Budoucnost průmyslového osvětlení

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

TRACK ALPHA to je LED osvětlovací systém vhodný pro osvětlení vnitřního pracovního prostoru středních a velkých průmyslových obráběcích strojů s lehkou, korozivzdornou a vůči vibracím odolnou konstrukcí.

Konstrukce je z eloxovaného hliníku s lakovanými bočnicemi a stupňem krytí IP67 s využitím těsnicích O-kroužků z Vitonu, zaručujících úplnou ochranu svítidla proti působení prachu a mnoha druhů olejů a chladicích kapalin.

Svítidla se vyznačují dokonalou kombinací konstrukčních vlastností a výkonnostních parametrů, výsledkem je pak mimořádně robustní a odolná konstrukce, ideálně vhodná pro použití v extrémně náročných pracovních podmínkách.
Všechna svítidla řady TRACK ALPHA s krytím IP67 jsou individuálně testována na odolnost vůči nárazům, vibracím a odletujícím kovovým třískám vznikajícím v procesu mechanického obrábění, současně je ověřována dokonalost ochrany proti prachu. Hliníkové bočnice a těsnicí O-kroužky z Vitonu® zaručují ochranu vůči vniknutí vody a mnoha druhů mazacích a chladicích kapalin.
Dalším důsledkem užití kvalitních konstrukčních materiálů je odolnost svítidel řady TRACK ALPHA vůči působení vysokých teplot. Součástí konstrukce je krycí sklo s tloušťkou 5 mm a speciální hranolový difuzor rozptylující světlo výkonného světelného paprsku se stálým světelným tokem rovnoměrně po celé délce. Navržená koncepce svítidla zabraňuje vytvoření oslňujícího efektu.
Svítidla jsou dodávána s konektorem M12 pro zabezpečení rychlého a bezpečného připojení.

Alphatrack 1

Jas

Svítidla TRACK ALPHA jsou vybavena vyzařovacím LED systémem, poskytujícím vysoce výkonný, časově stálý světelný tok s paprskem 120° pro difuzní, rovnoměrné světlo uvnitř tělesa svítidla.
V souladu s mezinárodními standardy pro nízké napětí umožňuje výbava integrovaným systémem napájecích zdrojů IDS (Integrated Driver System) přímé připojení svítidel k napájecímu napětí 24 V DC bez dodatečných externích komponent.  
Obvodové i konstrukční řešení je podřízeno nalezení optimálního způsobu rozptylu světla při zachování rovnováhy mezi výkonností a dlouhou životností, s cílem dosažení průměrné doby životnosti 60000 hodin.
Použitá technologie zaručuje úsporu energie až o 50 % ve srovnání s tradičním zářivkovým osvětlením, oproti trubicovým zářivkám poskytuje konstantní časově stálý jas při zachování stejné účinnosti po celou dobu životnosti svítidla.

Renovace

Tajemství tohoto svítidla spočívá v míře jeho naprosté flexibility.
K dispozici je celkem 7 provedení v různých délkových variantách, což umožňuje využití řady TRACK ALPHA v nekonečném množství aplikací.
Tato svítidla byla navržena tak, že je lze připojit k napájecímu napětí 24 V DC nebo 230 V AC bez dodatečných vnějších prvků.   
Navíc díky rozměrové i výkonové variabilitě mohou rychle a snadno nahradit tradiční zářivková svítidla a tím přispět k optimalizaci renovačních operací při modernizaci starších nehospodárných osvětlovacích systémů.  
Řada svítidel TRACK ALPHA nebyla vyvinuta jako pouhé příslušenství, nýbrž jako plnohodnotná součást obráběcího stroje.

Alphatrack 2

Montážní prvky

Hliníkové montážní prvky byly navrženy pro dvě možnosti upevnění svítidla – zadní nebo boční montáž.
Objímky jsou určeny pro zadní montáž, svítidlo může být natočeno do 30° nebo při použití přídavných adaptérů lze upevnit svítidlo příčně a získat větší úhel natočení až do 100° při zajištění plné stability svítidla. Případně lze využít nerezových montážních držáků montovaných na bočnice.
Poloha montážních prvků může být snadno přizpůsobena roztečím stávajících připevňovacích otvorů, což snižuje pracnost při renovačních pracích při výměně starších svítidel.

Hlavní vlastnosti TRACK ALPHA

 • LED osvětlovací systém vhodný pro osvětlení vnitřního pracovního prostoru středních a velkých průmyslových obráběcích strojů
 • Lehká, korozivzdorná a vůči vibracím odolná konstrukce z eloxovaného hliníku s lakovanými bočnicemi
 • Stupeň krytí IP67 s využitím těsnicích O-kroužků z Vitonu, zaručující úplnou ochranu svítidla proti působení prachu a mnoha druhů olejů a chladicích kapalin
 • Tvrzené čelní sklo tloušťky 5 mm jako účinná ochrana proti odletujícím kovovým třískám a jiným mechanickým částicím
 • Výkonný LED vyzařovací systém se životností 60000 hodin, eliminující náklady na údržbu a umožňující energetické úspory ve výši až 50 %
 • Monochromatické bílé světlo s barevnou teplotou 5000 K, vytvářející pracovní prostředí s účinným a přirozeným denním světlem
 • Světelný paprsek s vyzařovacím úhlem 120°, vyznačující se rovnoměrným a difuzním světelným tokem, poskytuje příjemné světlo bez možnosti vzniku fotobiologického rizika v souladu se standardem EN 62471:2009
 • Přímé připojení k napájecímu napětí 24 V DC nebo 230 V AC umožňuje snadnou záměnu všech zastaralých a nehospodárných svítidel
 • Konektor M12 pro rychlé a bezpečné připojení
 • K dispozici je 7 délkových variant, umožňujících flexibilní aplikační využití, přizpůsobitelné nejrůznějším požadavkům

AXIMA, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 424 021
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
obchod.axima.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku