastavit dle individuální potřeby – doba svícení, citlivost, dosah.

modus 4
V minulosti se často používala varianta klasického svítidla s objímkou E27 a v něm instalovaná LED žárovka. Toto řešení je problematické právě v bytových domech – žárovka je poměrně drahá záležitost a tak se často ztrácela. Zde jsou moduly instalované do svítidla bez možnosti demontáže.
Svítidlo je vyráběno s různou teplotou chromatičnosti (barva světla) – od studené bílé po teple bílou.

modus 3
MODUS G a ZL – přisazená kovová svítidla s opálovým krytem, která jsou vhodná pro osvětlování školních tříd a kanceláří.
Tělo těchto svítidel tvoří bíle lakovaný ocelový plech. Optický systém je opálovým či nano-prismatickým krytem (tento materiál byl vyvinut přímo pro LED zdroje a dosahuje vyšší účinnosti.
Svítidla jsou uvnitř dále vystrojena odrazovým reflektorem z leštěného hliníku – tak je zabráněno nechtěným ztrátám světelného toku.
Svítidla jsou vyráběna v délkách 1200 a 1500 mm, svou ko nstrukcí a také světelným výkonem jsou vhodná jako náhrada za klasická svítidla 36W a 58W se zářivkami T8.
MODUS Q – LED panely se na trhu těší velkému zájmu. Je to pochopitelné, jde o zcela nový typ svítidla. Výška je pouze 11 mm. Svítidlo je možno instalovat jako podhledové (klasický rastr M600), přisazené nebo závěsné. V současné době vyrábíme 4 velikostní řady.

modus 5

Speciální variantou je provedení DECO SKY. Tato verze vychází se svítidla MODUS Q, avšak vrchní část je potisknuta a tím je možné vytvářet na stropě či stěně zajímavé světelné instalace – nebe, vodopád... Tato svítidla jsou vyráběna vždy na konkrétní objednávku, je tedy možné vyrobit svítidlo s vlastním motivem zákazníka. Motiv je pro dosažení maximálního účinku vhodné skládat z více panelů, avšak je možné využít i jeden panel. Rozměr jednoho panelu je 600 x 600 mm.

modus 6

modus 7
MODUS HL – elegantní svítidlo pro osvětlování recepcí, barů. Tělo svítidla je vyráběno z hliníkového profilu, kryt svítidla je opálový. Svítidlo je vhodné pro instalování jako závěsné – lanka jsou součástí dodání.
Rozměry svítidla jsou 1200 mm a 1500 mm. Tento typ se dá instalovat samostatně (solitér) či vytvořit řadu. Svítidla se vyrábějí jak pro moderní zářivky T5, tak rovnou již osazená LED modulem.
Více LED svítidel a technické údaje najdete na našich webových stránkách – www.modus.cz.

modus 8

MODUS spol. s r. o.
Žižkova 273
252 25 Jinočany
Telefon: +420 242 410 238
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.modus.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
ProfCom, s.r.o. (Professional Component Services) Autorizované zastoupení a distribuce produktů průmyslové automatizace značky Delta pro ČR a SR.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.