NOARK představil nástěnnou EV nabíjecí stanici Ex9EVD3 pro domácnosti

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

NOARK Electric uvedením nové EV nabíjecí stanice Ex9EVD3 vychází vstříc majitelům a uživatelům elektromobilů, kteří hledají pohodlné, bezpečné a rychlé řešení pro dobíjení akumulátorů svých vozidel v domácím prostředí.

Na instalaci mohou zájemci v rámci programu Nová Zelená Úsporám (NZÚ) získat dotaci 15 až 35 tisíc korun.

V České republice se podle statistik na silnicích pohybuje kolem 15 tisíc elektromobilů. Jejich uživatelé pro dobíjení využívají přes 1 364 dobíjecích stanic s více než 2 643 dobíjecími body (statistika MPO).
Majitelé rodinných domů mohou své elektromobily nabíjet i doma v garáži. Mohou jim posloužit pomalé AC nabíječky pro běžné zásuvky 230 V nebo speciální nabíjecí stanice pro nabíjení DC stejnosměrným proudem, které dobíjejí akumulátory mnohem rychleji.

Nabíjecí stanice

Nová nabíjecí stanice NOARK Ex9EVD3 patří do první skupiny, je nástěnná, určená pro nabíjení elektrických vozidel (EV) v domácnosti. Již v základu obsahuje interní proudový chránič typu B, který je nutnou součástí EV nabíjecích stanic a je schopen detekovat únik DC, AC a pulzujícího proudu při vysoké frekvenci.

Ex9EVD31
Nabíjecí stanice s nabíjecím proudem až 32 A v třífázovém zapojení je zákazníkům k dispozici jak ve verzi s integrovaným nabíjecím kabelem s koncovkou typu T2 (verze T2C 16A a T2C 32A), tak se zástrčkou T2 na přední straně (verze T2S 16A a T2S 32A) u které není kabel součástí balení,“ uvádí Michal Růžička, produktový manažer společnosti NOARK Electric, která se specializuje na elektroinstalační komponenty po celém světě. „Volitelnou součástí je modul dynamického vyvážení zátěže (DLB), který zamezuje překročení maximálního povoleného proudu hlavního jističe při současném provozu nabíjecí stanice pro elektromobily s dalšími spotřebiči v budově.“
Nastavení nabíjecího proudu v pěti různých úrovních volí uživatelé manuálně pomocí tlačítka nebo je přiřazeno automaticky v případě použití DLB modulu. Maximální nabíjecí výkon může dosáhnout 11 kW u 16A variant nabíječek a až 22,1 kW v případě 32A verzí.

Ex9EVD3 2

Dotační program NZÚ podporuje ekomobilitu

Nový dotační program Nová Zelená Úsporám bude odstartován v září 2023 a v rámci podpory ekomobility mohou zájemci získat dotaci 15 000 Kč v případě instalace nabíječky v rodinném domě, 25 000 Kč na jeden nabíjecí bod v bytových domech (SVJ a Bytová družstva) a maximálně 35 000 Kč na nabíjecí bod v bytových domech pro žadatele veřejná správa, obce a příspěvkové organizace jimi zřizované.

NOARK Electric Europe s.r.o.
Sezemická 2757/2, 193 00 Praha
Tel.: +420 226 203 120
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.noark-electric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku