Termografie vzdálených objektů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Profesionální termokamery testo 885–2 a testo 890–2 jsou také určeny pro měření teplot objektů na velkou vzdálenost. Této funkce bývá nejvíce využíváno při kontrole elektrických spojů velmi vysokého napětí. Termokamera testo 885 s teleobjektivem a s funkcí SuperResolution umožňuje spolehlivé měření objektů o velikosti 23 mm ze vzdálenosti 20 m.

Termokamera testo 890 s teleobjektivem a s funkcí SuperResolution umožňuje spolehlivé měření objektů o velikosti 15 mm ze vzdálenosti 20 m. Vzdálenost 20 m je typická výška připevněného vodiče na stožáru v rozvodech vysokého napětí. Obě termokamery také obsahují funkci rozpoznání horkého bodu. Znamená to, že termokamera automaticky označí pixel s naměřenou nejvyšší teplotou a zobrazí hodnotu jeho teploty.

termogravie vzdalenych objektu 1

Rozpoznání místa měření

Termokamery testo 885–2 a 890–2 obsahují také funkci rozpoznání místa měření tzv. SiteRecognition. Tato funkce umož-ňuje snadnou správu termografických snímků. V archivu vyhodnocovacího softwaru je vytvořeno nové místo měření a je vytvořen a vytištěn identifikační štítek. Po naskenování tohoto identifikačního štítku reálným fotoaparátem termokamery je automaticky nastaven příslušný adresář v termokameře. Do tohoto adresáře se pak pořízený termografický snímek uloží.

termogravie vzdalenych objektu 2
Díky této funkci je možné snadno sledovat vývoj teploty v databázi snímků daného místa měření. Již není nutné složité hledání pořízených snímků z minulých měření. Stačí snadno zvolit konkrétní místo měření a zobrazí se pouze snímky, které náleží právě tomuto místu. Při tvorbě termografické zprávy je možné mít uveden u každého snímku název místa měření a to zcela automaticky. Tato funkce je vhodná především pro pravidelnou termografickou kontrolu většího množství měřených míst.

Více na: www.testo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku