Elektronické reverzní relé “4 v 1” z řady CONTACTRON

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Polovodičové stykače z řady CONTACTRON nahrazují klasické stykače a tepelnou ochranu - elektronické spínání má výrazně delší životnost než klasické mechanické kontakty a to pro motory o výkonu do 4 kW.

Relé CONTACTRON v sobě integruje následující funkce, a to ve verzích 4v1, 3v1, 2v1 a 1v1:

CONTACTRON_1

Výhody relé „4 v 1“:

  • o 75% nižší nároky na prostor na DIN liště – šířka relé je pouhých 22,5 mm místo 90 mm.
  • o 75 % kratší doba zapojení – stačí nainstalovat pouze jeden prvek a jeden kabel. Integrované funkce navíc šetří drahé externí blokování.
  • desetinásobná životnost – relé „4 v 1“ obsahuje polovodičový a mechanický kontakt, které jsou ovládány mikroprocesorem. Polovodiče převezmou činnost spínání, zatímco relé plní proudový průběh. Dochází tak k minimálnímu opotřebení při nízkých ztrátách energie.
  • Díky integrovaným bezpečnostním funkcím lze relé přidat do bezpečnostního řetězce.

K dispozici jsou i další ochranné funkce např. ochrana před přetížením motoru bimetalovou funkcí až do 9 A s čelním nastavením proudu motoru, diagnostické funkce a monitorovací sítě. Samozřejmostí jsou potřebná osvědčení (SIL 3, PL “e”, kategorie 3 ...).

CONTACTRON_2

Většina motorů patří do výkonového rozsahu do 4 kW. Tam, kde se tyto motory provozují s levým a pravým chodem, jsou dnes ještě velice rozšířené kombinace reverzních stykačů a ochrany motorů.

Nasazení řady CONTACTRON je proto vhodné ve všech průmyslových odvětvích (čerpadla, obráběcí stroje, dopravní technika…).

Phoenix Contact, s.r.o.
Dornych 47b, 617 00 Brno
Czech Republic
tel.: +420 542 213 401
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku