Novinky v sortimentu termovizních kamer a jiných měřicích přístrojů FLIR

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S příchodem měsíce března představuje společnost "TMV SS", jakožto oficiální autorizovaný distributor firmy FLIR Systems pro celou ČR a SR, další novinky z oblasti termovizní techniky a jejího příslušenství.

Velký zájem za poslední 3 měsíce vzrostl u termovizní techniky nejnižší třídy a to Ex-řady. Od listopadu, kdy se tyto kamery objevili na trhu, se těší veliké oblibě v oblasti elektroenergetiky a stavebnictví. Řada „Ex" obsahuje celkem čtyři typy kamer, jež se liší převážně rozlišením detektoru. Velkou výhodou této nové řady oproti typově podobným kamerám i-řady je, že již zmíněná řada „Ex" disponuje spolu s infračervenou kamerou také zabudovanou digitální kameru pro pořizování reálných snímků a pro tvorbu prolnutí dvou obrazů (IR a DC), včetně patentové funkce společnosti FLIR MSX.

novinky flir tmvss 1
Další novinkou v oblasti ručních termokamer FLIR je upgradování již známých přenosných termovizních kamer FLIR Exx-řady (příp. Ebx-řady pro stavebnictví). Tuto techniku opustila parametrově nejslabší kamera FLIR E30 a zbylá trojice termokamer FLIR E40, E50 a E60 se může těšit z nového vylepšeného kabátu, včetně změn ovládacích tlačítek, plus dovybavení vnitřního firmwaru o funkci automatického natáčení displeje, reagující na způsob držení kamery. Dále je nově tato řada kamer také dovybavena již zmíněnou funkce MSX.

novinky flir tmvss 2

Začátkem měsíce března nalezneme převážně novinky u kamery FLIR T-řady (T400-řada a T-600-řada). Tyto kamery jsou obohaceny o nový vnitřní software, který získal nový vzhled pro ještě snadnější orientaci při práci s kamerou. Tato technika lze obsluhovat buď klasicky pomocí intuitivních tlačítek, nebo skrze dotykový displej, kterému nyní vývojáři přidali na kontrastu a citlivosti. Dále samozřejmě nechybí také natáčecí displej, jako je tomu u již zmíněné Exx-řady.
Dalšího překvapení jsme se dočkali u T600-řady, kdy dvojici kamer FLIR T620 a T640 doplnila již dříve velmi osvědčená FLIR T600 s profesionálním rozlišením detektoru 480 x 360 px. Vlajkovou lodí přenosných termovizních kamer, pracujících v dlouhovlnném pásmu stále však zůstává kamera FLIR T640 s rozlišením 640 x 480 px. Tato kamera také jako jediná disponuje automatickým kontinuálním ostřením bez potřeby zásahu uživatele. Dále se kamery FLIR T600 mohou pochlubit velikostí rozsahu měřené teploty, která je v případě těchto kamery
od -40°C do 2000°C.

novinky flir tmvss 4

Změny u přenosné termovizní techniky společnosti FLIR jsou nyní drobného charakteru. Ale i tyto maličkosti posouvají kamery k ještě pohodlnější a příjemnější práci v infračervené termografii a to i díky funkcím, které jsou dnes již u většiny termovizních kamer FLIR standardem. Za zmínku stojí například Bluetooth pro bezdrátovou komunikaci s dalším příslušným měřicím přístrojem FLIR (vlhkoměr, klešťový multimetr), nebo pro bezdrátovou komunikaci s head-set sadou sloužící pro nahrávání hlasových komentářů. Dále pak Wi-fi připojení pro dálkové ovládání kamery, laserový zaměřovač s lokalizací přímo na displeji kamery, led přisvícení a mnoho dalšího.
Poslední horkou novinkou společnosti FLIR je rozšíření sortimentu v oblasti měřicích přístrojů, sloužící ať už jako doplněk k infračervené termografii, nebo jako samostatný měřicí přístroj pro běžné využití. K dispozici je klešťový multimetr CM78 s možností měření až do 10 000 A (AC/DC) a do 1 000 V (AC/DC), dále teploměr/vlhkoměr MR77 se zabudovaným bezkontaktním IR teploměrem, bezkontaktní voltstick VP52 s vibračním a světelným indikátorem a s LED přisvícením nebo např. endoskop VS70 s rozlišením 640 x 480 px. Vybrané přístroje disponují také možností dálkového odečtu pomocí chytrého telefonu, nebo tabletu, popřípadě bezdrátové komunikace s termovizní kamerou.

novinky flir tmvss 3

O společnosti "TMV SS"

Společnost "TMV SS" Vám nenabízí pouze měřicí techniku k prodeji, ale samozřejmostí je i záruční a pozáruční servis, odborné školení uživatelů v moderní školicí místnosti (příp. i přímo v sídle uživatelů na jejich aplikacích), přípravné kurzy na akreditaci osob v oblasti termografie díky učebně vybavené vhodnými přípravky pro tyto kurzy, včetně organizování zkoušek a udělování certifikátů a v neposlední řadě rovněž poskytuje poradenství ke konkrétním aplikacím a pomáhá navrhnout metodiku měření v oblasti termografického měření. Dále je firma "TMV SS" vybavena akreditovanou laboratoří pro kalibraci infračervených (IČ) kamer dle normy IEC 17025, kde se provádí nejen pravidelné kalibrace IČ kamer a teploměrů. Společnost "TMV SS" pořádá také různé odborné semináře a konference zaměřené na různé problematiky z oblasti Prediktivní údržby (PM), Stavebnictví (Building), Vědy a Výzkumu (R&D), Optického zobrazování úniků plynů (OGI) a celou řadu dalších zajímavých aplikací. Firma "TMV SS" vždy přistupuje ke svým zákazníkům otevřeně a se snahou pomoci, podpořit a nalézt nejvhodnější řešeni v závislosti na konkrétních požadavcích.

tmvss logo

Podrobné informace nalezenet na: www.tmvss.cz
nebo kontaktuje přímo společnost „TMV SS“ na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku