Termografie vzdálených objektů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Profesionální termokamery testo 885–2 a testo 890–2 jsou také určeny pro měření teplot objektů na velkou vzdálenost. Této funkce bývá nejvíce využíváno při kontrole elektrických spojů velmi vysokého napětí. Termokamera testo 885 s teleobjektivem a s funkcí SuperResolution umožňuje spolehlivé měření objektů o velikosti 23 mm ze vzdálenosti 20 m.

Termokamera testo 890 s teleobjektivem a s funkcí SuperResolution umožňuje spolehlivé měření objektů o velikosti 15 mm ze vzdálenosti 20 m. Vzdálenost 20 m je typická výška připevněného vodiče na stožáru v rozvodech vysokého napětí. Obě termokamery také obsahují funkci rozpoznání horkého bodu. Znamená to, že termokamera automaticky označí pixel s naměřenou nejvyšší teplotou a zobrazí hodnotu jeho teploty.

termogravie vzdalenych objektu 1

Rozpoznání místa měření

Termokamery testo 885–2 a 890–2 obsahují také funkci rozpoznání místa měření tzv. SiteRecognition. Tato funkce umož-ňuje snadnou správu termografických snímků. V archivu vyhodnocovacího softwaru je vytvořeno nové místo měření a je vytvořen a vytištěn identifikační štítek. Po naskenování tohoto identifikačního štítku reálným fotoaparátem termokamery je automaticky nastaven příslušný adresář v termokameře. Do tohoto adresáře se pak pořízený termografický snímek uloží.

termogravie vzdalenych objektu 2
Díky této funkci je možné snadno sledovat vývoj teploty v databázi snímků daného místa měření. Již není nutné složité hledání pořízených snímků z minulých měření. Stačí snadno zvolit konkrétní místo měření a zobrazí se pouze snímky, které náleží právě tomuto místu. Při tvorbě termografické zprávy je možné mít uveden u každého snímku název místa měření a to zcela automaticky. Tato funkce je vhodná především pro pravidelnou termografickou kontrolu většího množství měřených míst.

Více na: www.testo.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.