Novinky v sortimentu termovizních kamer a jiných měřicích přístrojů FLIR

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S příchodem měsíce března představuje společnost "TMV SS", jakožto oficiální autorizovaný distributor firmy FLIR Systems pro celou ČR a SR, další novinky z oblasti termovizní techniky a jejího příslušenství.

Velký zájem za poslední 3 měsíce vzrostl u termovizní techniky nejnižší třídy a to Ex-řady. Od listopadu, kdy se tyto kamery objevili na trhu, se těší veliké oblibě v oblasti elektroenergetiky a stavebnictví. Řada „Ex" obsahuje celkem čtyři typy kamer, jež se liší převážně rozlišením detektoru. Velkou výhodou této nové řady oproti typově podobným kamerám i-řady je, že již zmíněná řada „Ex" disponuje spolu s infračervenou kamerou také zabudovanou digitální kameru pro pořizování reálných snímků a pro tvorbu prolnutí dvou obrazů (IR a DC), včetně patentové funkce společnosti FLIR MSX.

novinky flir tmvss 1
Další novinkou v oblasti ručních termokamer FLIR je upgradování již známých přenosných termovizních kamer FLIR Exx-řady (příp. Ebx-řady pro stavebnictví). Tuto techniku opustila parametrově nejslabší kamera FLIR E30 a zbylá trojice termokamer FLIR E40, E50 a E60 se může těšit z nového vylepšeného kabátu, včetně změn ovládacích tlačítek, plus dovybavení vnitřního firmwaru o funkci automatického natáčení displeje, reagující na způsob držení kamery. Dále je nově tato řada kamer také dovybavena již zmíněnou funkce MSX.

novinky flir tmvss 2

Začátkem měsíce března nalezneme převážně novinky u kamery FLIR T-řady (T400-řada a T-600-řada). Tyto kamery jsou obohaceny o nový vnitřní software, který získal nový vzhled pro ještě snadnější orientaci při práci s kamerou. Tato technika lze obsluhovat buď klasicky pomocí intuitivních tlačítek, nebo skrze dotykový displej, kterému nyní vývojáři přidali na kontrastu a citlivosti. Dále samozřejmě nechybí také natáčecí displej, jako je tomu u již zmíněné Exx-řady.
Dalšího překvapení jsme se dočkali u T600-řady, kdy dvojici kamer FLIR T620 a T640 doplnila již dříve velmi osvědčená FLIR T600 s profesionálním rozlišením detektoru 480 x 360 px. Vlajkovou lodí přenosných termovizních kamer, pracujících v dlouhovlnném pásmu stále však zůstává kamera FLIR T640 s rozlišením 640 x 480 px. Tato kamera také jako jediná disponuje automatickým kontinuálním ostřením bez potřeby zásahu uživatele. Dále se kamery FLIR T600 mohou pochlubit velikostí rozsahu měřené teploty, která je v případě těchto kamery
od -40°C do 2000°C.

novinky flir tmvss 4

Změny u přenosné termovizní techniky společnosti FLIR jsou nyní drobného charakteru. Ale i tyto maličkosti posouvají kamery k ještě pohodlnější a příjemnější práci v infračervené termografii a to i díky funkcím, které jsou dnes již u většiny termovizních kamer FLIR standardem. Za zmínku stojí například Bluetooth pro bezdrátovou komunikaci s dalším příslušným měřicím přístrojem FLIR (vlhkoměr, klešťový multimetr), nebo pro bezdrátovou komunikaci s head-set sadou sloužící pro nahrávání hlasových komentářů. Dále pak Wi-fi připojení pro dálkové ovládání kamery, laserový zaměřovač s lokalizací přímo na displeji kamery, led přisvícení a mnoho dalšího.
Poslední horkou novinkou společnosti FLIR je rozšíření sortimentu v oblasti měřicích přístrojů, sloužící ať už jako doplněk k infračervené termografii, nebo jako samostatný měřicí přístroj pro běžné využití. K dispozici je klešťový multimetr CM78 s možností měření až do 10 000 A (AC/DC) a do 1 000 V (AC/DC), dále teploměr/vlhkoměr MR77 se zabudovaným bezkontaktním IR teploměrem, bezkontaktní voltstick VP52 s vibračním a světelným indikátorem a s LED přisvícením nebo např. endoskop VS70 s rozlišením 640 x 480 px. Vybrané přístroje disponují také možností dálkového odečtu pomocí chytrého telefonu, nebo tabletu, popřípadě bezdrátové komunikace s termovizní kamerou.

novinky flir tmvss 3

O společnosti "TMV SS"

Společnost "TMV SS" Vám nenabízí pouze měřicí techniku k prodeji, ale samozřejmostí je i záruční a pozáruční servis, odborné školení uživatelů v moderní školicí místnosti (příp. i přímo v sídle uživatelů na jejich aplikacích), přípravné kurzy na akreditaci osob v oblasti termografie díky učebně vybavené vhodnými přípravky pro tyto kurzy, včetně organizování zkoušek a udělování certifikátů a v neposlední řadě rovněž poskytuje poradenství ke konkrétním aplikacím a pomáhá navrhnout metodiku měření v oblasti termografického měření. Dále je firma "TMV SS" vybavena akreditovanou laboratoří pro kalibraci infračervených (IČ) kamer dle normy IEC 17025, kde se provádí nejen pravidelné kalibrace IČ kamer a teploměrů. Společnost "TMV SS" pořádá také různé odborné semináře a konference zaměřené na různé problematiky z oblasti Prediktivní údržby (PM), Stavebnictví (Building), Vědy a Výzkumu (R&D), Optického zobrazování úniků plynů (OGI) a celou řadu dalších zajímavých aplikací. Firma "TMV SS" vždy přistupuje ke svým zákazníkům otevřeně a se snahou pomoci, podpořit a nalézt nejvhodnější řešeni v závislosti na konkrétních požadavcích.

tmvss logo

Podrobné informace nalezenet na: www.tmvss.cz
nebo kontaktuje přímo společnost „TMV SS“ na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.