Nové úzké instalační jističe NOARK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejběžnější instalační jističe v komerčních a domácích podmínkách, které se vejdou do jedné řady rozvodnice po 12 kusech. Tyto stroje mají normální omezení zkratového proudu.

Společnost NOARK, světový dodavatel nízkonapěťových elektrických zařízení, přišla na trh novými inovativními výrobky tohoto druhu, které splňují plnou kompatibilitu s příslušenstvím běžných jističů a také jsou o 1/3 menší než stávající kompaktní instalační jističe. Jsou to úzké jističe Ex9B40J, určené k montáži na DIN lištu.

Společnost NOARK proto přišla s novými užšími instalačními jističi, které jsou o 25 % menší, což znamená, že z normální šířky modulu 18 mm je tento jistič široký jen 13,5 mm. To znamená, že pokud někdo má problém s místem v rozvodnici je tento instalační jistič výborná volba, protože místo 12 kusů se vejde s těmito úzkými jističi až 15 kusů na jednu lištu do rozvodnice. Tyto nové úzké instalační jističe také šetří místo, když je rozvodnice zavřená.

uzke jistice 2023 2
Také mají menší ztrátu energie než běžné instalační jističe. Nové úzké instalační jističe NOARK jsou plně kompatibilní s příslušenstvím jističů, včetně pomocných a signalizačních kontaktů, vypínacích spouští, podpěťových a napěťových spouští či chráničového modulu. Také je možné použít až tří jednotek pomocných anebo signalizačních kontaktů a k tomu se dá ještě současně použít až dvou jednotek spouští.
Jističe mají více verzí, a to jsou jednopólové, dvoupólové, třípólové a čtyřpólové, což je změna od běžných tlustších jističů Ex9BN, které jsou jen do třípólové verze.

uzke jistice 2023 1
I když mají nové jističe více verzí, tak mají jen dvě vypínací charakteristiky (B a C) - verze Ex9BN má tři vypínací charakteristiky (B, C a D). Také se oproti běžných jističů polepšil stupeň znečištění na druhý stupeň oproti třetímu stupni, což mají běžné jističe.
Všechny instalační jističe NOARK vyhovují prohlášení o shodě CE a splňují evropské normy pro jističe (ČSN EN 60898-1).
O spolehlivosti a dlouhé životnosti výrobků NOARK svědčí poskytnutí pětileté záruky.

NOARK Electric Europe s.r.o.
Sezemická 2757/2, 193 00 Praha
Tel.: +420 226 203 120
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.noark-electric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku