Nové úzké instalační jističe NOARK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejběžnější instalační jističe v komerčních a domácích podmínkách, které se vejdou do jedné řady rozvodnice po 12 kusech. Tyto stroje mají normální omezení zkratového proudu.

Společnost NOARK, světový dodavatel nízkonapěťových elektrických zařízení, přišla na trh novými inovativními výrobky tohoto druhu, které splňují plnou kompatibilitu s příslušenstvím běžných jističů a také jsou o 1/3 menší než stávající kompaktní instalační jističe. Jsou to úzké jističe Ex9B40J, určené k montáži na DIN lištu.

Společnost NOARK proto přišla s novými užšími instalačními jističi, které jsou o 25 % menší, což znamená, že z normální šířky modulu 18 mm je tento jistič široký jen 13,5 mm. To znamená, že pokud někdo má problém s místem v rozvodnici je tento instalační jistič výborná volba, protože místo 12 kusů se vejde s těmito úzkými jističi až 15 kusů na jednu lištu do rozvodnice. Tyto nové úzké instalační jističe také šetří místo, když je rozvodnice zavřená.

uzke jistice 2023 2
Také mají menší ztrátu energie než běžné instalační jističe. Nové úzké instalační jističe NOARK jsou plně kompatibilní s příslušenstvím jističů, včetně pomocných a signalizačních kontaktů, vypínacích spouští, podpěťových a napěťových spouští či chráničového modulu. Také je možné použít až tří jednotek pomocných anebo signalizačních kontaktů a k tomu se dá ještě současně použít až dvou jednotek spouští.
Jističe mají více verzí, a to jsou jednopólové, dvoupólové, třípólové a čtyřpólové, což je změna od běžných tlustších jističů Ex9BN, které jsou jen do třípólové verze.

uzke jistice 2023 1
I když mají nové jističe více verzí, tak mají jen dvě vypínací charakteristiky (B a C) - verze Ex9BN má tři vypínací charakteristiky (B, C a D). Také se oproti běžných jističů polepšil stupeň znečištění na druhý stupeň oproti třetímu stupni, což mají běžné jističe.
Všechny instalační jističe NOARK vyhovují prohlášení o shodě CE a splňují evropské normy pro jističe (ČSN EN 60898-1).
O spolehlivosti a dlouhé životnosti výrobků NOARK svědčí poskytnutí pětileté záruky.

NOARK Electric Europe s.r.o.
Sezemická 2757/2, 193 00 Praha
Tel.: +420 226 203 120
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.noark-electric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku