Micrologic E: když chytré jističe snižují náklady

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trendem doby nejsou pouze chytré telefony nebo chytré televize, ale vysoká funkcionalita a univerzálnost přístrojů všeobecně. Ani jističe pro rozvody elektrické energie nezůstávají v „pravěku“. Získávají inteligenci a nabízí stále nové výhody.

Obvyklou překážku při praktickém využití moderních technologií představuje jejich vysoká cena. S tímto problémem se brilantně vypořádali konstruktéři od Schneider Electric. Tam, kde většina výrobců výkonových jističů nabízí jednoduchou nadproudovou ochranu, přináší – za srovnatelnou cenu – inteligentní jističe s měřicími funkcemi.

schneider_MicrologicE

Řídicí jednotky Micrologic E zavádí nový průmyslový standard: inteligentní jističe s měřicími funkcemi!

Schneider Electric přišel jako první s nabídkou nákladově efektivního měření na úrovni jisticích přístrojů, počínaje úspěšnou řadou Compact NSX (100 až 630 A). Řídicí jednotka Micrologic E rozšiřuje tuto možnost i na výkonové jističe Masterpact NT/NW (630 až 6 300 A) a Compact NS (630 až 1 600 A). Nabízí možnost měření základních elektrických veličin (např. proud a napětí), včetně spotřeby energie.

Jeden nový jistič tak dokáže nahradit mnoho přístrojů, jakými jsou například multimetry, elektroměry nebo proudové transformátory. Pro měření proudu využívá vlastní integrované – a velice přesné – transformátory. Díky tomu usnadní konstruktérům návrh rozváděče a výrobcům pak umožní jeho rychlejší montáž. Jednotka Micrologic E dokáže také poskytnout žádanou informaci o příčině výpadku jističe.

Jasné zobrazení a spolehlivá komunikace měřených parametrů

Měřené parametry se standardně zobrazují na displeji jednotky Micrologic E. Někteří uživatelé by mohli namítnout, že jejich původní měřicí přístroj zobrazil vše přehledně na panelu rozváděče. Pro Schneider Electric žádný problém. Stačí doplnit komunikační modul, prefabrikovaný propojovací kabel a externí displej – vyzkoušený zobrazovací modul FDM121. Do monitorovacího a/nebo řídicího systému lze parametry a informace získané jednotkou Micrologic E přenést např. pomocí protokolu Modbus nebo ethernetu. Data lze dále zpracovat vlastním systémem nebo využít již hotové platformy v podobě monitorovacího softwaru (ION Enterprise) resp. ethernetové web-servery (EGX300) s vlastním softwarem pro vizualizaci. Osazením každého jističe Compact NS a Masterpact NT/NW řídicí jednotkou Micrologic E uděláte důležitý první krok na cestě k efektivnímu využívání elektrické energie.

Výhody

  • Měření elektrické energie v základní ceně jističe Masterpact.
  • Snazší konstrukce a montáž rozváděče díky absenci externích proudových transformátorů.
  • Dostupnost informací na externím displeji nebo prostřednictvím komunikace.

Aplikace

  • Jištění a měření elektrických veličin v rozváděčích NN.
  • Náhrada analogových přístrojů pro měření proudu, napětí, výkonu a spotřeby elektrické energie.
  • Řízení spotřeby elektrické energie.

Bližší informace o řídicích jednotkách Micrologic i jističích Compact a Masterpact naleznete na: www.schneider-electric.cz

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Zákaznické centrum
Tel.: 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku